Olie in de cilinders????

Gestart door Lex, 16-02-2008 14:10:40

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Lex

Wie kan mij helpen!!

Het begon allemaal een maand nadat ik mijn volvo 850 2.0I 20V estate(1995)gekocht had. Hij begon te schokken als ik optrok tussen de 2,5 en 3,0 toeren. Eenmaal daar voorbij trok hij weer lekker door.
Op een gegeven moment liep hij nog maar op vier cilinders. Naar de bougies gekeken en daar was er een kapot, die dus vervangen.
Helaas probleem niet verholpen. Lampje van de lambda sonde ging branden. Dus deze ook maar vervangen.
Helaas probleem niet voorbij.
Verdeelkap, rotor en de bougiekabels dan allemaal maar vervangen.
Helaas probleem niet verholpen.
Oké dan maar naar de garage en laten uitlezen.
Storing van de lambda sonde en dat er teveel vloeistof in de kamers zit of zoiets. Daar vermoede ze dat er olie bij de brandstof terecht kwam na een uitlaat meting.
Een flesje met lekweg bij de olie zou de oplossing zijn binnen 500 kilometer. Helaas nog steeds drama(zelfs erger). Hij heeft het zowel als ik op gas rij als op benzine(zelfs iets erger)

Het zijn vooral de 1e en de 3e cilinder. maar alle cilinders hebben om het schroefdraad van de bougies een vette olieachtige substantie. Als hij koud is heeft hij het niet, maar zodra hij warm begint te worden begint hij weer te schokken.
Tijdens het rijden schokt hij dus tussen 2,5 en de 3,0 toeren maar als ik op de rijksweg een gelijk toerental houd dan na +/-10 kilometer gaat hij ineens normaal lopen. ga ik dan tanken is het gezellig weer terug.



Ik wordt gek!!

ThomasGLT

Heb je alle bougies al vervangen? En de condensator?

FGR

Olie kan of tussen de koppakking doorkomen uit 1 van de oliekanalen of de olieschraapveren doen hun werk niet goed meer, of de klepgeleiders willen nog wel eens hard worden en gaan lekken. Hoe is het olieverbruik? :eusa_think:
Volvo 850.....better than s*x....... ;-)

Lex

Olieverbruik is hoog, alle bougies vervangen.

Hoe kan ik er achter komen wat het precies is?

ed

Je bedoelt waarschijnlijk de condensor ipv condensator? Daar is toch geen olie in het spel, dus is uitgesloten.

Klepgeleiders kunnen niet hard worden, want dat zijn ze al bij montage. Je bedoelt waarschijnlijk klepseals?

Wel een beetje serieus advies geven hoor jongens!

Wat voor vloeistof zit er volgens de garage in de uitlaatgassen? Olie of koelvloeistof? Hebben ze dat al getest?
850 2.5 10V => V70R => S60 D5 => V70n 2.4D nu: V70nn D5 en 850 2.5 20V silversand. Het gaat er dus weer op vooruit de laatste tijd!

reneetje

Als je olie in de cylinders zou hebben, dan rook je de buurt zowat uit!!
Die rook is dan blauwachtig en stinkt ook naar verbrande olie.

Wat ik bij jouw lees lijkt wel als ie veuls te rijk staat, en dat zou je kunnen zien aan een zwartere rook , die naar onverbrande peut stinkt.

Oftwel , rookt ie ook en zoja , welke kleur ::)
_________
(_l_|_,\____\,_
{----__---_(olllllllo)
()_)"""""()_)--"--)_)

Lex

Bij hoog toerental stationair rookt hij behoorlijk blauw. tijdens het rijden merk ik niets. Bij de garage hebben ze niet getest welke vloeistof het is.
Maar mijn koelvloeistof blijft in ieder geval op peil.

reneetje

Doe maar eens een compressie test,dat geeft duidelijkheid omtrent de klepjes :)
_________
(_l_|_,\____\,_
{----__---_(olllllllo)
()_)"""""()_)--"--)_)

Lex

Neem aan dat dat alleen bij de garage kan en niet thuis??

reneetje

Citaat van: Lex op 16-02-2008 16:59:24
Neem aan dat dat alleen bij de garage kan en niet thuis??
Als je een tester hebt kan dat makkelijk thuis, maar die zul je waarschijnlijk niet hebben.
Gewoon even naar een garage gaan , klusje stelt niet zo heel veel voor en kost je de kop niet (moet binnen een uurtje gedaan zijn), maar geeft een boel duidelijkheid waar je het moet zoeken.
_________
(_l_|_,\____\,_
{----__---_(olllllllo)
()_)"""""()_)--"--)_)