Even mijn lijst aanpassen:
Wat is done? (Incl. de prijzen)
Achterlichten V70 (170,-)
Witte pinkers zijscherm ( 2x = 16,-)
Ontsteking vervangen (OEM) (totaal 167,-)
Veerpootbrug (OEM) (63,-)
Ruitenwissers rondom (24,-)
Koplampwisserarmpjes (tweedehands (30,-)
Nieuwe koplampwisserblaadjes (20,-)
Voorbanden (toyo T1-R) (168,-)
Thermostaat + Tempsensor (+/- 50,-)
Expansievat + groene dop (OEM) (?)
Carterventilatie loshalen en schoonmaken (diverse slangen hiervoor besteld, komen donderdag) (?,-)
Vacuumslangen vervangen (de meeste) (+/-30,-)
1 turboslang vervangen (?,-)
Usa knipperlichten plaatsen (totaal 70 euro)
Koelvloeistoflekkage opgelost (gewoon een nieuw slangetje besteld en geplaatst ;D )
K&N inlegfilter (73,-)
nieuwe accu (105,-)
Kentekenplaten met opgelegde letters (44,-)
OEM V70 zijknippers (44,-!!!!!!!!!!!)
Chargertech turboslangen (150,-)
Over niet al te lange tijd:
Roofrails verwijderen
Achterbumper vervangen (schade)
Airbagstoring verhelpen
Stoelverwarming repareren
Chippen
Oud en nieuw:
(http://i41.tinypic.com/1qmvk4.jpg)
Nieuw en nieuw:
(http://i39.tinypic.com/r6y93p.jpg)
En de veerpootbrug:
(http://i42.tinypic.com/mhrd4l.jpg)
veel beter he ,die V70 achterlichten. :eusa_clap:
Ik zie geen nieuwe kentekenplaat op je verlanglijstje staan ;)
Citaat van: walter leever op 10-04-2010 18:40:17
veel beter he ,die V70 achterlichten. :eusa_clap:
Op een 850 vind ik dat juist minder
maargoed .. dat is jouw keuze :D
Citaat van: elianmars op 10-04-2010 20:38:58
Ik zie geen nieuwe kentekenplaat op je verlanglijstje staan ;)
Gaat er ook op komen, en wel de gene met opgelegde letters
Citaat van: pwassink op 10-04-2010 20:40:27
Citaat van: walter leever op 10-04-2010 18:40:17
veel beter he ,die V70 achterlichten. :eusa_clap:
Op een 850 vind ik dat juist minder
maargoed .. dat is jouw keuze :D
Van achteren gezien, wat is dan het verschil met de 850 afgezien van het type embleem ?
Bovendek ahterbumper....
Citaat van: pwassink op 10-04-2010 20:40:27
Citaat van: walter leever op 10-04-2010 18:40:17
veel beter he ,die V70 achterlichten. :eusa_clap:
Op een 850 vind ik dat juist minder
maargoed .. dat is jouw keuze :D
Ik niet. De V70 bovenunits ín combinatie met witte RAW sidemarkers vind ik mooier staan. Ben dan ook geen purist wat dat betreft.
Hans
Citaat van: Hans Duiven op 10-04-2010 21:21:26
Citaat van: pwassink op 10-04-2010 20:40:27
Citaat van: walter leever op 10-04-2010 18:40:17
veel beter he ,die V70 achterlichten. :eusa_clap:
Op een 850 vind ik dat juist minder
maargoed .. dat is jouw keuze :D
Ik niet. De V70 bovenunits ín combinatie met witte RAW sidemarkers vind ik mooier staan. Ben dan ook geen purist wat dat betreft.
