Volvo 850 Forum

Off-topic => Webdagboek (BLOG) => Topic gestart door: MarkJJR op 15-12-2013 21:14:40

Titel: De herfst is begonnen, van groen naar saffron... :)
Bericht door: MarkJJR op 15-12-2013 21:14:40
Sinds vorige week ben ik de trotse eigenaar van een 855.
Zo groeien onze auto's mee met ons gezin, we begonnen met een 440.
Opzich een prima auto om mee te beginnen, maar na de komst van de eerste toch wat krap, zeker met vakantie's. Evengoed hoefden we niet per se groter, totdat ik m tot een banaan reed tegen een paal aan.

Dus kwam er een V40, prima bak (overigens nu nog te koop), waarmee we ook de komst van nummer 2 gelijk op konden vangen. Heeft ons half Europa door gebracht en was relatief goedkoop in t onderhoud. Wel frustrerend dat er zo weinig goed zelf te doen was. Door al t plastic moest er altijd ultra voorzichtig gehandeld worden. (Wellicht zijn er velen dit met me oneens, maar ik had er 'last' van.

Maar toen kwam er een derde bij, dus ik riep al snel: dat past niet. Mijn vrouw nog hard ontkennen, dat het wel zou passen met 3 kinderzitjes naast elkaar. Of met n verhoger. Maar na een paar verwoede tests bleek toch echt dat ik geen ongelijk had. Dus gingen we op zoek naar wat groters. En hoewel de V70 heel even een optie was, gingen we al vrij snel voor de 855. Al is het maar omdat die sinds de overwinning in het BTCC bij mij op het verlanglijstje staat.

Daarnaast rijdt een goede vriend van me al jaren in een 855 T-5R en helpt het ook niet als Martijn_B zijn 854 T-5R steeds 2 deuren verder voor de deur staat.  ;D

Omdat ook mijn 855 wel wat aandacht verdient leek het me leuk dat hier zo nu en dan te posten. Daarnaast kan ik dan Martijn hier en daar wat digitale credits toeschuiven voor de hulp en adviezen.
Toch is het (nog) wel het idee om mijn bak redelijk standaard te houden, dus geen 450 pk voor mij, ook al heeft mijn bakkie z'n eerste onderhoudsbeurt in Monza gehad...
Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 15-12-2013 21:29:12
Vandaag ook het eerste onderhoud verricht, dat wil zeggen...ik mocht vooral toekijken :)
De bougies zijn goed, alsmede de kabels. Wel al een vacuümslangetje vervangen, een rubber ring en flink met de Dasty het blok ontvet.

Maar de klap op de vuurpijl was toch het 'even kijken' welk effect het poetsen zou hebben op de lak.
Martijn heeft zich even uitgeleefd met z'n poetsmachine en... Ik zou zeggen oordeel zelf over het verschil:
(http://i40.tinypic.com/2hebxw6.jpg)
Links is schoon en onbehandeld, rechts is na relatief kort maar grondig poetswerk.
Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: hertogjan6 op 15-12-2013 21:31:53
 :eusa_clap: wat een verschil!  8)
Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: The Volvoboy op 15-12-2013 21:39:45
Welkom hier! :D Wij zijn natuurlijk ontzettend nieuwsgierig naar meer foto's :angel: ;D

Wat een wereld van verschil zeg, die motorkap! Als het om poetsen gaat heb je aan Martijn een hele goeie 8)
Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: Lammert op 15-12-2013 21:43:53
Damn, waar staat die poetsmachine?? Mooie wagen en mooi resultaat :)
Mijn '94 855 T-5 komt ook uit Monza, van Fratelli Mombelli en daar tot de import in 2002 in onderhoud geweest.
Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 15-12-2013 21:47:14
Ja, mijne ook in 2002 verhuisd!
Die van mij heeft verschillende onderhoudsadressen gehad in Italië, ondermeer in Milaan.
Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 19-12-2013 22:22:58
Dacht ik voor een leuke prijs via de sloop een hoedenplank met bagagerolhoes op de kop had getikt... Helaas
Krijg ik een blauwe (aanvraag was zwart, offerte was zwart) rolhoes (zonder hoedenplank) opgestuurd. Ik toch maar ff kijken of dat dan wel zou kunnen passen, maar nee. Ik vermoed dat ze me een rolhoes voor n 740 of 940 ofzo toegestuurd hebben. Mijn 855 is in elk geval te smal voor deze rolhoes. Wel balen, zijn superdrukke tijden nu en om dan weer te moeten gaan bellen dat het niet klopt en ze met foto's moet overtuigen dat het echt niet klopt, ronduit irritant.

