Vraag over aan te schaffen 850 met LPG

Gestart door jeroen850, 18-08-2010 18:33:56

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

jeroen850

Beste allemaal,

Ik ben geheel nieuw hier op het forum en terecht gekomen omdat ik een Volvo 850 wil aanschaffen, inmiddels veel nuttige tips van de site afgehaald en nog op zoek naar een antwoord.

Heb de 850 10V 2,5 uit 1996 op LPG vanmiddag bekeken en gereden, rijdt goed en ziet er erg netjes uit. Er is 2 jaar geleden een LPG systeem opgebouwd, ik vermoed dat dit het 'simpele systeem, gastoevoer via mengstuk' is (zoals in een ander topic uitgelegd. Kan iemand mij dit bevestigen ? (zie bijgevoegde foto).

Nu trok dit mijn aandacht omdat er nogal profisorisch een soort van flesje bij aan was gekoppeld dat een toevoeging bij het gasmengsel doet om voor een betere of koelere verbranding te zorgen of iets dergelijks aldus de verkoper. Was wel door een erkend bedrijf ingebouwd maar ik keek er een beetje raar tegenaan (dit is overigens niet op foto te zien). Komt iemand dit bekend voor ? Weet iemand waar ik eventueel extra op moet letten bij deze auto ?

Alvast bedankt,

Groeten,

Jeroen



Ludo

Citaat van: jeroen850 op 18-08-2010 18:33:56
Nu trok dit mijn aandacht omdat er nogal profisorisch een soort van flesje bij aan was gekoppeld dat een toevoeging bij het gasmengsel doet om voor een betere of koelere verbranding te zorgen of iets dergelijks aldus de verkoper. Was wel door een erkend bedrijf ingebouwd 

Flashlube op een 850 motor?.
Het mag dan een erkend bedrijf zijn, een lpg specialist noem ik het niet...  :eusa_doh:

UserID6342

Als ik dit gefröbel zie dan vraag ik me altijd af welke knoeiers dit erin gebakken hebben en wat de klant er voor kwijt was.  Jesses, wat een gekaai joh.

jeroen850

Dag Dirk en Ludo,

Ik ben niet echt thuis in gas-installaties maar als ik jullie beide zo hoor is dit niet het neusje van de Zalm !

Motor liep trouwens prima, ook tijdens de proefrit, de installatie zit er nu 2 jaar in en de auto heeft er zo'n 20.000 mee gereden.

Wat is een flashlube trouwens ?

gr

Jeroen

UserID6342

Ik kan vanaf hier natuurlijk niet zeggen of die auto het waard is, dan zal ik 'm toch moeten zien.  Heel simpel.  Wel zou ik, als je het goed wilt doen, zowieso wat geld extra te reserveren voor achterstallig onderhoud en dergelijke.

Ook voor een dergelijke opknapbeurt om het LPG spul netjes aan te sluiten, zodat het ook overzichtelijk is.

UserID6342

Citaat van: jeroen850 op 18-08-2010 19:14:51
........de installatie zit er nu 2 jaar in en de auto heeft er zo'n 20.000 mee gereden.
Dit bevreemd me ten zeerste en zou mij extra achterdochtig maken.... kmstand in 2 jaar tijd is absoluut niet logisch.

daytonawim

Je kan de werkelijke Km stand uit de ECU halen toch.

Ludo

Flashlube is een product ter bescherming van de kleppen.
Het doet geen kwaad, maar bij een 850 motor is het eigenlijk totaal overbodig.
Een inbouwer moet zoiets weten.
De inbouw is inderdaad slordig, het lijkt me meer gedaan door een handelaar dan een lpg specialist.

Ook de manier van het vacuumslangetje op de kerstboom is knoeiwerk.
Voor mij reden genoeg om een halte verder gaan te kijken voor een auto, er is aanbod voldoende...

jeroen850

Zeg bedankt voor de informatie, de vraagprijs is 4495,-- voor deze Volvo, hij heeft 186.000 gelopen, ik kijk er nog even goed naar, als ik hem koop zal ik zorgen dat er in ieder geval zoveel van de prijs afgaat dat ik het LPG systeem netjes kan laten maken.

Snellebaksteen

4500 voor een 14 jaar ouwe gasbak? Ik heb een goudlmijn onder m'n kont! Das 1500 meer dan ik er 4 jaar geleden voor betaald heb....
Nomore Kliko Koereur, Nomore Dark D5 Driver, D6 Hybrid is the future.
Saaie Silver S40 on the Side.

FGG

Vraagprijs is veel te hoog. Ik betaalde 4 jaar geleden 4250 euro voor de witte (1993) en die had 153.000 gelopen. En dat was al te veel!

Citaat van: LarsDan ga je toch iets langzamer...
Moet ook wel met 100pk minder :eusa_think:

)()()sT

Als je een beetje 850 op benzine zoekt (evt. in het buitenland) met een acceptabele km-stand en je laat er bv. het duurdere LPi inbouwen, dan ben je evenveel kwijt MET een hagelnieuwe installatie.

v40pokemon

#12
Citaat van: jeroen850 op 18-08-2010 22:33:47
Zeg bedankt voor de informatie, de vraagprijs is 4495,-- voor deze Volvo, hij heeft 186.000 gelopen, ik kijk er nog even goed naar, als ik hem koop zal ik zorgen dat er in ieder geval zoveel van de prijs afgaat dat ik het LPG systeem netjes kan laten maken.
Citaat van: )()()sT op 19-08-2010 09:30:20
Als je een beetje 850 op benzine zoekt (evt. in het buitenland) met een acceptabele km-stand en je laat er bv. het duurdere LPi inbouwen, dan ben je evenveel kwijt MET een hagelnieuwe installatie.

mee eens, ik heb ongeveer dat geld nog minder uitgegeven voor de T-5R inclusief inbouw LPI
(BTW is het een sedan of estate?)

Overigens vind ik de kilometerstand ook onlogisch. sowieso weinig voor een wagen van dat bouwjaar en dan ook nog maar 10.000km per jaar met een LPG installatie? euhmm, neXt please...  :eusa_whistle:

Lampje

Als ik dit zo zie en hoor zou ik 'm voorbij laten gaan.

Zoek er lekker eentje met een G3. En 20.000 km op LPG is raadselachtig laag.

Wat zegt het onderhoudsboekje? Bel eens met de garage die er het laatst instaat om te vragen wat de specifieke problemen waren die de vorige eigenaar ondervond waarom hij er zo weinig mee reed.

LPGLE

ik heb 4 jaar geleden 2250 betaald voor een  hele nette 850 , en door v.d Helm een G3 verdamper installatie laten inbouwen bij 160.000 km (1995 2.5 10v)  , voor 1600 euro .
Dus dat is 3850 ,-  totaal . en dat 4 jaar geleden .
Zeker wetende dat het eerlijke km's waren , 2 jaar garantie gehad op de installatie .

Dit zijn belachelijke prijzen voor 2010 !

( dacht toen ik het topic las, dat het weer een opgraving was,  tijdje terug werd er een topic opgegraven , waarin iemand ook een hoofdprijs wilde neerleggen voor een estate ,  echter bleek later dat het topic van jaaaaren terug was, toen ze idd nog duurder waren .)

ik zeg NIET doen .