Auteur Topic: 3D printer ervaringen.  (gelezen 31778 keer)

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

-D©©©L-

  • Lid 1000+
  • *****
  • Offline Offline
  • Berichten: 13307
  • Geslacht: Man
Re: 3D printer ervaringen.
« Reactie #405 Gepost op: 07-05-2020 23:57:52 »
Ben je nog tegen hydrolyse problemen aangelopen bij het bewaren van het PETG filament? Ik had het eerst niet in de gaten dat dat skon spelen. Rare gewaarwording.  ;D

Daf46

  • System.ArgumentException
  • Lid 500+
  • ****
  • Offline Offline
  • Berichten: 890
  • Geslacht: Man
  • Grand Prius +
    • Mijn Volvo 850
Re: 3D printer ervaringen.
« Reactie #406 Gepost op: 08-05-2020 08:59:11 »
Traag 3D print project:
« Laatst bewerkt op: 30-05-2020 08:48:18 door Daf46 »

razorx

  • Lijnoliekoning
  • Polar lid
  • Lid 1000+
  • *****
  • Offline Offline
  • Berichten: 11911
  • Geslacht: Man
  • 855 10V '96 LPi, V70R '98 LPi
    • van automatisering die stopt naar automatisering die klopt
Re: 3D printer ervaringen. DIY howto voor een Prusa Mini clone. De plastics
« Reactie #407 Gepost op: 29-05-2020 19:20:07 »
@Daf46: Helaas kan ik je plaatje niet zien.

Goedenavond allen!

Omdat ik groot onderhoud aan mijn 3d printer wil doen moet ik een extra printer hebben.
Deels om eventuele extra onderdelen te printen en deels om überhaupt over een 3d printer te beschikken tijdens de ombouw.

Dit relaas wil ik zo opbouwen dat jullie tijdens het lezen de zelfde printer kunnen bouwen.
Als extra printer wil ik een Prusa Mini clone bouwen.

Die ziet er zo uit:


Echt mini is die printer overigens ook niet. Hij print objecten van maximaal 18*18*18cm. Wat heel werkbaar is.

Ik heb ervoor gekozen deze printer na te maken omdat hij:
-open source is
-een wat handzamere footprint heeft dan mijn hudige printer

Ik begin met de plastic delen.
Als je al een 3d printer hebt is het makkelijk: Je download de files van de onderdelen en je print ze.
De link: https://www.prusa3d.com/downloads/others/Original-Prusa-MINI.zip

Wat de originele printer leuk maakt om te zien is dat een deel van de onderdelen in oranje zijn en een deel zwart. Ik heb die kleuren aangehouden.

Zie hier het resultaat:


Materiaal is PETG. Infill staat op 20%.

De volgende keer komen de mechanische onderdelen aan de beurt en begin ik met de opbouw.
Van alle onderdelen zal ik een linkje geven.

Groetjes,
Yits.
« Laatst bewerkt op: 30-05-2020 21:41:45 door razorx »

volvobug

  • Wat anderen bedacht hebben moet ik op z'n minst kunnen begrijpen!
  • Lid 1000+
  • *****
  • Offline Offline
  • Berichten: 5298
  • Geslacht: Man
  • V70 2.5 10v '97 LPi & V70R FWD AUT Saffron '98 LPi
    • Volvo foto album
Re: 3D printer ervaringen.
« Reactie #408 Gepost op: 29-05-2020 20:06:36 »
Owww wat leuk! had ik maar wat meer tijd (of was het prioriteit  :eusa_think:).

Kan ik niet een setje 3D geprinte delen bij je bestellen  ;D dat mechanische vervolg kom ik vast zelf wel uit.
Handtekening? 85011806 en Saffronie.

Daf46

  • System.ArgumentException
  • Lid 500+
  • ****
  • Offline Offline
  • Berichten: 890
  • Geslacht: Man
  • Grand Prius +
    • Mijn Volvo 850
Re: 3D printer ervaringen.
« Reactie #409 Gepost op: 30-05-2020 08:48:51 »
@Daf46: Helaas kan ik je plaatje niet zien.
Lukt het nu ?

razorx

  • Lijnoliekoning
  • Polar lid
  • Lid 1000+
  • *****
  • Offline Offline
  • Berichten: 11911
  • Geslacht: Man
  • 855 10V '96 LPi, V70R '98 LPi
    • van automatisering die stopt naar automatisering die klopt
Re: 3D printer ervaringen.
« Reactie #410 Gepost op: 30-05-2020 20:43:40 »
Owww wat leuk! had ik maar wat meer tijd (of was het prioriteit  :eusa_think:).

