Motorblok Wissel

Gestart door Ronin, 30-05-2010 11:51:00

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

)()()sT

Ik zou ze zelf naast elkaar zetten en kijken wat hetzelfde is en wat niet.
Normaliter kan het kale blok er zo in, alleen moet je even kijken naar injectoren en software.

v40pokemon

Citaat van: )()()sT op 24-11-2010 10:15:49
Ik zou ze zelf naast elkaar zetten en kijken wat hetzelfde is en wat niet.
Normaliter kan het kale blok er zo in, alleen moet je even kijken naar injectoren en software.

moet je dan altijd werken met een ECU to '95, of krijg je het ook aan de praat met '95>?

)()()sT

Daar kan idd. een probleem zitten...
Tijdje geleden ook eens besproken in een draadje.

Maar anders behoud je toch je ecu en laat je de software aanpassen? (alsof het niks kost :D)

Teddy81

#138
Hoi,

Ik heb mijn 2.0R omgebouwd naar 2.3R!
Gewoon kale blok overgebouwd, alle randapparatuur van de 2.0 op de 2.3 gezet. Alles past, dus ook de inlaatspruitstukken. Uitlaatspruitstuk heb ik van de 2.3 gepakt, hier zit namelijk ook een andere turbo op. Ik zou je wel adviseren ook de turbo van een 2.3R te nemen, deze is aanzienlijk groter dan die van een 2.0(T-5)R (15G (of was het nou 13G?) vs 16T).
ECU kun je gewoon aan laten passen door Fasttech bijvoorbeeld. Kun je meteen een getuned chip erin laten zetten, of een met origineel motormanagement. Moet je zelf weten. Wel origineel 2.3R natuurlijk. Je kunt dus je eigen ECU gebruiken.
Het inlaatspruitstuk met Lpi injectoren kun je gebruiken. Ik zou wel een 6e injector erbij laten plaatsen door de gasboer. (Heb ik nog steeds niet gedaan, staat wel op het lijstje. Geen tijd voor gehad helaas. :-[ )
Eigenlijk is alles verder hetzelfde en werkt alles dus ook. Ik ben totaal geen problemen tegengekomen.

Als je nog vragen hebt, stel ze maar.

Gr. Ted

Edit: O ja, injectoren zijn anders. Die moet je wel ergens vandaan halen. Witte horen er in de 2.3R. In de 2.0 zitten oranje of bruin ofzo.

Edit2: Versnellingsbak is ook over te zetten. Mijn 2e donor (lang verhaal) kwam ook uit een automaat terwijl ik een handbak had. Het vliegwiel heb ik overgezet en dan kan de koppeling en drukgroep daar weer op gemonteerd worden. Het stelt echt allemaal niet zo heel erg veel voor.
Vervang wel alle keeringen als je het blok er toch uit hebt liggen. Scheelt je later weer veel ergernis.  ;)

)()()sT

In mijn donorblok (850R automaat) zaten oranje injectoren; in mijn V70R idd. de witte.
Turbo moet je idd. ook omgooien (oeps... je hebt net een ander) want op een 2.0 zit een 13G en op een 2.3 een 15G (en idd. een 16T bij een handbak).

Wat betreft de LPi installatie: je hebt al 5 bruine injectoren hè, dus dat moet goed zijn.

Teddy81

Citaat van: )()()sT op 24-11-2010 11:05:33
In mijn donorblok (850R automaat) zaten oranje injectoren; in mijn V70R idd. de witte.
Turbo moet je idd. ook omgooien (oeps... je hebt net een ander) want op een 2.0 zit een 13G en op een 2.3 een 15G (en idd. een 16T bij een handbak).

Joost, dat klopt inderdaad. Ik had het geluk dat mijn eerste donorblok voorzien was van een 16T en witte injectoren (want handbak donor). Dat bleken uiteindelijk de enige goede delen aan de motor te zijn maar dat is weer een heel ander verhaal! ;D

v40pokemon

heren, mijn dank isgroot  :eusa_clap:

daar heb ik iets aan. Het is nog niet zover, maar morgen ga ik wél de auto halen (zie pics in 'mijn' topic)

Johann

Citaat van: Ludo op 16-11-2010 21:00:49
Citaat van: gltman op 16-11-2010 18:10:41
Heb je eerst nog inloop olie ofzo erin gedaan of gewoon gelijk 5w40 ofzo??