Daarnaast schiet de verkoop van de V40 ook echt niet op. Wel biedingen maar geen reactie, precies de reden waarom ik steeds mee weg blijf van Marktplaats. Iemand nog tips waar ik beter terecht kan, of leuke opkopers? Ik neem inmiddels ook genoegen met een stuk minder.

Wel wat andere (forum)adviezen opgevolgd, oftewel Dasty gehaald bij de wibra, supercheap en superontvettend. Alleen nog geen tijd om de rest van de motor onder handen te nemen. En bij de action de bumperspray gehaald, ook z'n €1,69 ruim waard, geeft zelf de eerste rond al een behoorlijk resultaat, wel duidelijk dat de bredere oppervlakken meer behandelingen nodig hebben, maar het spul voedt de bumper wel goed, en bovenal: het glimt niet.
Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: hertogjan6 op 19-12-2013 23:01:06
rolhoes + hoedeplank kan wel kloppen! maar dat is een oudere versie dan zou je er andere panelen voor op de kop moeten tikken ;) originele rolhoes is gewoon zonder hoedeplank die zeker weten gaat passen zonder enige aanpassingen ;)
Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 20-12-2013 20:53:36
Citaat van: hertogjan6 op 19-12-2013 23:01:06
rolhoes + hoedeplank kan wel kloppen! maar dat is een oudere versie dan zou je er andere panelen voor op de kop moeten tikken ;) originele rolhoes is gewoon zonder hoedeplank die zeker weten gaat passen zonder enige aanpassingen ;)

De panelen waar de hoedenplank in past zitten er al in, en ik kan de geleverde rolhoes er wel in persen, maar dat kost me dan op zeker een ruit. :)
Los daarvan ga ik echt never niet een blauwe rolhoes in mijn zwarte interieur hangen.
Estateservices heeft de juiste nog wel nieuw... Maar nieuw is ook weer zo duur... Iemand nog tips? Waar kan ik het beste zoeken? Zal hier ook wel in het juiste draadje een berichtje plakken.

Verder krijg ik zo eindelijk een kijker voor de V40!!!
Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: hertogjan6 op 20-12-2013 21:05:06
Het om deze type toch?

http://www.estateservices.nl/accessoires/bagagerolhoezen/bagage-rolhoes-855-v70-zwart-volvo.html

Als het om de andere gaat heb je 2 gaten aan beide kanten in het paneel zitten ;)

Met hoedeplank kosten je via marktplaats de kop niet volgenmij t/m 50 a 60,- die zonder hoedeplank zijn vele malen duurder ;) (meer interesse naar ofzo ???)
Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: hertogjan6 op 20-12-2013 21:06:51
http://www.marktplaats.nl/z.html?query=volvo+850+rolhoes&categoryId=0&postcode=8014RL&distance=0
Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 20-12-2013 22:03:11
Thanks hertogjan6!!! Net gebeld en de deal gesloten. Inderdaad goedkoper dan die verkeerd geleverde. Dus dat is een winst-deal want van die krijg ik m'n centen netjes terug.

Tevens vanavond de deal gesloten aangaande de V40 dus die is morgen ook weg!
Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: hertogjan6 op 20-12-2013 22:15:50
Citaat van: MarkJJR op 20-12-2013 22:03:11
Thanks hertogjan6!!! Net gebeld en de deal gesloten. Inderdaad goedkoper dan die verkeerd geleverde. Dus dat is een winst-deal want van die krijg ik m'n centen netjes terug.

Tevens vanavond de deal gesloten aangaande de V40 dus die is morgen ook weg!
:eusa_clap: gefeliciteerd! kan je weer investeren in de R  ::)  ;D
Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 25-12-2013 20:31:16
Zo, Kerst, dus ff nix, rust enzo.... Alhoewel met 3 kids is rust altijd relatief.
Was wat op m'n werk vergeten, dus dacht ff lekker te cruisen; 2 oudste kids mee, ook ff laten voelen wat n turbo kan. Tot dan toe identificeerden ze turbo met een slak  ;D

Maar de Kerstdagen zijn toch echte zondagen op de weg hoor, wat een drama!
Gelukkig wel vooraan de rij de A4 op, opdringerige Passat cc achter me, dus ik dacht 'die kan me wat'.
Voetje naar de grond geduwd, met als tot resultaat tot mijn verbazing veel horten en stoten...ik reed wel iets bij 'm weg, maar wtf!!!  :eusa_wall:

En dan ook nog, bij rustig remmen een behoorlijk gepiep, terwijl de blokken toch nog prima leken. Wellicht iets over het hoofd gezien. Rechtsachter was de schijf ook bloedjeheet, terwijl ik toch echt niet veel en/of hard geremd had. Dus die afspraak voor m'n remmen moet maar wat sneller gemaakt worden.