Kan ik niet een setje 3D geprinte delen bij je bestellen  ;D dat mechanische vervolg kom ik vast zelf wel uit.
Geen enkel punt Ruud.
Het is juist leuk als dit project navolging krijgt.

razorx

  • Lijnoliekoning
  • Polar lid
  • Lid 1000+
  • *****
  • Offline Offline
  • Berichten: 11911
  • Geslacht: Man
  • 855 10V '96 LPi, V70R '98 LPi
    • van automatisering die stopt naar automatisering die klopt
Re: 3D printer ervaringen.
« Reactie #411 Gepost op: 30-05-2020 20:44:20 »
Lukt het nu ?
Wow! Daar maak je wat heel moois! Aardige klus.
« Laatst bewerkt op: 30-05-2020 21:39:59 door razorx »

razorx

  • Lijnoliekoning
  • Polar lid
  • Lid 1000+
  • *****
  • Offline Offline
  • Berichten: 11911
  • Geslacht: Man
  • 855 10V '96 LPi, V70R '98 LPi
    • van automatisering die stopt naar automatisering die klopt
Goedenavond!

In dit bericht deel ik de details grofmechanische onderdelen met jullie.
Dat wil zeggen de aluminium profielen en de geleidestangen.

Deze gegevens zijn volgens mij niet publiek beschikbaar, althans, ik kon ze niet vinden.
Wat ik in de komende posts ga plaatsen is voor een deel ontdekt door reverse engeneering zonder het origineel zelf in handen te hebben gehad. Pas dus op als je dit tegelijk met mij nabouwt.

Dit hele proces gebeurt on the fly en is geen herhaling van een vooropgezet en getest traject. Des te leuker zou ik zeggen. De volgende berekende maten zijn wél door mij getest qua passing.

Dit is de grofstoffelijke mechanica die je nodig hebt:


1 alu profiel 3030 lengte 289mm

2 alu profiel 3030 lengte 261mm

2 ronde gehard stalen stang 10mm doorsnede lengte 336mm

4 ronde gehard stalen stang 8mm doorsnede lengte 279mm

1 trapezium as met trapezium moer doorsnede 8mm spoed 2mm/slag

De door mij aangegeven maten wijken iets af van de berekende waarden. Dit os om eventuele onnauwkeurigheden op te kunnen vangen.

Als je het profiel en de assen zelf op maat wilt zagen kan je ze bestellen bij www.123-3d.nl Let wel op dat ze op die site mm's en cm's door elkaar gebruiken. Een vergissing is daar snel gemaakt.

Je kan het materiaal ook op maat bestellen. Zo duur is dat niet eens en dat gebeurt bij de volgende twee bedrijven zeer nauwkeurig:
stappenmotor.nl
techniekspecialist.nl

Er zijn nog vele anderen. ;)

In de volgende post vertel ik wat je aan elektromechanica nodig hebt en zaken als tandwieltjes/lagertjes.

Groet,
Yits.
« Laatst bewerkt op: 30-05-2020 21:46:02 door razorx »

Chickenthief

  • Lid 10+
  • **
  • Offline Offline
  • Berichten: 21
  • '96 855 R
Re: 3D printer ervaringen.
« Reactie #413 Gepost op: 01-06-2020 16:29:37 »
Wat tof dat je een Prusa Mini clone aan het bouwen bent!
Ik heb zelf al een tijdje een Mini in mijn boodschappenmandje staan maar een open source clone is misschien ook wel iets voor mij.

