tdi powerbox - type stekker

Gestart door Peter, 07-10-2004 22:38:17

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Peter

Er worden op marktplaats TDI-powerboxen aangeboden voor ca 140 euro. Op de pomp zou dan een een 8 of een 10 polige stekker moeten zitten. Weet iemand of deze boxen geschikt zijn voor een 850 TDI?
Ik kan deze stekker namelijk niet vinden. Als iemand ervaring heeft met deze dingen zou ik het ook leuk vinden om te horen hoe ze bevallen.

groeten, Peter




s©ub@

ik heb zo'n hekel aan bumperklevers,
... laatst zat er wéér één voor me!

Peter

Ja bedankt, maar die kende ik al. Het gaat mij vooral om de stekker. Daar kan ik niets over vinden en zou ik graag andwoord op willen hebben. Ik zie alleen een driepolige stekker, klopt dat of zit er hopelijk ergens anders wel de 'goede' stekker.

Daarnaast vroeg ik mij af of deze nieuwe generatie boxen misschien beter ( of slechter is).

Zippo

Troep!!
Gewoon een chip erin!!
Echt!!!

Zippo

Peter

ja dat antwoord kende ik ook al. maar het is toch wel erggg aantrekkelijk om voor 140 euro 25 pk meer te hebben en vooral nog iets meer acceleratie.

Trouwens ik heb toch ergens gelezen dat een tdi een 8 polige stekker zou hebben, maar sorry ik kan hem niet vinden. Waar zou deze dan bij de pomp moet zitten?

Zippo

Het probleem is dat je boxen hebt die je kunt verstellen, maar je weet eigenlijk niet WAT je gaat verstellen. Met een chip zijn er gewoon vaste waardes.
Stekker zit aan de zijkant vd pomp. Niet waar de leidingen ingaan.

Peter

Helaas waarschijnlijk  toch maar geen box. Ik blijf te veel slechte berichten hier over horen. Is er wel iemand op het forum die hier wel al een tijd met een powerbox rijdt en nog steeds tevreden is? ik geloof het niet.

Ga misschien toch maar eens wat verder in een tdi chip verdiepen en wat verder sparen en hoop ergens een aantrekkelijk chip te kunnen vinden.

gr.Peter

s©ub@

denkweb heeft volgens mij ooit eens een test gedaan met een powerbox op zijn diesel en is daarna overgestapt op een echte chip.

mijn zwager (owjee...) rijd ook met zo'n powerbox in zijn seat... roken dat het ding doet; ongezond gewoon en meer power is er nauwelijks (vergeleken met een octavia tdi met dezelfde 110pk motor). dus ik ben er absoluut niet van overtuigd.

sommige sjiptjoenurs hebben aanbiedingen betreffende volvo chip's, steek daar je licht eens op?
ik heb zo'n hekel aan bumperklevers,
... laatst zat er wéér één voor me!

M a r c

Enfin...

De stekker die je zoekt zit bij de TDI onder het inlaatspruitstuk (dus tussen radiateur en motorblok) in. Wel even kijken met een lampje en eventueel een spiegeltje want je moet goed kijken om 'm te ontdekken.

Ik heb ze zelf bij 2 klanten gemonteerd en als je ze goed afsteld dan gaat de trekkracht er behoorlijk op voorruit en rookt ie amper meer dan normaal. Maar dan praten we niet over een box van 'maar' 140 euro. Een goede powerbox met goede stevige en waterdichte connectors kost gewoon nagenoeg hetzelfde als een chip. Het is maar net waar je voorkeur naar uitgaat.

Ik lees vooral veel reactie's van "horen zeggen" over de powerboxen....
Vragen?  Geen PB, maar graag mailen naar:

info@europeantuning.nl

M a r c

Citaat van: Zippo op 07-10-2004 23:15:10
Het probleem is dat je boxen hebt die je kunt verstellen, maar je weet eigenlijk niet WAT je gaat verstellen. Met een chip zijn er gewoon vaste waardes.
Stekker zit aan de zijkant vd pomp. Niet waar de leidingen ingaan.

In de meeste gevallen verstel je het signaal van de luchtmassasensor, daardoor wordt er meer diesel ingespoten en gaat in sommige gevallen 'automatisch' de turbodruk omhoog.
Vragen?  Geen PB, maar graag mailen naar:

info@europeantuning.nl

Zippo

Citaat van: MH op 08-10-2004 16:18:58
In de meeste gevallen verstel je het signaal van de luchtmassasensor, daardoor wordt er meer diesel ingespoten en gaat in sommige gevallen 'automatisch' de turbodruk omhoog.

Echt?? ;)

Zippo

Citaat van: MH op 08-10-2004 16:03:46
Ik lees vooral veel reactie's van "horen zeggen" over de powerboxen....

Hier is iemand met ervaring! ;D
Ik heb vanalles geprobeert...... gewoon kl.t.n.

M a r c

Hier nog iemand met ervaring en dit was zijn reactie:

"Ik heb sinds twee maanden ook een TDI met 172 bhp. Na het lezen van alle artikeltjes in ons forum hierover heb k gekozen voor een P-box.
km.stand ong. 240d). en ik moet zeggen subliem, als ik gas geef krijg ik nog steeds kippevel. Ook nog een sportluchtfilter erop gezet, een veerpootbrug en 16" Volvo Perfo velgen met Michelin Premacy 205/50R16 banden en een sportgaasgrille. Verbruik is gelijk gebleven ( 1: 14) maar je moet je wel aanleren niet elk "gat dicht te knallen". Ook al heeeeeeeel veel verbaasde gezichten gezien en andere bestuurders die om de auto hen blijven "draaien" en een duim opsteken."

;)
Vragen?  Geen PB, maar graag mailen naar:

info@europeantuning.nl

denkweb

BUUURP! Heb met allebei de powerboxen die ik gebruikt heb destijds mezelf continu lopen ergeren... Terugval in toeren, diverse foutmeldingen en lampjes die spontaan aangingen in de tijd dat er een powerbox gemonteerd zat...

kort gezegd, ben nog steeds blij dat ik de chip erin heb laten zetten, gevoelsmatig ook veel meer vermogenswinst als de powerbox overigens.

Mijn mening moge dus duidelijk zijn...

Boskabouter

My 2 cts:
Ik ben tevreden over m'n Rica chip, net zo tevreden als ik in m'n Golf TDI was met een Powerbox...
Overigens was die Powerbox duurder dan mr. Rica, ik bedoel maar.