Hans
Ik ook niet, ik zou zelfs een V70 achterbumper monteren als ik m had, en de rest dan (strips en voorbumper) in z`n geheel overspuiten. Eerst maar eens een originele achterbumper zien te scoren
vervang ook je dop van de koelvloeistof res
gr
Ja moet een groene zijn, moet toch bij de dealer zijn deze week, gelijk maar bestellen, ik voeg hem toe aan mijn lijst, bedankt voor de tip ;)
Vanmorgen vanuit de nachtdienst even getankt, boardcomputer gaf 11,5 op 100km aan :-X maar na berekenen kwam ik ook op 11,5 op 100 uit, toch wel accuraat. Ik stond afgelopen vrijdagmiddag een hele poos in de file, toen ik eruit kwam stond ie op 14,1 op 100, en toch nog naar 11,5/100 kunnen brengen. ergens in mei juni ga ik mijn auto laten chippen, ik ga nog even uitzoeken wie het definitief gaat worden, maar ik hoop mede dankzij dit het brandstofverbruik in te perken. (voor sommigen onder ons is 11,5/100 al ideaal, maar ik denk dat het veel zuiniger kan)
Van het weekend de ontsteking vervangen, maar dat is wel een kleine verbetering, hij loopt veel rustiger stationair :eusa_clap:
PS: ik rij op V-power
Had je dan niet beter een non-turbo kunnen kopen?
Ben nu gewend aan een bult vermogen, ik wil niet meer terug ;D Dan mag het wel wat kosten, en ach, uiteindelijk kost het totaal hoogstens 100 euries meer maar kijk ns wat een paard houden kost, mijn vriendin wil weer zo`n beest en dat kost geen 100 euro per maand. En ik heb er dan 225 meer
Ja, maar als je het vermogen niet (durft) te gebruiken,.. Of zie ik het verkeerd?
Oh jawel, ik hou wel van een stevig stukkie boenderen op z@n tijd, genoeg landweggetjes in ermelo, maar voor woon werkverkeer rij ik altijd rustig en netjes 120. Tìs voor mijn werk, dan heb ik geen haast, tenzij ik te laat kom, maar ik ben zeker niet bang om het volle vermogen aan te spreken (ik heb nog een stille getuige van 20 meter op het wegdek liggen....)
De bovengenoemde stille getuige is eerder 30 meter lang :eusa_shhh: ben vanmorgen even langs de dealer geweest voor een setje kopl. wisser blaadjes, broekhuis hardewijk, daar ligt mijn streepje ;D :police: helaas wist de rechterwisser soms wel/soms niet, en soms schraapt ie over de bumper :eusa_wall: ik ga maar even op zoek naar een ander motortje op de sloop
Citaat van: Arjanestate op 16-04-2010 16:08:36
De bovengenoemde stille getuige is eerder 30 meter lang :eusa_shhh: ben vanmorgen even langs de dealer geweest voor een setje kopl. wisser blaadjes, broekhuis hardewijk, daar ligt mijn streepje ;D :police: helaas wist de rechterwisser soms wel/soms niet, en soms schraapt ie over de bumper :eusa_wall: ik ga maar even op zoek naar een ander motortje op de sloop
Heb je wel de "aanslagnokjes" aan je koplampen zitten ? Als het goed is kan je wissertje niet verder dan het nokje omlaag...
Van de week even bij de dealer geweest voor een nieuw koelvloeistof tankje en een nieuwe dop, en nieuwe fittingen besteld voor de USA knipperlichten.
Ik merk dat ie behoorlijk rookt na heel even stationair lopen( 10 sec). Geef ik daarna een dot gas dan pluimpt ie. Ik vermoed (en hoop) dat het alleen het carterventilatiesysteem is, ik zie namelijk dampen komen uit de aansluiting op het inlaattraject, die slan is in ieder geval lek, dus allemaal maar vervangen. Ik denk dat het systeem volgekotterd zit met olie.
Daar ga ik binnenkort maar even mee aan de gang, zal proberen er wat foto`s van te maken.
Morgen Gaik Deluxe (opgelegde letters) halen.
U is goed bezig ;D
Toch leuk werk he?
He Hans, ja, ik heb de smaak te pakken, en het is allemaal redelijk eenvoudige techniek waar je nog wat mee kan. Ik ga hem in eerste instantie technisch aanpakken, en als de tijd (en auto) rijp is gaat ie voor een chippie. Moet deze zomer nog wel gaan lukken.
Gr. Arjan ;)
Zo, deze ochtend in alle vroegte begonnen met sleutelen, mijn vriendin maakte me wakker, gelukkig heeft ze het daarom aardig druk, ik hoor de ambulance`s af en aan rijden (ze werkt op de SEH) :evil:
Eerst maar eens alle turbobuizen en slangen losgehaald, wat een slappe zooi, eentje heeft een gat, dat wordt een nieuw setje.