Bij mij staan inmiddels al een Prusa MK3 en een MK3s, een kleinere printer zou nog zeker welkom zijn voor de kleine klusjes met een 0.25mm nozzle

Daf46

  • System.ArgumentException
  • Lid 500+
  • ****
  • Offline Offline
  • Berichten: 890
  • Geslacht: Man
  • Grand Prius +
    • Mijn Volvo 850
Re: 3D printer ervaringen.
« Reactie #414 Gepost op: 29-06-2020 09:10:17 »
Dag Yits,

Nog evoluties op het Prusa Mini terrein ?


razorx

  • Lijnoliekoning
  • Polar lid
  • Lid 1000+
  • *****
  • Offline Offline
  • Berichten: 11911
  • Geslacht: Man
  • 855 10V '96 LPi, V70R '98 LPi
    • van automatisering die stopt naar automatisering die klopt
Re: 3D printer ervaringen.
« Reactie #415 Gepost op: 29-06-2020 09:16:46 »
Dag Yits,

Nog evoluties op het Prusa Mini terrein ?


Helaas niet.

Door een overlijden ben ik even heel druk met andere zaken.

Als alles afgehandeld is ga ik weer verder.

Daf46

  • System.ArgumentException
  • Lid 500+
  • ****
  • Offline Offline
  • Berichten: 890
  • Geslacht: Man
  • Grand Prius +
    • Mijn Volvo 850
Re: 3D printer ervaringen.
« Reactie #416 Gepost op: 01-07-2020 15:45:48 »
Dat zijn belangrijker zaken !
Sterkte !

razorx

  • Lijnoliekoning
  • Polar lid
  • Lid 1000+
  • *****
  • Offline Offline
  • Berichten: 11911
  • Geslacht: Man
  • 855 10V '96 LPi, V70R '98 LPi
    • van automatisering die stopt naar automatisering die klopt
Re: 3D printer ervaringen. Prusa Mini 3D printer nabouwen. Deel 3.
« Reactie #417 Gepost op: 05-07-2020 23:20:46 »
Prusa Mini 3D printer nabouwen. Deel 3. De Y-as en het printbed
Goedenavond!

Al eerder heb je de belangrijkste metaalwaren kunnen maken en de plasticwaren kunnen printen.
Deze onderdelen zijn overigens ook los te koop via de Prusa shop van de fabrikant of via Aliexpress.

Prusa kan op dit moment niet snel leveren. Het ontwerp is open source dus er zijn genoeg bronnen.
Stap voor stap laat ik jullie zien hoe ik mijn Prusa Mini 3D printer zelf opbouw vanuit de open source informatie die er is.
Sommige informatie ontbreekt echter. Logisch, anders zou Prusa zijn open source ontwerp echt cadeau geven.
Met veel moeite lukt het me alle informatie over maatvoeringen van de metaalwaren te achterhalen. Meestal is het een kwestie van rekenen.
Leuk is het zeker! Dit is niet zielig voor Prusa. De fabrikant heeft net als vele anderen genomen en gegeven in de open source gemeenschap.

In dit bericht laat ik zien hoe je de bodem van de Prusa Mini op moet bouwen.
Als je hiermee klaar bent heb je een correct opgebouwde bodem die zorgt voor de beweging van het print bed in de Y-as.

Het is verstandig een assortimentsdoos van inbus boutjes te hebben.
Voor nu heb je het volgende nodig bovenop de eerste twee lijsten:
4  m3 moer
9  m3 zelfborgende moer
9  m3 10mm afstandbus
9  m3*20 schroef verzonken kop
4  m3*20 inbus bout
1  m3*40 inbus bout
5  m3*10 inbus bout
2  m3 hamermoer
8  m5*20 inbus bout
1  Nema 17 stappenmotor 0,5Nm koppel is zat
3  LM8UU lagers. Koop goede exemplaren van SKF of Mitsumi. Kunststof waar ik voor gekozen heb is beter maar lastiger.
1  Heated bed set

Daar gaan we!

Als je meedoet in dit project moet je het volgende bijkopen: Het verwarmde printbed, de houder en nog wat leuke goodies. Ze komen in twee pakketen. Hier kan je ze kopen:
Transport basis heated bed Prusa Mini
Magnetisch heated bed voor Prusa Mini plus wat extra onderdelen

Dit krijg je:

Je ziet het geleide systeem voor het printbed. Het magnetische printbed zelf en Perfecte kwaliteit.