En terugweg mocht vervolgens wat rustiger gereden worden, zoonlief gaf aan toch wel een wat rommelige buik te hebben gekregen van papa's nieuwe rijstijl...

Gelukkig morgen nog een dagje 'rust', en dan vrijdag maar wat lijntjes uitwerpen om e.e.a. aan te pakken.
Fijne Kerst allemaal !
Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 16-01-2014 13:38:50
Aangezien het mega druk is op het werk heeft de roffel op zijn beurt moeten wachten. Maar aanstaand weekend is het toch gelukt om wat tijd vrij te maken voor wat (noodzakelijke) reparaties.
De remklauwen en blokken voor achter, beide kanten, zijn binnen en vanmorgen even wat kleingrut bij de dealer opgehaald.

Dus de olieretour kan ook voorzien worden van nieuwe pakking & o-ring en ook ik ga voor de extra afdichting in de rechter wielkast. Het was toch een rare gewaarwording, klein plasje en de hele kerstboom inde auto ging branden en t stuur ging opeens nogal zwaar. Dat laatste zeker omdat ik hooguit 30 kmh reed en remmende... Maar wat zoekwerk op het forum leerde mij dat dat bijna standaard is en de oplossing kost maar €10,25 ex (artikelnummer : 9154415).

Verder zaterdag nog wat zaken goed bekijken, met een flinke dosis hulp, want het is nu nog een gok dat de olieretour 'het lek' is. En daarnaast is het verbruik van de auto ook erg hoog te noemen. Hij staat nu op 14,4 L per 100 km. En daar ga ik logischerwijs niet mee akkoord, veel erger nog mijn huisbaas gaat daar nog minder mee akkoord.  ::)
Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: Lammert op 16-01-2014 22:05:11
Ah, even wat achterstallig onderhoud wegwerken ;-)
Is helaas vaak t geval bij onze roffels, maar ook niet gek met 20 jaar oude hokken en gelukkig kan je veel nog zelf doen (ik bedoel natuurlijk... kan Dirk nog veel zelf doen). Ik ben nu ruim 2 jaar bezig... zodra t budget weer wat ruimte biedt kan er weer wat gefixt en tot nu toe allemaal preventief gelukkig, nog nooit stilgestaan.

For what it's worth: mijn 2.0 T-5 Italiaanse Zweed doet precies 10 L per 100 km overigens, aan de tank gemeten over > 10.000 km waarvan zo'n tweederde op de snelweg. Al foutcodes uitgelezen? Lambda, ontsteking?
Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 17-01-2014 00:02:31
Nee, nog geen foutcodes uitgelezen. Al verwacht ik voor de remmen dus een 1-4-4 ( te hete schijven).
Maar dat komt zaterdag in de garage wel, hoop dat Mitchell voldoende tijd heeft...
Wordt in elk geval een hoop leren.  :)

Verder sinds vanavond VIDA2010D up and running op een virtuele XP pro, werkt los van de resolutiesetting prima. Er is opeens een hoop te ontdekken, alleen jammer dat de dealerprijzen niet gelijk bij de parts staan.  :P
Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 21-01-2014 21:20:16
Hoewel zeker de schijf rechts achter heet is geweest kregen we niet die foutcode uit de auto, wel foutcodes over het rempedaal... Evengoed de klauwen vervangen en dat ging gelukkig als een zonnetje, dus nieuwe klauwen en blokken aan de achterkant  :)

De pakking en het rubber van de olieretour waren zeker wel aan vervanging toe, dus dat ook gelijk meegepikt. Non maar hopen en in de gaten houden dat daar het lek ook echt zat.

Daarnaast manifesteerde zich zaterdagochtend een nieuw fenomeen... Starten, geen probleem, so far so good.. Maar na 5 meter horten, stoten als een malle en uiteindelijk afslaan.  >:(
Vervolgens weer starten, 20 meter verder weer dood.
En weer starten, nu met meer moeite, maar toch weer rijden, zeker 250 meter en dood.  :eusa_wall:
Uiteindelijk gas erop gehouden, boven de 2500 toeren bleef ie leven, en naar m'n werk. 'S middags naar de garage weer zelfde liedje. Nu heeft Mitchell, die sowieso de credits verdient voor alle bovenstaande repairs, de controller van de brandstofpomp doorgesoldeerd in de hoop dat dat het is. De contacten zagen er in elk geval slecht uit.

