Volvo 850 Forum

Technische/Tuningsboards => Techniek Algemeen => De grote olie-discussie => Topic gestart door: WillemT5 op 04-08-2013 22:05:29

Titel: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: WillemT5 op 04-08-2013 22:05:29
Ik hoop van harte dat er hier iemand is die me kan helpen. In het "Wie ben jij"-topic heb ik er ook al wat over geschreven http://www.volvo850forum.nl/index.php/topic,65599.0.html (http://www.volvo850forum.nl/index.php/topic,65599.0.html) en ik krijg via het zoeken eigenlijk niet gevonden waar ik op hoopte.

Vier weken geleden heb ik deze T5 gekocht, heerlijke auto met het volgende probleem:

Tijdens de testrit en de uitleg van de verkoper bleek al dat de auto olie verbruikte. Hij zei toen dat ie er iedere maand een liter, tot anderhalve liter olie bij moest gooien. Leek ons al veel. We hebben toen tijdens stationair draaien de peilstok en vuldop los gehad, uit de peilstok kwam de damp er onder druk uitgeblazen en de vuldop bleef ook niet liggen. Toen we vanuit Alkmaar de rit naar het zuiden maakte werd de achterruit alleen maar vetter en vetter: olie. Op het forum eens rond gaan zoeken waar dit toch aan zou kunnen liggen, en ik kwam toen uit via tips in bovengenoemd topic bij de carterventilatie. Deze heb ik afgelopen week een keer nagekeken en is open. Bij het verwijderen van het inlaatspruitstuk lag er wel een klein plasje olie op de kleppen van de middelste cilinder.

Als ik de auto met warme motor in z'n 1 laat rollen (AT) komt er een blauwe walm uit de uitlaat, dit heeft ie eigenlijk altijd gehad zolang als ik hem heb. Nou ben ik vanavond bij kennissen op de koffie geweest en wat ik toen zag  ??? De eerste paar honderd meter (in zijn 1) is er niks aan de hand, maar op een gegeven moment zag ik heel veel blauwe rook achter me. Toen ik een 80-weg op reed en dus vaart moest maken was het echt één groot blauw gordijn achter me! Ik schrok er eigenlijk best wel van! Toen ik goed 80 reed hield het roken ook ineens op :-\ Soms begint het roken vanuit het niks en houdt het ook net zo snel op als dat het begon (ongeacht de snelheid of toerental)

Het olieverbruik wat de verkoper zei komt niet echt in de buurt van mijn eigen ondervindingen: ongeveer 1,5 liter op een volle tank.

Is er iemand van de forummers die misschien hetzelfde heeft meegemaakt? Of is er iemand die misschien eens mee zou willen kijken? (niks voor niks natuurlijk).

Gr. W
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: dielie850 op 04-08-2013 22:29:42
Misschien je turbo?
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: konniekip op 04-08-2013 22:32:20
ik zou er constructiever op willen reageren, maar het klinkt niet echt goed.
Ik hoop dat het je turbo is, dat is nog het goedkoopste.. Maar een turbo die 1,5 L op 1 tank gebruikt kan ik me ook niet voorstellen.
Mag ik vragen waarom je hem hebt gekocht? Dergelijk oliegebruik is bij onze auto's gelijk aan veel $$$$
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: petrolhead2.5 op 04-08-2013 22:41:52
erg lastig om aan te geven waar het olieverbruik vandaan komt, zeker bij een turbo kan dat van heel veel factoren afhankelijk zijn. Maar waar baseer je op dat de carterventilatie 'open' is? Gezien de constructie bij de 850 kun je pas garanderen dat de carterventilatie 100% werkt als alles is vervangen (olieafscheider/ leidingen/ vlamdover/ slangen, etc) en een olieverbruik van 1,5 liter op een tank is echt heel veel, dat los je ook zeker niet op met carterventilatie  :eusa_whistle: Ik zal denken aan een veel uitgebreidere diagnose in de richting van:

1. turbo
2. bougies eruit halen hoe zien deze eruit, verschillen ze per cilinder ? kleur/ aanslag/ etc
3. compressie meten/ staat van het blok boven water halen
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: WillemT5 op 04-08-2013 22:56:43
Citaat van: konniekip op 04-08-2013 22:32:20
Mag ik vragen waarom je hem hebt gekocht?

