Slecht aanslaan met koude motor

Gestart door dinky, 29-05-2021 23:42:03

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

dinky

Inderdaad injectoren zijn vorig jaar maart nieuw aangeschaft.
En laat inderdaad altijd de brandstof even op druk komen voor het te starten. Hoe kan ik testen of er misschien 1 of meerdere injectoren misschien lekken voordat ik hem start. Rail met injectoren eruit halen dan op contact (op druk laten komen, of brandstof relais doorlussen) zetten om te kijken of er misschien benzine voortijdig lekt voordat er daadwerkelijk gestart wordt.

volvobug

Bij een lekkende LPG injector is het een kwestie van het neusje in een bekertje water houden en kijken of er belletjes ontsnappen. Dat zal bij benzine zo niet werken.

Het zal ook niet zo zijn dat het er uit zeikt. Veelal lekt hij gedurende de nacht cq/ periode van langere stilstand zodanig veel benzine, dat die cilinder meteen bij koude start, aangevuld met extra koudstartverrijking, meteen verzopen is. Dat verklaart ook waarom hij na even gelopen te hebben of warme start wel goed start.

Ik zou de auto eens parkeren einde dag en dan meteen de druk van de benzinerail laten via het ventiel. En dan eens kijken of dat de volgende ochtend verschilt maakt.
Handtekening? 85011806 en Saffronie.

dinky

Oké top zal ik dat eens proberen, druk van de rail afhalen en kijken of dit verschil gaat maken als hij morgen ochtend weer aangaat.
Ik houd jullie op de hoogte.

dinky

Heb inderdaad het druk van de rail gehaald, en natuurlijk de volgende ochtend gestart. Maar helaas deed maakte helaas niets uit. Bdp sensor vervangen uit voorzorg, nieuwe bougies, nokkenas sensor had ik al eens vervangen preventief, net zoals bobine, temperatuur sensor.
Temp sensor is 50.000 oud, lambdasonde ongeveer 60.000 oud, lmm is ook al eens vervangen in 2014. onderdelen zijn origineel of Bosch.
Iemand enig idee waar nog naar te kijken? Anders neem ik eens contact op met schutten misschien dat hij enig idee heeft waar te zoeken.

RoelNL

Als die met de oude ecu 4.3 goed aanslaat zou je het denk ik toch moeten zoeken in een fout van de 4.4 ecu.

Bekijk de basis dingen even.

brandstofdruk 3.0 bar stationaire.
lekkende injector is een mogelijkheid, is op te lossen door deze gewoon schoon te maken. 12v erop zetten zodat die continu open staat en remmen reiniger erdoorheen pompen dan spoelt die vanzelf schoon.

Als de motor start en loopt met je 4.3 ecu hoef je ook niet naar de sensoren te kijken.
V70 2.5 lpg 386dkm my 98 mei  10 tot dec 11 sold
V70R AWD 224dkm my 98 dec 11 tot jan 2022 sold
855 DOP T5R 241dkm (+128XXX) my 95 20-2-2014 Sold 4-2017
Honda VFR 800 Vtec my'14 owner since 2018
Honda VFR 750 my'86 owner since 2019
V70 2.5t summon 145dkm owner since 8-2023