Daarna de koelvloeistof afgetapt en het expansievaatje vervangen (met dop en al), en het rubberslangetje vanaf T-stuk naar turbo losgehaald, hij lekte langs een klemmetje, bij het loshalen brak het slangetje heel gemakkelijk, geen seconde te laat dus.
Zometeen het inlaatspruitstuk verwijderen zodar ik bij het carterventilatiesysteem kan, en in één ruk door met de distributieriem, want daar achter dat kapje is het niet helemaal olievrij...
Maar eerst lekker pistoletjes opwarmen in de oven (echt iets voor de zondag ;D)
EDIT:
broodjes waren lekker, daarna in een uurtje het hele carterventilatiesysteem blootgelegd, dikke vette bende, morgen (misschien) verder, veel te koud en te nat om verder te gaan.
Er zat nog een boutje los op de flens van de turbo op de DP, dat verklaart de rook die bij de turbo vandaan kwam±
(http://i41.tinypic.com/dbm552.jpg)
Vette bende:
(http://i41.tinypic.com/34npmya.jpg)
En een handig magazijn:
(http://i40.tinypic.com/1z3mhlf.jpg)
;D
Zo, deze morgen weer lekker bezig geweest,
heb de complete carterventilatie losgehaald, allerlei slangen braken af, valt me tegen al dat poreuse plastic! Alvast wat vacuumslangen vervangen, mooie gelegenheid nu alles losligt. Ik heb benzine slangen genomen met binnen diameter 4 en 8 mm, en overal netjes (schroef)klemmetjes er op, het was wel hard nodig zeg.
Het kleine stukje turboslang (bovenop de turbo zelf) had een gat, ben benieuwd wat dat met de turbo druk doet (meter gaf 0,6 Bar aan) als die slang vervangen is samen met de vacuumslangetjes.
Nu heb ik nog even een vraag over mijn kenteken, hij is op 16-05-2000 ingevoerd, maar de marktcode is 21 (=NL), heeft dat ding dan niet bij één of andere dienst rondgereden (KLPD, koninklijk huis, marechaussee oid)?
(chassis nr is YV1LW5702S212XXXX)
Nog even een fotootje van de vette bende:
(http://i39.tinypic.com/iclo5s.jpg)
Goed bezig, die slangetjes kunnen ook niks hebben he, zo'n 10+ jaar warm koud bij zo'n turbo blokkie ;D
Misschien is je auto wel in NL gekocht maar direct mee naar t buitenland genomen en later weer ingevoerd?
Zo, ik ben weer wat verder.
Na het schoonmaken van het carterventilatie systeem rookt de auto niet meer, dus dat heeft z@n vruchten afgeworpen :eusa_dance:
Het vervangen van die ene turboslang icm de vacuumslangen heeft geleid tot een iets hogere turbo druk (als ik mag gokken adhv de originele turbodrukmeter: van 0.6 naar 0.65/0.7 Bar) en het afblaasgeluid van de wastegate is iets luider (dat vind ik het coolst aan een turbo) :eusa_boohoo:
Ik heb van een forummer hier een dumpvalve overgenomen, die komt hij eind Mei langsbrengen (kwam toch langs Ermelo), wordt het nog gaver dat geluid ;D
Oh ja, en de USA pinkers gemonteerd, staat effe iets moderner.
Einde deze maand vakantie geld :eusa_dance:, dat wordt dan een sportuitlaatje en een K&N filtertje (en mss een 3'' DP-je)
Citaat van: Arjanestate op 08-05-2010 12:26:42
Ik heb van een forummer hier een dumpvalve overgenomen, die komt hij eind Mei langsbrengen (kwam toch langs Ermelo), wordt het nog gaver dat geluid ;D
De Greddy van Cas?
Citaat van: elianmars op 08-05-2010 12:37:40
Citaat van: Arjanestate op 08-05-2010 12:26:42
Ik heb van een forummer hier een dumpvalve overgenomen, die komt hij eind Mei langsbrengen (kwam toch langs Ermelo), wordt het nog gaver dat geluid ;D
De Greddy van Cas?
