Carbon Filter

Gestart door mjrood, 16-07-2006 19:00:16

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

mjrood

Wat moet je eigenlijk met het carbon filter, dat ronde blik dat voor het linker voorwiel zit.
Vervangen? Reinigen? Hoe vaak?
Het heeft iets met emissiewaarden te maken, maar wat doet het nou precies?  ???

Gr. Michiel.
V70 R AWD - Life in the fast lane.

My Volvo's : 340 D, 360 2.0 inj., 245, 940 TD, 850 2.5 10V, V70 R AWD.

Ludo

goed nieuws Michiel, je hoeft er niets mee te doen.  :D

Citaat van: Vadis
het is een elektronisch geregeld EVAP-systeem om te verhinderen, dat koolwaterstofverontreinigingen (brandstofdampen) in de natuur terechtkomen.
Het absorbeert de gassen die uit de brandstoftank verdampen.
Wanneer de motor stilstaat, is de EVAP-klep dicht en worden de brandstofdampen uit de tank via de "Roll-over"-klep naar het koolstoffilter geleid waar deze door actieve kool worden geabsorbeerd.
Wanneer de motor wordt gestart, opent de regeleenheid de EVAP-klep, zodat de opgeslagen brandstofdampen in de inlaatbuis van de motor en frisse omgevingslucht in het koolstoffilter worden geleid.
De regeleenheid regelt de opening van de EVAP-klep door een aansluiting te aarden met een vaste frekwentie (pulssignaal) waarbij de lengte van de massapulsen (pulsquote) de opening van het de klep bepaalt.

Bij auto's voor USA/Canada controleert de regeleenheid de werking van de EVAP-klep met behulp van de voorste zuurstofsensor en het toerental van de motor. Wanneer de regeleenheid de EVAP-klep opent, reageren het brandstof/luchtmengsel en het toerental van de motor.
Door het bewaken van de veranderingen die in de signalen van de zuurstofsensor en van het vliegwiel optreden, controleert de regeleenheid de werking van de EVAP-klep. Indien een storing optreedt, wordt de foutcode opgeslagen en gaat het "milieulampje" branden (eigenlijk het controlelampje van het motorregelsysteem).

mjrood

Aha. Da's inderdaad goed nieuws, en een duidelijke uitleg over hoe het werkt.
Bedankt Ludo. :)
V70 R AWD - Life in the fast lane.

My Volvo's : 340 D, 360 2.0 inj., 245, 940 TD, 850 2.5 10V, V70 R AWD.