Op dat moment hebben we een monteur aan de lijn gehad (collega van m'n maat die er bij was) en die dacht aan de hand van het verhaal wat we vertelden over de peilstok en vuldop dat het de carterventilatie zou zijn.

En voor het geld waar we 'm voor hebben mee kunnen nemen :) Wat achteraf ook niet zo vreemd was dus..

@petrolhead en dielie850: compressietest staat op korte termijn op de planning. Uit de intercoolerslang kon je wel een goeie vinger olie uit vegen. Maar ik heb in mijn welkomsttopic gelezen dat er altijd wel wat olie in zit.
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: MVeldhuis op 05-08-2013 01:11:44
Mogelijke oorzaken zijn je turbo of je klepseals, lastig te zeggen welke van de 2 het is.
Een erg hoog olieverbruik zoals jij hebt is vaker een turbo dan klepseals, maar garanties kan niemand je geven denk ik.

Het zou fijn zijn als je een dikke lading olie vind in je intercoolerslang, dan weet je dat het de turbo is, anders dan dat zou ik niet weten hoe uit te sluiten welke van de twee het is.
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: Ardi op 05-08-2013 06:19:55
Vorige week heb ik mijn walmende Mondeo ingeleverd en een 850 teruggekocht. De monteur van de handelaar deed daar iets wat me wel een beetje intrigeerde.

Hij haalde de olie vuldop eraf en gaf toen weel volgas. Toen was het roken bijna over. Hij dacht dat de zuigerveren slecht waren en dat door de druk in het carter de olie makkelijker in de cilinders terecht kwam. IK heb dit nog nooit gehoord, maar het werkte wel...

Ik zou dus snel de compressie gaan meten. Dat is het makkelijkste en het snelste. Ik ben benieuwd...
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: Jack v op 05-08-2013 09:02:44
Wil je ook niet ontmoedigen maar ik denk idd aan een of meerdere olie/zuigerveren. Een compressietest zal dit uitwijzen.
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: dielie850 op 05-08-2013 16:31:53
wat je eventueel zelf kan doen is de cylinders vol laten lopen met ATF olie en dan een nacht en een dag laten staan om de olieschraapveren los te weken.
Ik heb dat op advies van Wibo vorig jaar bij de T-5 van mijn schoonouders gedaan en het roken/walmen was voor 80 procent verholpen ;)
Moet je natuurlijk wel da die nacht en dag je olie verversen ;D
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: konniekip op 05-08-2013 19:09:37
Hoe krijg je die olie dan weer eruit?  Even starten en dan via de uitlaat eruit?. ;)
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: MVeldhuis op 05-08-2013 19:45:59
Citaat van: dielie850 op 05-08-2013 16:31:53
wat je eventueel zelf kan doen is de cylinders vol laten lopen met ATF olie en dan een nacht en een dag laten staan om de olieschraapveren los te weken.
Ik heb dat op advies van Wibo vorig jaar bij de T-5 van mijn schoonouders gedaan en het roken/walmen was voor 80 procent verholpen ;)
Moet je natuurlijk wel da die nacht en dag je olie verversen ;D