Nee, het is er een van Forge
Citaat van: Arjanestate op 08-05-2010 12:26:42
Zo, ik ben weer wat verder.
Na het schoonmaken van het carterventilatie systeem rookt de auto niet meer, dus dat heeft z@n vruchten afgeworpen :eusa_dance:
Het vervangen van die ene turboslang icm de vacuumslangen heeft geleid tot een iets hogere turbo druk (als ik mag gokken adhv de originele turbodrukmeter: van 0.6 naar 0.65/0.7 Bar) en het afblaasgeluid van de wastegate is iets luider (dat vind ik het coolst aan een turbo) :eusa_boohoo:
Ik heb van een forummer hier een dumpvalve overgenomen, die komt hij eind Mei langsbrengen (kwam toch langs Ermelo), wordt het nog gaver dat geluid ;D
Oh ja, en de USA pinkers gemonteerd, staat effe iets moderner.
Einde deze maand vakantie geld :eusa_dance:, dat wordt dan een sportuitlaatje en een K&N filtertje (en mss een 3'' DP-je)
goed bezig :eusa_clap:
denk dat je meer merkt van downpipe dan nieuwe uitlaat, das toch de eerste restrictor na de turbo.
of is je uitlaat zo ral dat ie al aan de beurt is...
goed bezig :eusa_clap:
denk dat je meer merkt van downpipe dan nieuwe uitlaat, das toch de eerste restrictor na de turbo.
of is je uitlaat zo ral dat ie al aan de beurt is...
[/quote]
Uitlaat is op zich nog wel goed, alleen is ie doorgerot ter plekke van de achterste klem, hij is van binnenuit wel doorgerot omdat ie behoorlijk rauw klinkt. Maar als alleen een DP al een hele verbetering is, laat ik de uitlaat zelf nog wel even zitten (en een nieuwe klem en een beetje laswerk aan het gaatje op de uitlaat zelf)
Gisteren startte de auto niet meer na 1,5 week stilstand, dus heb gelijk maar de niet vast te zetten (Mercedes!)accu vervangen voor een nieuwe, toen ik vanmiddag ging tanken wilde ik de boardcomputer resetten en toen viel me op dat de actieradius 280km was! En dat met een volle tank! En het viel me op dat de temperatuur in Fahrenheit werd aangegeven, en dat het verbruik, ik neem aan, in miles per gallon werd weergegeven, hoe kan dit nou weer? Ik heb vaker de accu losgehad en daarna werd alles netjes in gr. celsius en km`s weergegeven, valt dit weer terug te zetten, of wordt dat een bezoekje aan de dealer? ???
Vandaag nog even een K&N inlegfilter gemonteerd, qua rijgedrag is er niets veranderd, wel een gaver afblaasgeluid, veel luider. :eusa_dance:
Citaat van: Arjanestate op 27-05-2010 23:33:57
het viel me op dat de temperatuur in Fahrenheit werd aangegeven, en dat het verbruik, ik neem aan, in miles per gallon werd weergegeven,
valt dit weer terug te zetten,
Ja hoor.
De knopjes waarmee je het uur en minuten kan veranderen, 4x
gelijkertijd indrukken.
:D
Citaat van: Arjanestate op 27-05-2010 23:33:57
Vandaag nog even een K&N inlegfilter gemonteerd, qua rijgedrag is er niets veranderd, wel een gaver afblaasgeluid, veel luider. :eusa_dance:
Zoals KMvrtr tegen mij zei (Afgelopen PKKK-dag): decibel tuner! ;D
Ik heb zelf een K&N Open filter, lekker hoor :)
Citaat van: Ludo op 27-05-2010 23:59:34
Citaat van: Arjanestate op 27-05-2010 23:33:57
het viel me op dat de temperatuur in Fahrenheit werd aangegeven, en dat het verbruik, ik neem aan, in miles per gallon werd weergegeven,
valt dit weer terug te zetten,
Ja hoor.
De knopjes waarmee je het uur en minuten kan veranderen, 4x gelijkertijd indrukken.
:D
Thanx!
