Dit doet zich voor bij redelijk stevig optrekken, of bij afremmen op de motor vanaf 3000+rpm. Koppeling intrappen en het is weg. Constante snelheid en rustig versnellen of vertragen is geen probleem. Als je stationair gasgeeft is er geen vreemd geluid te bekennen.
Ik sta voor een raadsel....
dus als er kracht op de motor komt dan heb je geluid ???
links recht voor achter
koppeling meschien ???
grfr
Beetje rechtsvoor, gevoelsmatig... Het vreemde is dat ik verder niks voel ofzo. Het geluid laat zich lastig omschrijven.
Als er een sterk remmende of aandrijvende kracht van de motor op de wielen wordt overgebracht treedt het op. Koppeling in en geluid is weg.
wanneer is je koppeling voor het laatst gedaan?
aandrijf as misschien beschadigd? ( ik roep maar wat, echter heb ik er laatst ook 1 gezien die niet meer 100% was)
Als je keihard remt met de koppeling ingetrapt, gebeurt het dan ook?
zit dus in je aandrijflijn,tja,probeer eens in krappe bocht te maken,zowel links als rechts en een beetje te versnellen,hoeft niet erg hard te gaan,als je dan tikkend/knarsend geluid krijgt is het een homokineet,kijk ook eens aan de lange aandrijfas(rechts dus) of speling op het steun lager zit.
is het trouwens in alle versnellingen?
robert
Homokineten zijn het niet helaas. Ik ben zelf bang dat het iets met de bak te maken heeft. Hij doet het in elk geval in 2 en 3, de rest heb ik niet geprobeerd. Ik heb natuurlijk weer precies een bak met 'sper' die nergens te vinden is, zal je net zien.
Koppeling zou eventueel ook nog kunnen, die is nog nooit vervangen, teller staat op 210k.
Steunlager van de lange as is ook een mogelijkheidje, die zal ik ook eens onder de loep nemen.
Zet em voor effe op bokjes, zodat de wielen vrij zijn, even demonteren en dan luisteren.
Ik neem aan dat je de basischecks al hebt uitgevoerd:
Wielen vast, speling op wiellagers, homokineten en toplagers, los hitteschild?
Doet ie het ook zonder multiriem?
Gr :eusa_think:
Hoi Wout,
Ik heb eenzelfde probleem gehad. Het was een beetje een rammelend/schrapend/slurpend geluid, precies tussen de 2000 en 2300 toeren, alleen op deellast en in de 2e en derde versnelling (automaat). Alles wees dus een beetje richting de aandrijflijn.
Heb er een hele poos mee rondgereden (kilometer of 5k) omdat ik de bron echt niet kon vinden. Uiteindelijk werd het steeds erger en kon ik het stationair ook horen. Het geluid kwam het ergens uit de mulitiriemkant, heb toen de riem losgegooid en een kort rondje gereden, het geluid was toen weg.
Het lager van de spanrol rammelde nogal, deze heb ik vervangen maar dit loste het probleem niet op. Het veranderde het geluid echter wel. Ik verdenk nu de stuurbekrachtigingspomp, als ik met een schroevendraaier luister maakt die het ergste geluid, de dynamo hoor ik daarmee niet.
Heb nog een pomp liggen van een sloper, maar heb nog geen zin gehad om hem te vervangen. Ben benieuwd of het dan over is. Het is iig een erg frustrerend probleem!
Check ff of je steun lager van je rechter aandrijfas nog wel vast zit of aanwezig is, ik heb het zelfde gehad met met mijn ex 10V-er, bij rustig rijden niks te horen maar bij flinkoptrekken en afremmen maakte ie een behoorlijke herrie
Probleem opgelost: TCV :eusa_wall:
Oh, de TCV! ???
turbo control valve.. ook wel bcv genaamd
Turbo Control Valve.
En die kan zoveel herrie maken?
Heb dit topic nooit passend afgesloten en kom het nu weer tegen.. ;D
Dus bij deze voor het nageslacht:
Een aftermarket 'Heavy Duty' TCV maakt een ziek geluid als je hem niet goed gedempt monteert... Ik had hem keurig aan de arm van de bovenste motorsteun gemonteerd, lekker dicht bij de turbo.
Na het plaatsen van rubber isolatie was het geluid gelukkig over.