Tegen mijn eigen advies altijd in, gelijk een 5w40 dus, heb ik toch een 15w40 mineraal genomen.  ;D



Ludo,

Ik weet niet hoeveel KM je inmiddels gemaakt hebt en wil ook niet weer nog een olie discussie starten maar gezien het weer op dit moment zou ik persoonlijk overwegen om toch 5W-40 er in te gooien nu. Helemaal als je veel korte ritjes maakt.
Ik ga er even vanuit dat Volvo de hedendaagse ruilmotoren op dezelfde stand van techniek heeft staan als alle andere motoren die ze op dit moment bouwen en dan kun je rustig met syntheet beginnen, zit nu af fabriek ook op de nieuwe auto's cq motoren. Mocht het richting vriespunt en lager gaan dan is de 15W een beetje aan de dikke kant en tel je daarbij dat een nieuwe nog niet ingelopen motor hogere oliedruk draait dan had ik sowieso al voor een 5W of 10W gekozen.
Heb je een oliedrukmeter in de auto? Je kunt het druk gedrag dan wel zien. Na een KM of 1000-1500, misschien iets meer, zie je de druk iets lager worden bij warme motor. Dit is tevens een teken dat de motor al een beetje los is gekomen. Daarna zal het toch nog wel minstens een km of 5000 duren voor de motor helemaal los komt, misschien nog wel iets meer.

Ludo

mm, ik zit nu op ±800km, volgende week komt er 5w40 en een nieuwe filter op.
Die paar dagen nog zal wel niet uitmaken?.

Johann

Citaat van: Ludo op 25-11-2010 12:11:44
mm, ik zit nu op ±800km, volgende week komt er 5w40 en een nieuwe filter op.
Die paar dagen nog zal wel niet uitmaken?.

Zal wel goed gaan toch?  ;)

Ludo

Heb er vandaag, na precies 980km, toch maar 5w40 in gedaan.  ;D


De kop van de oude motor ook nog even afgehaald.
Er zit veel aanslag op de zuigers, maar wat dit zegt over het euvel, weet ik niet.  :eusa_think:




arjenT5R

dat zegt dat ie olie verstookt heeft
hoe is het hoonpatroon?
Liquid propane, knock free, ice cold " go fast fuel "!!

Johann

Wel mooi gelijkmatig..

Carter ontluchting in het blok en de carterpan nog wel open?

Ludo

De carterontluchting heb ik 3x, in ook 3 jaar vernieuwd, maar was toch volledig open.
Buiten deze aangekoekte troep, was er op één inlaatklep na (stond ±2mm open) niets vreemd te zien.
Het lijkt me sterk dat de inlaatklep er dan ook mee te maken heeft. ?
Het hoonpatroon was heel netjes van alle 5 cilinders, geen enkel krasje.
De carterpan is niet los geweest, kan daar dus niks van zeggen.

Johann

Citaat van: Ludo op 28-11-2010 10:42:48
De carterontluchting heb ik 3x, in ook 3 jaar vernieuwd, maar was toch volledig open.
...
...
De carterpan is niet los geweest, kan daar dus niks van zeggen.

Met volledig open bedoel je dat ook het kanaal in de carterpan open is? Daar zit nl een beetje het euvel van dit systeem. De retour pijp loopt tot op de bodem van de carterpan en dan zit er een gaatje aan de zijkant van deze, vierkante, pijp waar de olie door terug in de pan moet. Als daar van die black sludge pruttle er korrels in gaat staan dan wil de olie niet meer retour. Aan de buitenkant lijkt alles dan tiptop in orde.

Mocht je nog naar gaan kijken had ik dit wel eens willen weten. De aanslag in je blok ziet en behoorlijk gelijkmatig uit dus zou het kunnen dat er continue oliedamp in de inlaat heeft gezeten en alle 5 cylinders netjes mee hebben gedaan de boel verbranden.

Is wel gewoon een Euro blok toch? Zonder EGR?