Citaat van: jrkalf op 28-05-2010 00:18:31
Citaat van: Arjanestate op 27-05-2010 23:33:57
Vandaag nog even een K&N inlegfilter gemonteerd, qua rijgedrag is er niets veranderd, wel een gaver afblaasgeluid, veel luider. :eusa_dance:
Zoals KMvrtr tegen mij zei (Afgelopen PKKK-dag): decibel tuner! ;D
Ik heb zelf een K&N Open filter, lekker hoor :)
;D De volgende stap: dumpvalve!
En voordat ik em ga chippen moet ie eerst wat dichter richting grond en beter remmen, ga me nu orienteren op een verlagings setje, niet te overdreven, ik neem drempels graag gewoon op een normale snelheid en recht er overheen (sommigen zijn zo laag dat ze er alleen met 0,5 km/h en schuin ovwer een drempel heen moeten ::) )
Ik heb vannacht mijn turboslang opgeblazen, ben rustig naar huis gereden, hij deed helemaal niks mee, het leek wel een 10 klepper met die 0,1 bar die hij nog trok. ;D
In eerste instantie dacht ik dat het de turbo moest zijn, maar het viel wel mee :eusa_pray: Ik zat wel even met mijn neus tegen het stuur toen de druk weg viel, ik was met vol vermogen aan het invoegen op de snelweg. Hopen dat iemand er nog een heeft :eusa_pray: anders maandag naar de dealer :-\
Is het geen slangklem die losgeschoten is ?
Citaat van: Sbv op 05-06-2010 12:41:12
Is het geen slangklem die losgeschoten is ?
Nee, de slang is echt gebarsten, ik vond het al van die slappe zooi, tzt vervang ik ze allemaal wel, maar ik heb er nu zsm een nodig.
Ik heb via marktplaats een silicone slangset besteld voor mijn T5, het wordt een blauw setje van chargertech, voor 150 Euro. Ik zal er meer van laten horen zodra ze erop zitten.
Ze wisten in ieder geval al dat er twee versies te verkijgen waren, dus ik verwacht dat het in één keer goed geleverd gaat worden. Nu nog hopen dat er nieuwe slangklemmen bij zitten, was ik vergeten naar te vragen maar goed.
Volgende week op vakantie, dus via het forum gekeken waar je op moet letten als je cruisecontrol het niet doet, ik las in een topic dat de schakelaars aan de pedalen vaak de boosdoener zijn. VAnmorgen even gekeken voordat ik van mijn werk naar huis ging en bingo! Koppelingspedaal schakelaar zat los. Teruggeklikt en hij doet het weer. :eusa_dance:
Alleen reageert hij niet zo snel op commando`s als bij mijn vorige estate, iemand een idee wat het zou kunnen zijn?
bij je gas pendaal zit een rubber bal is deze nog wel fris
als de rubber hard is werkt het langzaam , leidingen ook contoleren
gr
Kijk even onder je gaspedaal Arjan, hoe dat stelschroefje staat. Je moet deze net onder het gaspedaal schroeven zodat er iets of wat speling tussen pedaal en schroefje is. Dus een paar keer (zonder contact en/of lopende motor) op het gas drukken met je hand en dan dat stelschroefje iets omhoog draaien.
Hoi Dirk, ik zal eens kijken vanmiddag (ik ga nu slapen, nachtdienstje gehad, nog twee te gaan), hoop dat het `m is (trouwens dat van die loszittende schakelaars in dat topic was jouw antwoord ;D grote kans dat dit tot de oplossing zal leiden :eusa_dance:)
je hoort het wel
@ francois: balg en vacuumslangen zijn goed, heb net even gekeken
Heb even aan dat schroefje zitten frotten, kijk werkt een stuk beter nu, hij valt wel regelmatig uit op weg naar mijn werk, maar dat deed mijn vorige estate ook op die route, terwijl het op andere trajecten altijd goed ging :eusa_shifty:
Moet je de stuurkolom / schakelaar eens even lomp op en neer bewegen op een stuk waarvan je het weet dat de CC het altijd doet. Als tie dan uitvalt zit het hoogstwaarschijnlijk in je schakelaar op het stuur.