Gevaarlijk advies, kan je beter wat beter toelichten anders kan het zomaar een stel kromme drijfstangen oid tot gevolg hebben.
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: Piet op 06-08-2013 00:13:54
Tjonge... je hebt je wel wat op je hals gehaald door een auto te kopen waarvan bekend is dat ie een hoog olievebruik heeft en waarvan je zelf al gecontateerd hebt dat ie een te hoge carterdruk heeft.
De kans dat je met een versleten motor met blowby te maken hebt is dan wel erg groot.....
Verstopte carterventilatie... lekkende klepseals... vastzittende oilieschraapveren....alleen een olieverbruikende turbo.... ik vrees allemasl wishfull thinking bij zo'n olieverbruik en hoge carterdruk.
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: WillemT5 op 06-08-2013 22:06:54
Ik weet het Piet, morgenavond compressietest en dan weten we hopelijk wat meer. Ik houd jullie zeker op de hoogte! Al is het maar voor advies ;D
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: NinaPaul op 06-08-2013 22:19:46
Als je het zelf doet/kan doen vallen de kosten mee hoor.

Koppakingset, kopbouten set, zuigerveren set, kop reinigen, stoters reinigen, carter ventilatie, eventueel nieuwe distributieriem.

Om het maar even van de positieve kant te zien :D
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: WillemT5 op 06-08-2013 22:29:45
Zou heel graag willen dat ik het allemaal zelf kon NinaPaul! Zou een hele hoop kosten besparen natuurlijk. Maar zoals ik al eerder zei beschik ik niet echt over kennis/kunde/werkplaatsmateriaal om er zelf aan te beginnen. Ben niet onhandig, maar mijn vakgebied is een hele andere kant op zal ik maar zeggen!

Toch bedankt dat je me ff op wil beuren ;D
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: Piet op 07-08-2013 00:40:56
En dan vergeet hij nog de kosten voor opboren cilinders en overmaatse zuigers, want een nieuwe zuigerverenset (overigens ook niet echt goedkoop) bij ovaal gesleten cilindes ( en cilinders slijten altijd ovaal) lost het probleem ook niet echt op.

Je zou nog de voornoemde truc met ATF kunnen proberen omdat dat nauwelijks extra kosten met zich meebrengt, maar je verwachtingen daarvan niet te hoog stellen.

Verder oppassen veel onkosten te maken met nieuwe klepseals (hoewel nog enigzins te overzien)  of nog erger nieuwe turbo op een versleten motor of de toch ook flinke kosten van alleen nieuwe zuigerveren en vervolgens dus het probleem niet te hebben opgelost.

Overigens zegt een cilinderlektest veel meer dan een compressietest, tenzij de compressietest ook al slecht uitvalt.....




Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: NinaPaul op 07-08-2013 00:55:49
Sorry, maar ik ben het honen of opboren van de cilinders niet vergeten.
Ik deel jouw mening niet dat het per definitie moet gebeuren.
Meten is weten en als de motor netjes/normaal is gebruikt zal de afwijking binnen
de tolerantie vallen, ook bij 3 ton.


Het is wat anders wanneer de motor versleten is door race gebruik (bv warmlopen), maar daar ga ik niet vanuit.
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: devonius op 07-08-2013 08:34:28
Heb een t5 gehad met soortgelijk olieverbruik. Na een hoop vervangen te hebben (cartervent., oliekoelslangen, turbo) de auto maar weggedaan omdat ik er klaar mee was. Achteraf hoorde ik dat de zuigerveren helemaal op waren.
Het was vooral goed zichtbaar bij stationair draaien, in de file was het helemaal erg. Dat trok zich een blauw rookgordijn achter mij op. Erg genant.
Ieder keer olie bijvullen tijdens het tanken is in ieder geval niet normaal.
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: UserID6342 op 07-08-2013 08:37:07
Eensch !  De gloedjenieuwe turbo van Joris, die er net een 2 of 3 maand opzat, zit nu op mijn auto.  Toen wij het uitlaatspruitstuk / de kop eraf trokken was het meteen al duidelijk wat er aan de hand was.

Vastzittende olieschraapveren komen vaker voor als menigeen denkt.
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: BBS op 07-08-2013 08:54:13
Citaat van: Dirk342 op 07-08-2013 08:37:07
Eensch !  De gloedjenieuwe turbo van Joris, die er net een 2 of 3 maand opzat, zit nu op mijn auto.  Toen wij het uitlaatspruitstuk / de kop eraf trokken was het meteen al duidelijk wat er aan de hand was.

