stationairregelaar

Gestart door khana38, 22-09-2010 14:14:01

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

khana38

850 1994 365K lpg
Kampte met een te hoog stationar toerental. Heb mijn stationairregelaar grondig gereinigd (alle instructies van Thuur opgevolgd) en alles weer gemonteerd.  tijdens het monteren ontdekte ik dat de dikke slang van de luchttoevoer met een aluminium ring gemonteerd zit op het inlaatspruitstuk. Die ring is ca. 3 a 4 cm breed en wordt op zijn plaats gehouden door 4 stelboutjes. Op dit punt zit wat speling. Ik voermoed dat hier valse lucht wordt aangezogen. En inderdaad, bij het proefrijden weer toerental te hoog (ca. 1300 rpm) Kan iemand mij adviseren? Moet er niet een degelijke pakking of rubber mof zitten op het punt waar die alu ring op het inlaatspruitstuk is gemonteerd? Als daar op dat punt valse lucht wordt aangezogen kan natuurlijk de stationarregelaar niet werken.

Alvast bedankt voor reacties,

Kees

daytonawim

Kijk ook even naar de aansluiting van de gasslang op de ring, bij mij zat dat deze
op een flensje dat op de krans was geschroefd en ook los zat.

Heb je de vlamdover en het gasklephuis ook gelijk even schoongemaakt ?

Na het goed schoonmaken kan het een paar dagen duren voordat ie weer lekker stationair blijft lopen

khana38

Bedankt voor de tip. Zal de zaal morgen demonteren en alles reinigen.

Beschikt iemand op het forum over een afbeelding uit het Volvo onderdelenboek?

gr.,

Kees

mehn

Citaat van: khana38 op 22-09-2010 15:09:39
Beschikt iemand op het forum over een afbeelding uit het Volvo onderdelenboek?

Een afbeelding van die ring zul je in de onderdelenboeken niet vinden omdat die ring bij de gasinstallaatie hoort.

850R: Ferrita - PLX - Koni - Intrax - Android 4.4 Kit Kat
XC60 D4 AWD:

UserID6342

Citaat van: khana38 op 22-09-2010 14:14:01
850 1994 365K lpg
Kampte met een te hoog stationar toerental. Heb mijn stationairregelaar grondig gereinigd (alle instructies van Thuur opgevolgd) en alles weer gemonteerd.  tijdens het monteren ontdekte ik dat de dikke slang van de luchttoevoer met een aluminium ring gemonteerd zit op het inlaatspruitstuk. Die ring is ca. 3 a 4 cm breed en wordt op zijn plaats gehouden door 4 stelboutjes. Op dit punt zit wat speling. Ik voermoed dat hier valse lucht wordt aangezogen. En inderdaad, bij het proefrijden weer toerental te hoog (ca. 1300 rpm) Kan iemand mij adviseren? Moet er niet een degelijke pakking of rubber mof zitten op het punt waar die alu ring op het inlaatspruitstuk is gemonteerd? Als daar op dat punt valse lucht wordt aangezogen kan natuurlijk de stationarregelaar niet werken.

Alvast bedankt voor reacties,

Kees
Ring zit koud op het gasklephuis geschroeft zonder iets er tussen.  Word op z'n plek gehouden door 3 a 4 M5 boutjes, ring moet echt wel vastzitten en niet draaien.  Dus boutjes even opnieuw aantrekken.

razorx

Draai ze echter niet te strak, gasklephuis is van een kwetsbaar soort. ;) Spreek uit ervaring.
Normaal gesproken zit er in je "mixer" een rubberen afdichtring. Die zorgt voor afdichting van de verbinding.