Nou nog twee dagen en dan vertrekken we richting Napels, we gaan via oostenrijk over de Brennerpas. Heb er zin aan, de auto is er klaar voor (vloeistoffen even gecheckt en bandenspanning). Dat wordt minimaal 5000 km in drie weken tijd, zou die dan de drie ton bereiken? Moet nog wel even het hitteschild bovenop de turbo terugplaatsen, ik denk dat ie op lange hellingen wel heet wordt, vignetje zit op de voorruit. HEB ER ZIN AN! :eusa_dance:
Citaat van: Arjanestate op 08-09-2010 14:51:54
Moet nog wel even het hitteschild bovenop de turbo terugplaatsen, ik denk dat ie op lange hellingen wel heet wordt, vignetje zit op de voorruit.
Welnee, da's niet nodig. Bijna alle ringers hier rijden ook zonder schildje, ik heb vorig jaar ook met sleurhut gereden. Zo kun je mooi naar 'm kijken 8)
(http://img.photobucket.com/albums/v459/joost031277/2010/26335728.jpg)
Fijne vakantie en goede reis!
Hoi Joost, bedankt. Nou dan gaat dat schild bij het oude ijzer ;D
M`n vriendin zei net nog tegen me dat mijn schoonzus nog een vignet voor Zwitserland had liggen voor me :eusa_doh: :eusa_wall: Nou, dan gaan we heen via Oostenrijk en terug via Zwitserland, wat een luxe.
Weet iemand nog een leuk hotelletje voor de heenweg in Oostenrijk?
Het hitteschild van mijn wagen ligt ook ergens in de werkplaats stof te vergaren ;D
Je zou bij Ivo (http://www.volvo850forum.nl/index.php?action=profile;u=3800) langs kunnen gaan om te overnachten, mocht hij zin, tijd en/of plaats hebben.
Citaat van: elianmars op 08-09-2010 21:25:25
Het hitteschild van mijn wagen ligt ook ergens in de werkplaats stof te vergaren ;D
Je zou bij Ivo langs kunnen gaan om te overnachten, mocht hij tijd en/of plaats hebben.
de brenner is een beetje uit de buurt marcel om even een nachtje bij ief te verblijven ;D
oja ik ben er wel een komplete week vanaf 2 oktober en ben bang dat het dan verdomd gezellig gaat worden en dat mijn fobie voor oostrijk meteen over is ;D
Citaat van: wepster op 08-09-2010 21:27:48
Citaat van: elianmars op 08-09-2010 21:25:25
Het hitteschild van mijn wagen ligt ook ergens in de werkplaats stof te vergaren ;D
Je zou bij Ivo langs kunnen gaan om te overnachten, mocht hij tijd en/of plaats hebben.
de brenner is een beetje uit de buurt marcel om even een nachtje bij ief te verblijven ;D
Je moet er wel wat voor over hebben, hè ;D
Zo, eindelijk weer eens iets te plaatsen in mijn BLOG,
ik heb vandaag een 855 TDI opgehaald, kleur is DOP, ziet er nog redelijk netjes uit van buiten, van binnen is ie super netjes, nooit in gerookt, bestuurdersstoel is nog helemaal strak affijn de foto`s volgen. kmst is 406000.
To do list :
diesellucht onder de kap traceren en repareren
de blower wil niet meer uit (alleen door de zekering te verwijderen)
onderhoudsbeurt
Gaik de luxe platen,
NB ik denk dat ik maar een nieuwe topic ga starten omdat dit niets met een T5 te maken heeft ;D
Citaat van: Arjanestate op 07-06-2010 10:51:23
Ik heb via marktplaats een silicone slangset besteld voor mijn T5, het wordt een blauw setje van chargertech, voor 150 Euro. Ik zal er meer van laten horen zodra ze erop zitten.
Ze wisten in ieder geval al dat er twee versies te verkijgen waren, dus ik verwacht dat het in één keer goed geleverd gaat worden. Nu nog hopen dat er nieuwe slangklemmen bij zitten, was ik vergeten naar te vragen maar goed.
Ik heb bij Chargertech ook een setje turboslangen besteld, maar ook een zetje koelslangen laten maken van mijn model. Alles in één keer fris!