En tot op heden rijdt ie prima, dus laten we er maar van uit gaan dat het opgelost is.

Verder zondag nog even zitten hobby-en met de hoedenplank/rolhoes. Het zwakke punt zit natuurlijk bij de ophangpunten, daar gaat ie scheuren. Dus er een hoekprofieltje onder bevestigd met popnagels, dat fixeerd de boel. Ook de veer gelijk een slag strakker gezet, hij rolt nu netter op en houdt het doek strakker als ie hangt. Nu nog de clipjes bestellen die er op horen en hij kan de auto weer in.

De eigen inbreng is (helaas) nog nihil, maar je moet toch ergens beginnen.. En als de expert tijd voor je heeft en hij staat er op de brug is het ook wat stom om hem toe te laten kijken hoe ik loop te klooien...
Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 02-02-2014 20:16:04
En dan toch maar even een foto van het hele beest, sinds vandaag op wintersloffen... Wil toch niet op m'n geweten hebben dat ik zo in de sneeuw zit en het hier ook (weer) echt koud en glad wordt. Nu kunnen vrouw en kids in elk geval veilig verder  :)
(http://i58.tinypic.com/ostpc0.jpg)
Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 02-02-2014 20:24:01
En dan nog iets heel anders... Ik was toch nieuwsgierig naar waarom de cruise control niets deed en of het olielekje nu verholpen was. Dus kap open, ontdek ik een mooie losse stekker, van de cruise control.  Dus die zit weer vast en kan morgen getest worden, werkt t slecht dan rossen we m wel weer los.  ;D
Olie was ook nauwelijks meer te vinden onder / op het blok.  :eusa_dance:
Maar toen viel mijn oog op het volgende:
(http://i57.tinypic.com/15334tg.jpg)

Dus ga maar los, wie weet wat voor 'n 'onderdeel' dit is?

Hint: links zie je de voorbumper, het gaat om het groen/bruine voorwerp  :D
Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 04-02-2014 19:44:25
Wat er dus klem zat is het volgende:
IMG]http://i59.tinypic.com/ws5oo1.jpg[/IMG
Na wat peuteren en prutsen kwam ie los, ben benieuwd hoelang dit extra gewicht al meerijdt...
Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: rogerV701998 op 04-02-2014 20:15:05
Citaat van: MarkJJR op 04-02-2014 19:44:25
Wat er dus klem zat is het volgende:
IMG]http://i59.tinypic.com/ws5oo1.jpg[/IMG
Na wat peuteren en prutsen kwam ie los, ben benieuwd hoelang dit extra gewicht al meerijdt...

Citaat van: MarkJJR op 04-02-2014 19:44:25
Wat er dus klem zat is het volgende:
(http://i59.tinypic.com/ws5oo1.jpg)
Na wat peuteren en prutsen kwam ie los, ben benieuwd hoelang dit extra gewicht al meerijdt...
Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 04-02-2014 23:45:22
Dankje Roger, ik had m niet gecheckt na t posten, zo'n bracket is toch wel handig... :)
Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: volvobug op 04-02-2014 23:50:40
Citaat van: MarkJJR op 04-02-2014 19:44:25
Wat er dus klem zat is het volgende:
IMG]http://i59.tinypic.com/ws5oo1.jpg

Citaat van: MarkJJR op 04-02-2014 19:44:25
Wat er dus klem zat is het volgende:
http://i59.tinypic.com/ws5oo1.jpg
Na wat peuteren en prutsen kwam ie los, ben benieuwd hoelang dit extra gewicht al meerijdt...