Vastzittende olieschraapveren komen vaker voor als menigeen denkt.


Los je dat op door er ATF olie in te mikken en daarna olie verversen?
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: peteRRR op 07-08-2013 09:19:09
Citaat van: BBS op 07-08-2013 08:54:13
Citaat van: Dirk342 op 07-08-2013 08:37:07
Eensch !  De gloedjenieuwe turbo van Joris, die er net een 2 of 3 maand opzat, zit nu op mijn auto.  Toen wij het uitlaatspruitstuk / de kop eraf trokken was het meteen al duidelijk wat er aan de hand was.

Vastzittende olieschraapveren komen vaker voor als menigeen denkt.


Los je dat op door er ATF olie in te mikken en daarna olie verversen?

Met regelmatig een flush van bv http://www.forte-nwe.com/NL/Forte-Producten/Auto/Motor/Motor-Flush.html krijg je hier na mijn weten geen last van.( veren )
Stel dat het de schraapveren zijn die vast zijn gaan zitten dan is het heel goed mogelijk dat je ze met een flush ( onderhoud,s middel ) weer los krijgt.

Uurtje werk.

Groet.
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: Piet op 07-08-2013 09:40:03
Citaat van: NinaPaul op 07-08-2013 00:55:49
Sorry, maar ik ben het honen of opboren van de cilinders niet vergeten.
Ik deel jouw mening niet dat het per definitie moet gebeuren.
Meten is weten en als de motor netjes/normaal is gebruikt zal de afwijking binnen
de tolerantie vallen, ook bij 3 ton.


Het is wat anders wanneer de motor versleten is door race gebruik (bv warmlopen), maar daar ga ik niet vanuit.


Zo'n  fors oliegebruik in combinattie met een hoge carterdruk..... nou geloof me de kans dat de zaak niet meer binnen de toleranties valt is dan echt wel flink aanwezig.

Overigens is het niet een "racegebruik" met warmlopen wat hieraan meestal ten grondslag ligt maar juist het gebruik met heel veel korte stukjes rijden met koud blijven van de motor.

Maar ik ben wel eens dat meten weten is maar daarvoor moet het blok dan toch uitelkaar en dan zit je automatisch wel degelijk op aardig wat kosten.

Flushen, ATF dat soort dingen in de hoop dat het vastzittende zuigerveren zijn is nu nog het meest hoopvolle maar als dat het probleem niet oplost en gezien TS zegt niet zelf een sleutelaar te zijn....
Tja dan hangt het denk ik van de staat van de rest van de auto en de aankoopprijs af of het verstandig is hier verder nog geld in te pompen... want "het hoeft niet veel te kosten".... nou de meesten hier weten wel beter...
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: UserID6342 op 07-08-2013 11:33:01
Citaat van: BBS op 07-08-2013 08:54:13
Citaat van: Dirk342 op 07-08-2013 08:37:07
Eensch !  De gloedjenieuwe turbo van Joris, die er net een 2 of 3 maand opzat, zit nu op mijn auto.  Toen wij het uitlaatspruitstuk / de kop eraf trokken was het meteen al duidelijk wat er aan de hand was.

Vastzittende olieschraapveren komen vaker voor als menigeen denkt.


Los je dat op door er ATF olie in te mikken en daarna olie verversen?
Zijn verschillende methodes voor BJ.  A) bovenop de zuigers en flinke kwak ATF kiepen en een nacht laten staan of 125 ml ATF even bij de olie kiepen en een keer goed heet rijden (niet al te gek in de toeren doen) en bij beide de olie daarna wisselen.   Uiteraard wel bij de eerste methode het restant van de ATF bovenop de zuigers (als het er nog is) weer afzuigen.
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: arjen850 op 07-08-2013 11:44:37
Citaat van: Piet op 07-08-2013 00:40:56
En dan vergeet hij nog de kosten voor opboren cilinders en overmaatse zuigers, want een nieuwe zuigerverenset (overigens ook niet echt goedkoop) bij ovaal gesleten cilindes ( en cilinders slijten altijd ovaal) lost het probleem ook niet echt op.

