Verschil S70 en S80 > o.a rij-eigenschappen

Gestart door Essie70, 23-08-2010 18:44:04

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Essie70

Ik heb een volvo S70 2.5 TDI , maar vraag me af hoe een S80 rijdt. Ik heb het over de oudere modellen, dus rond bj 1998-2000. Rijd deze nou lekkerder oftewel beter? ik vind de S70 nogal stug geveerd. Is de S80 ook zo of is die wat comfortabeler?

daytonawim

Ik heb een paar dagen in een 2.9 automaat gereden, maar dat kon mij niet behagen.
Traag en log maar wel meer ruimte ook voorin , waardor ik het idee had dat ik meer
over de leren stoel gleed.

thuur

De S80 is in die zin comfortabeler. Het is echt een maat groter, dat merk je in alles qua rijeigenschappen.

Ga gewoon proefrijden 8)


Gr ;)

Vertigo

Heb in beide veel gereden en rij nu in een V70N 2.5D

S80 is ten opzichte van een S70 echt een stuk groter, zwaarder, comfortabeler en in de basis zo'n 7 jaar nieuwer .
De S80 was toen de 'directie auto', gericht dus op comfort en ruimte ook voor de man op de achterbank.

Dat betekent niet dat het rijden in een S80 saai is, in tegendeel. Het is echter wel heel anders.
De S70 'betrekt' je wat meer bij het rijden, de S80 is wat afstandelijker.

Wat ik vooral het grote voordeel vind van de S80/V70N is dat de kwaliteit met sprongen vooruit is gegaan. Veel minder piepjes en kraakjes in het interieur, betere geluidsisolatie, nog betere stoelen, minder storingsgevoelig aircosysteem en zeer goede af-fabrieks-audiosystemen.

Nadelen zijn er echter ook, het rijden is echt veel minder sportief. Als je houdt van sportief rijden is een S70 veel beter (maar een 850 nog beter)
Verder is de wegenbelating van een S80 hoger doordat ze een stuk zwaarder zijn dan S70s

Het enige wat voor je zelf de doorslag kan geven is een goede proefrit.

Gr.

Jens

daytonawim

#4
Deze is wel leuk  :eusa_whistle:

S80 T6 Executive

elianmars

#5
Lekker lang linkie, Wim!  ;D

Edit:  :eusa_clap:  ;)

daytonawim

Snap nog steeds niet hoe je die kan inkorten  'SORRY"

Easterboy

Is een S80 ook niet een tikkeltje duurder in onderhoud? Of is dat vrijwel gelijk aan een S70?

Essie70

ik vraag dit omdat ik pas volvo ben gaan rijden. en ik vind de S70 al heerlijk rijden, ook veel ruimte achterin enzo. een S80 lijkt mij dan nog leuker om in te rijden. Maar vind de S70 wel meer op een echte volvo lijken, dus vierkant en dik. De S80 ziet er wat "moderner"uit.

Alleen wil ik dan wel diesel rijden als ik een S80 heb. Is de D5 motor dan ook heel anders dan de 2.5d oftewel 2.5TDI? of moet ik dit bij de topic "dieselen"vragen?

Viper850

Heb regelmatig in een S80 2.5d gereden (1999), met automaat. Fantastische wagen. Interieur vond ik echt een heerlijk gevoel geven zeker icm de zwart leren fauteuils (die echt nóg beter zitten dan die in de s/v70). Dashboard en middenconsole lekker groot en degelijk uitgevoerd. Veel knopjes en inderdaad een heel goed geluidssysteem. De 2.5d maakte wel vrij veel lawaai en was niet geheel trillingsvrij (vooral stationair niet), maar dat is de TDI ook niet. Wat dat betreft zijn de D5's veel geraffineerder. Als je sportief wilt sturen, neem dan geen S80. Die is namelijk groot en log en is heel goed in comfortabel rechtdoor rijden.

5T058


StefanCJ

Alleen daarom al zou ik voor de S80 kiezen  ;D

thuur

Ik vind die vliegenmepperknop in het midden veel handiger!


Gr :D

Easterboy

En het knopje links ernaast is om de zon aan of uit te doen? ;D

StefanCJ

Reden temeer om voor de S80 te gaan  :eusa_dance: