Opgelost: Stotteren op LPG bij constante snelheid tussen 70-100 km/uur

Gestart door peter1977, 09-06-2010 09:33:52

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

peter1977

Beste medeforumleden,

Mijn S70 Bi-fuel (2.4 10v) met Necam verdamperinstallatie stottert op LPG vanaf 70 km/uur wanneer ik 'm op contante snelheid probeer te houden. Dus als ik op een 80km weg rij en ik zet 'm op de cruise control dan stottert/schokt ie licht. Als ik iets gas geef, is het gelijk weg.

Na het starten schakelt ie probleemloos over op LPG en rijdt ie verder ook prima. Alleen dit euvel dus bij constante snelheid.

Op benzine heb ik dit probleem niet. Wat denken jullie? Verstopping in verdamper? Ontsteking?
Alvast bedankt voor de reacties!

Met vriendelijke groet,

Peter

EVV

Treed het probleem misschien op benzine pas bij hogere snelheden op?

-D©©©L-


peter1977

@EVV: Volgens mij niet, heb dit nog niet echt uitgeprobeerd. Alleen even op een 80km weg op de cruise control gezet op benzine en dat ging prima.

@-D©©©L-: Ik zal dit even na moeten kijken. De laatste beurt was in oktober 2009 en ik weet niet of toen de bougies zijn vervangen. Het zou heel goed kunnen dat dit de keer ervoor is gedaan.

EVV

Als je optrekt tot 80 door het gas ongeveer in die stand te houden die je zou hebben bij 80 km/u, gaat dat wel constant, of ook onregelmatig? Hoe lang zit de gasklep er al in (staat een datum dingetje op als het goed is)?

Ludo

Citaat van: Ludo op 12-03-2010 23:34:39
Een Bi-Fuel lpg installatie heeft onderhoud nodig.
Verdamper en gasverdeelhuis reinigen, filter vervangen...
Best doe je dat bij een lpg specialist die ervaring met deze Necam installatie heeft.

Daarnaast, is klepspeling belangrijk.

peter1977

Citaat van: Ludo op 09-06-2010 10:48:59
Citaat van: Ludo op 12-03-2010 23:34:39
Een Bi-Fuel lpg installatie heeft onderhoud nodig.
Verdamper en gasverdeelhuis reinigen, filter vervangen...
Best doe je dat bij een lpg specialist die ervaring met deze Necam installatie heeft.

Daarnaast, is klepspeling belangrijk.

In september 2009 is de verdamper helemaal schoongemaakt en zijn de gasfiltertjes vervangen door de gasspecialist in Bellingwolde. We zijn nu ongeveer 15.000 km verder.

Ludo

De kans is klein, maar 15000km geeft geen sluitende garantie dat er niet weer sludge opgehoopt kan zitten.
Als je ontsteking optimaal is, blijft er niet veel anders over.
Als de bougies niet vervangen zijn, daarmee beginnen.

EVV

Mijn S60 stotterde ook bij rijden op bepaalde constante snelheden (50, 120, niet bij 80 of 180), vorige week hield de ETM er toch redelijk onverwacht toch mee op, vandaar mijn vraag hou oud die is. Met een nieuwe rijdt hij weer perfect, het stotteren is helemaal weg.

peter1977

Bedankt voor jullie antwoorden. Hij gaat de 23e voor een beurt naar de Volvo specialist in het dorp. Zij doen niets aan de gasinstallatie, maar kunnen wel de onderdelen van de ontsteking bekijken. Mocht het probleem daarna nog spelen, ga ik naar de gasspecialist.

Ludo

Citaat van: EVV op 09-06-2010 12:14:33
Mijn S60 stotterde ook bij rijden op bepaalde constante snelheden (50, 120, niet bij 80 of 180), vorige week hield de ETM er toch redelijk onverwacht toch mee op, vandaar mijn vraag hou oud die is. Met een nieuwe rijdt hij weer perfect, het stotteren is helemaal weg.

ETM stuk/haperen als je gas rijd, en op benzine niets aan de hand?.
Dat lijkt me zeer sterk.
:eusa_think:

EVV

Mijn idee daar achter is dat gas minder energie levert, dus moet je meer gas geven om 80 km/u te rijden. Daardoor slijt de ETM op die plaats het hards. Ga je vervolgens over op benzine, kom je op een stuk dat nog niet "op" is, dus goed rijden. Vandaar mijn vraag of de auto bij hogere snelheden op benzine dat ook zou doen.
Mijn auto draaide echt perfect stationair, netjes 800 rpm, bij 80 km/u was er ook niets aan de hand. Alleen bij rustig optrekken en bij 50 en 120 km/u constant stotterde hij. Maar goed, het is maar een idee...

Ludo

Stel dat de gasklep 50% open staat als je 80/u op benzine rijd, dan staat die ook 50% open als je 80/u op gas rijd.
De hoeveelheid gas dat er meer moet worden ingespoten, (factor x) tegenover benzine, gaat door de injectors.
De gasklepstand blijft dan in deze precies hetzelfde.

tackle


peter1977

Dank voor de antwoorden. Ik moet nog even goed zoeken in de werkplaatsfacturen die ik van m'n schoonvader heb gekregen, wat er de laatste beurt gedaan is. Dan kan ik achterhalen wanneer voor het laatst de bougies zijn vervangen (en eventueel andere onderdelen).