Je zou nog de voornoemde truc met ATF kunnen proberen omdat dat nauwelijks extra kosten met zich meebrengt, maar je verwachtingen daarvan niet te hoog stellen.

Verder oppassen veel onkosten te maken met nieuwe klepseals (hoewel nog enigzins te overzien)  of nog erger nieuwe turbo op een versleten motor of de toch ook flinke kosten van alleen nieuwe zuigerveren en vervolgens dus het probleem niet te hebben opgelost.

Overigens zegt een cilinderlektest veel meer dan een compressietest, tenzij de compressietest ook al slecht uitvalt.....






Waarom moeilijk doen? Heb hier een super mooi lopende motor (lopend te horen) uit een V70R, wil hem er ook nog wel inbouwen.. Denk dat dat wel eens een stuk goedkoper kan zijn..
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: MVeldhuis op 07-08-2013 11:57:39
Citaat van: Dirk342 op 07-08-2013 11:33:01
Citaat van: BBS op 07-08-2013 08:54:13
Citaat van: Dirk342 op 07-08-2013 08:37:07
Eensch !  De gloedjenieuwe turbo van Joris, die er net een 2 of 3 maand opzat, zit nu op mijn auto.  Toen wij het uitlaatspruitstuk / de kop eraf trokken was het meteen al duidelijk wat er aan de hand was.

Vastzittende olieschraapveren komen vaker voor als menigeen denkt.


Los je dat op door er ATF olie in te mikken en daarna olie verversen?
Zijn verschillende methodes voor BJ.  A) bovenop de zuigers en flinke kwak ATF kiepen en een nacht laten staan of 125 ml ATF even bij de olie kiepen en een keer goed heet rijden (niet al te gek in de toeren doen) en bij beide de olie daarna wisselen.   Uiteraard wel bij de eerste methode het restant van de ATF bovenop de zuigers (als het er nog is) weer afzuigen.

Als dat restant er niet meer is de volgende dag dan heeft olie verversen ook geen zin meer ;D
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: NinaPaul op 07-08-2013 12:57:11
Of het was een heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeele lange nacht ;D
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: Piet op 07-08-2013 13:25:01
Citaat van: arjen850 op 07-08-2013 11:44:37
Citaat van: Piet op 07-08-2013 00:40:56
En dan vergeet hij nog de kosten voor opboren cilinders en overmaatse zuigers, want een nieuwe zuigerverenset (overigens ook niet echt goedkoop) bij ovaal gesleten cilindes ( en cilinders slijten altijd ovaal) lost het probleem ook niet echt op.

Je zou nog de voornoemde truc met ATF kunnen proberen omdat dat nauwelijks extra kosten met zich meebrengt, maar je verwachtingen daarvan niet te hoog stellen.

Verder oppassen veel onkosten te maken met nieuwe klepseals (hoewel nog enigzins te overzien)  of nog erger nieuwe turbo op een versleten motor of de toch ook flinke kosten van alleen nieuwe zuigerveren en vervolgens dus het probleem niet te hebben opgelost.

Overigens zegt een cilinderlektest veel meer dan een compressietest, tenzij de compressietest ook al slecht uitvalt.....






Waarom moeilijk doen? Heb hier een super mooi lopende motor (lopend te horen) uit een V70R, wil hem er ook nog wel inbouwen.. Denk dat dat wel eens een stuk goedkoper kan zijn..

Lijkt me een aanbod om in overweging te nemen....
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: WillemT5 op 07-08-2013 20:40:11
Al met al dus misschien wel een kat in de zak.. Compressietest is niet doorgegaan vanavond, hopelijk morgen!