We gaan aan de gang met de volgende onderdelen uit de eerdere onderdelen lijst. Naast wat ik aan klein materiaal toevoegde natuurlijk.


Het aluminium profiel dat je eerder op maat hebt gemaakt moet je nu voorzoen van schroefdraad met een tappenset van 5mm. Aan beide kanten. Aan de gaten in het kunststof van het front en de achterkant zie je waar.


Voorzie de hardstalen 8mm stangen van de 8LMUU lagers. De ene krijgt er twee, de ander één. Ik gebruik kunststof lagers. Doe dat niet na, behalve als je weet hoe je die moet gebruiken.


De Nema 17 stappenmotor voor het transport van de Y-as/heated bed bevestig je met drie 3mm*10 inbus boutjes aan de achterkant.


De 3030 profielen mogen nu aan de achterkant vastgeschroefd worden met de m5 bouten.


De met de lagers geprepareerde stangen mogen nu ook in de achterkant.


Nu kan de voorkant gemonteerd worden op de glijstangen en het alu profiel. Wees hier voorzichtig! Als de glijstangen niet lekker passen moet je niet forceren maar het probleem verhelpen. Anders mol je het front of de achterkant en kan je die opnieuw printen. Het T-shirt heb ik ;).

Inmiddels voel je dat dit een degelijke constuctie gaat worden. Best zwaar al.


Voor nu zijn we al klaar. Nu ja bijna. Als je dit alles gedaan hebt zit je op ongeveer 1/3 van de mechanische klus. Viel mee toch? ;)
Gemeen grapje. Als techneut weet ik maar al toe goed hoeveel moeite iedere stap kan kosten door de tegenslagen uit iedere hoek. Houd vol!

Wacht! Nog één dingetje. Het heated bed op het transport plateau vast schroeven.
Hier gebruik je de 9 verzonken m3*20 schroefjes, de afstandbusjes en de 9 zelfborgende moertjes.
Als alles goed gegaan is ziet het er zo uit van onderen:


De Z en de X-as die één geheel vormen volgen binenkort.
Groet en een fijne nacht,

Yits.

P.S. Je ziet dat dit nog niet in de verste verte op een printer lijkt Dat kwartje komt later zodra het verticale gedeelte bevestigd is.
« Laatst bewerkt op: 06-07-2020 00:26:45 door razorx »

razorx

  • Lijnoliekoning
  • Polar lid
  • Lid 1000+
  • *****
  • Offline Offline
  • Berichten: 11911
  • Geslacht: Man
  • 855 10V '96 LPi, V70R '98 LPi
    • van automatisering die stopt naar automatisering die klopt
Re: 3D printer ervaringen.
« Reactie #418 Gepost op: 05-07-2020 23:36:49 »
Ho, ho, huu! Ik ben nog niet klaar voor deze avond besef ik net.  ;)

De behuizing voor het moederbord en de houder voor de Z-as moeten nog.

De behuizing voor het moederbord wil dat je op een aantal plaatsen m3 moertjes in de openingen douwt. Ik noem dit douwen omdat de originele maatvoering voor de gaten veel te krap is. Ruimte vrijmaken door te slijpen of smeltend inbrengen is de enige optie.


Dan kan je het metalen top plaatje uit de heated bed set monteren op de behuizing voor het moederbord.

De m3*40 en m3*20 mogen door het horizontale gat in de behuizing. Hamermoer op het einde. M3 is hier geen goede keuze van de maker Prusa maar so be it voor nu.


Zo bevestig je de behuizing voor het moederbord aan het 3030 alu profiel. Rechterkant van de printer.


het begint wat te worden:


Zo zou het er uitzien als het printplateau ar al op zat:


FF pause voor nu ;).

Nogmaals groetjes,
Yits.
« Laatst bewerkt op: 06-07-2020 00:28:37 door razorx »

de Boeing

  • Lid 1000+
  • *****
  • Offline Offline
  • Berichten: 1143
  • 855R AUT Lpi
Re: 3D printer ervaringen.
« Reactie #419 Gepost op: 06-07-2020 11:25:25 »
Hij is weer flink aan het knutselen! Goed bezig!

Hoeveel 3d printers staan er tegenwoordig al op de (spreekwoordelijke) oprit?  ;D