De Zilverschuit - Dynaudio-tweeters hebben de geest geven: wat nu?

Gestart door Ries van de Zilverschuit, 28-12-2011 16:59:09

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Ries van de Zilverschuit

#1170
Het is niet het enige wat aan het begeven is, maar hier kan ik zo snel geen oplossing voor bedenken.

Mijn Dynaudio-tweeters in het dashboard hebben de geest gegeven. Na wat rondzoeken, lijkt dat een bekende kwaal te zijn en op termijn stoppen ze er allemaal mee, begrijp ik.

Heeft iemand hier een alternatief voor gevonden? Repareren schijnt niet te kunnen.

Ik zag wel dat onder de tweeters een, wat ik aanneem, scheidingsfilter zit gemonteerd. Mijn voorkeur zou zijn om de tweeter te demonteren  een nieuwe te monteren en weer aan te sluiten op het filter. Qua montage is dat goed te doen, denk ik.

Tweedehandsjes zie ik niet zo zitten. Ze zijn wel te vinden, maar die geven vroeg of laat toch ook de geest. Om nu het hele Dynaudio-spul te vervangen, is ook zo wat. Vooral omdat alles plug and play is.

Kortom: kent iemand een alternatief merk tweeter die qua technische en geluidseigenschappen op hetzelfde niveau staat en de Dynaudio's kan vervangen?
Volvo V70 2.5T lpi, 1997, mt, mystic silver
Toyota Previa 2.4 Linea Sol, 2002, mt, grayish blue