Heb Arjen in ieder geval een berichtje gestuurd, moet dit zeker in overweging nemen ja Piet!
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: Piet op 07-08-2013 21:11:13
Ik zou zeggen... kijk of je eventueel vastzittende zuigerveren los kunt krijgen, wordt dat niks.... geen geld verder aan die motor verspillen en die van Arjen850 er in (laten) zetten. Heb je uiteindelijk  toch een uitstekende 850.
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: devonius op 09-08-2013 09:15:13
Mee eens, zou dan geen geld meer aan de motor uitgeven. Zonde van je geld. Als je t5 verder nog in een goede staat is een andere motor erin en gaan!
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: NinaPaul op 09-08-2013 12:23:09
Schorsen, te koop zetten voor onderdelen. Andere auto kopen.

Met de huidige prijzen van die ouwe barrels zit er vast wel 1 tussen die veel minder werk/geld nodig heeft.
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: twotone op 13-08-2013 03:59:57
Ik ben nou toch wel benieuwd naar het resultaat van de compressiemeting, hoe is deze gegaan?

Jari.
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: WillemT5 op 13-08-2013 10:42:11
Citaat van: twotone op 13-08-2013 03:59:57
Ik ben nou toch wel benieuwd naar het resultaat van de compressiemeting, hoe is deze gegaan?

Jari.

Is er nog steeds niet van gekomen. Ik hoop op vandaag en dan weten jullie het ook
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: WillemT5 op 13-08-2013 20:46:07
Nou, compressietest ging niet.. Hadden geen passende adapter omdat ze daar eigenlijk alleen dieselmotoren deden. Dus weer huiswaarts! Dat schorsen gaat me steeds beter in de oren klinken NinaPaul.
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: petrolhead2.5 op 13-08-2013 23:05:18
kost je 75 euri + stopzetten verzekering scheelt ook weer een beetje  :eusa_whistle: wel zorgen dat de auto op eigen terrein kan. Heb afgelopen week nog een saab 9-5  :eusa_shhh: voor pa opgehaald die we ook geschorst hebben, deze gaan we eerst ook helemaal aanpakken. Schorsen kon gewoon op postkantoor. Ben overigens nog steeds erg benieuwd wat er met het blok van jouw roffel aan de hand is
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: Piet op 13-08-2013 23:22:28
schorsen kan zelfs nog makkelijker via het internet
http://www.rdw.nl/Particulier/Paginas/Voertuig-tijdelijk-niet-gebruiken;-schorsen-online.aspx
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: Robert855 op 20-09-2013 12:01:04
Zorg dat je een compressietest gaat doen en kom dat met conclusies, niet eerder. als de compressie slecht is en erg varieert dan wordt het een klus van zuigerveren losmaken of vervangen.
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: Benny03 op 20-09-2013 13:15:06
Merk je slechte compressie eigenlijk ook aan bvb slecht starten, net als bij een brommert zegmaar
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: BBS op 23-09-2013 07:02:18
Intussen ben je bijna 2 maand verder en nog steeds geen compressie test?
Is er bij jou maar 1 garage met een compressie tester ofzo of is íe langdurig op vakantie ??? Of is het een centenkwestie?

Bijn mijn wagen begon het hok op een gegeven moment ook te roken en olie te zuipen. Na het vervangen van de complete carterventilatie was het probleem over...
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: Sbv op 23-09-2013 07:52:12
Volgens mij heeft hij een andere auto gekocht en staat de T-5 te koop
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: WillemT5 op 24-09-2013 20:50:02
Citaat van: Sbv op 23-09-2013 07:52:12
Volgens mij heeft hij een andere auto gekocht en staat de T-5 te koop

Klopt Sbv

Desnoods ga ik hem strippen en zo het bruikbare verkopen. Kreeg de kans om een goede 20V te kopen, dus dit gedaan. Ik wilde kijken of er interesse was via marktplaats of autoscout. Paar reacties op gehad, maar niks doorslaggevends eigenlijk.

Maar ik weet nog steeds niet wat ik er precies mee aan moet. Vandaar dat ik nog geen compressietest heb laten uitvoeren. Niet boos zijn jongens

Citaat van: BBS op 23-09-2013 07:02:18
Of is het een centenkwestie?
Onder andere
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: NinaPaul op 24-09-2013 21:42:32
Het hele leven is een centenkwestie.
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: twotone op 25-09-2013 21:38:16
Een compressietest kost een rooie rotcent en dan weet je ook nog waar je aan toe bent. Daarna kan je altijd nog kijken wat je doet, slopen verkopen repareren. Zonder ook maar wat over het probleem te weten zomaar meteen een andere wagen kopen is in mijn ogen gewoon idioot, en dan gaat het over een centenkwestie..

Sorry voor de botte reactie maar zo denk ik er persoonlijk over.
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: NinaPaul op 25-09-2013 22:39:22
Nou, ben je "de laatste tijd" nog in een garage geweest? "Even" een compressie test is zo 80 euro. En dan weet je nog niets in detail, daar heb je dan een cilinderlektest voor, nog eens 120 euro? Daarna moet je dan het probleem nog verhelpen.

Ieder zijn mening :D

Ik kan goed inzien waarom je dat geld liever in een andere auto steekt, we praten immers over die ouwe blikken van rond de 800 euro...
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: Czeventig op 25-09-2013 23:28:54
Voor ongeveer 40 euro kun je eventueel zelf een compressie set aanschaffen.

Is eenvoudig zelf uit te voeren.
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: hertogjan6 op 25-09-2013 23:32:51
Citaat van: Czeventig op 25-09-2013 23:28:54
Voor ongeveer 40 euro kun je eventueel zelf een compressie set aanschaffen.

Is eenvoudig zelf uit te voeren.
idd en het is ongeveer 10 a 15 minuten werk ;)
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: NinaPaul op 06-10-2013 22:55:05
Bij de meeste op het forum is het allemaal "zo gedaan", maar brengen de auto zelf weg als er iets stuk is.
Hebben de informatie van "horen zeggen" etc.

Zou graag weten hoe jij dat in minder dan 15min. doet!

Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: Ries van de Zilverschuit op 07-10-2013 11:11:48
De test duurt bij mij toch echt ongeveer tien minuten. Ik heb alleen wat meer tijd nodig om de intercoolerbuis, het deksel en de kabel weg te halen en de bobine los te koppelen en allemaal weer terug te zetten.  ;)
Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: kulk op 07-10-2013 11:56:21
Laatst nog een compressietest laten doen bij Berle, die deed het gratis en voor niks!

Tientje in de 'goededoelenpot' gedaan, iedereen blij.

Het stelt echt geen moer voor zo'n test, dus als een garage hier 80 euro voor durft te vragen zou het voor mij
het laatste bezoek aan die garage zijn.

Titel: Re: Zeer hoog olieverbruik en blauw walmen
Bericht door: NinaPaul op 07-10-2013 15:51:53
Citaat van: Ries van de Zilverschuit op 07-10-2013 11:11:48
De test duurt bij mij toch echt ongeveer tien minuten. Ik heb alleen wat meer tijd nodig om de intercoolerbuis, het deksel en de kabel weg te halen en de bobine los te koppelen en allemaal weer terug te zetten.  ;)

Dus is het in totaal meer werk.

Onder het mom van "je meet altijd wel wat"?!

Temperatuur van de motor, uitschakelen benzine/diesel/lpg, uitschakelen ontsteking, gasklep demonteren/vol open zetten, rondraai snelheid, meerdere testen, etc. Dan is het enkel de vraag wat je wenst een echte meting! of een indicatie!

Interpretatie verschil denk ik dan maar.