Schuurpapiertje en wat WD-40 en je hebt er weer een mooi tangetje bij ..... :D
Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: Duell op 05-02-2014 08:43:40
Citaat van: MarkJJR op 02-02-2014 20:16:04
En dan toch maar even een foto van het hele beest, sinds vandaag op wintersloffen... Wil toch niet op m'n geweten hebben dat ik zo in de sneeuw zit en het hier ook (weer) echt koud en glad wordt. Nu kunnen vrouw en kids in elk geval veilig verder  :)
(http://i58.tinypic.com/ostpc0.jpg)
Leuke velgen, die passen echt perfect bij een 850
(http://www.stelma.org/linkit/tc2/PC085201.JPG)
Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 05-02-2014 22:54:15
Zekers, maar vind de Columba's met zomersloffen toch ook erg fijn hoor! Al mogen die wel langs de dokter... Maar het budget gaat eerst naar wat andere zaken.
Van t weekend het zojuist opgehaalde geïntegreerde kinderzitje maar eens monteren, dan is de riem omdoen bij de oudste ook niet zo'n uitdaging meer. :)
Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 11-02-2014 20:06:35
Hoewel mijn vader inmiddels geen Volvo meer rijdt, iets met een midlife-Chrysler en n Lancia, zal wel pensioen gekte zijn... Heeft hij er vroeger wel genoeg aan gedaan om mij te indoctrineren. Vanaf m'n geboorte tot 3 jaar terug ofzo zijn het 240's (een Citroën CX) 740's, 2 weken een 340 (vond ie helemaal nix) n 940 en vervolgens een mix van S70 en S80's geweest waarmee mijn voorliefde en vertrouwen in het door ons geliefde Zweedse merk is opgebouwd. Helaas zijn niet van alle exemplaren foto's, analoge fotografie zorgde helaas en soms ook gelukkig voor selectiever gebruik van de camera.
(http://i58.tinypic.com/2dhii4j.jpg)
Titel: Mijn Italiaanse laat me zweten.... 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 16-02-2014 21:11:47
In voorbereiding op een rustiger periode, qua werk, ben ik druk aan het neuzen wat ik alvast kan bestellen om op te knappen. Nu is VIDA een geweldige hulp, maar kan ik evengoed de onderstaande slang niet vinden...
(http://i60.tinypic.com/2wdmry8.jpg)

Wie weet welke slang dit is, ik heb deze foto even geleend van het forum, de mijne is gescheurd.
Ik begreep dat dat niet zo spannend is, maar t moet voor t nette natuurlijk wel vervangen worden. Zoeken op t forum heeft me helaas ook nog niets opgeleverd...
Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: )()()sT op 16-02-2014 21:16:43
Daardoor stroomt er wat rijwind naar de ECU ;)
Niet zo heel spannend :)
Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 16-02-2014 21:19:48
Citaat van: )()()sT op 16-02-2014 21:16:43
Daardoor stroomt er wat rijwind naar de ECU ;)
Niet zo heel spannend :)

Waarom kan ik dat dan niet vinden in VIDA? En met rafelig tape is het wel een doorn in t oog hoor, en om nou nieuw tape er om te doen... In elk geval dank!
Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: grijzev70tdi op 16-02-2014 21:20:30
Heb er hier evt nog wel eentje liggen vermoed ik
Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 17-02-2014 20:45:00
Citaat van: grijzev70tdi op 16-02-2014 21:20:30
Heb er hier evt nog wel eentje liggen vermoed ik

En Jasper, is het een vermoeden of weet je al of je m nog hebt liggen?
Hier is wel redelijk uit de richting zie ik... :-)
Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: PimR op 17-02-2014 21:02:56
Ik heb er hier ook nog eentje liggen

Gr. Pim
Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: Vulk op 17-02-2014 21:27:33
Ze gaan wel best vaak stuk zie ik. Een artikelnummer zou handig zijn. :)
Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 18-02-2014 00:51:49
Citaat van: Vulk op 17-02-2014 21:27:33
Ze gaan wel best vaak stuk zie ik. Een artikelnummer zou handig zijn. :)

Ik ga morgen wel weer ff neuzen in VIDA en anders eens bij de dealer informeren als ik de andere zooi bestel
Titel: Partnummer voor ECU luchtinlaat: 8619305
Bericht door: MarkJJR op 18-02-2014 09:24:57
Gevonden! op diverse sites verkrijgbaar voor rond de $11
(http://i60.tinypic.com/nzn234.jpg)
Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 19-02-2014 22:51:49
De boards staan in de wax, komende week een weekje lesgeven in Italië en dan breken er rustiger tijden aan. Dus ook meer tijd voor m'n roffel. Hoogste tijd om een to-do lijstje te bouwen.

- bovendek dashboard + handschoenenvakklepje vervangen (parts via blauweroffel) done
- dagtripteller reset nakijken/vervangen (part 9128102) done
- km-teller tandwiel nakijken/vervangen done
- lampjes tellerklok vervangen (als we toch daar bezig zijn) done
- rvs dorpelstrips vastplakken (parts via GroKo) done
- speakers in achterportieren en d-stijlen plaatsen (parts via Marans) done
- coverplate voor rechterspeaker in d-stijl (part 9413854) (parts via Marans) done
- binnenkant achterklep vast zetten met nieuwe clips (part 9145885) done
- hoedenplank/rolhoes opknappen (zonder parts) done
- spatscherm wielkast rechts repareren.
- luchtslang ECU vervangen (part 8619305) done
- thermostaat vervangen (part via Volvo Niham) done
- vacuümslangen vervangen (parts via ET) done
- carterventilatie vervangen (parts via ET) done
- filters nakijken en zonodig vervangen
- ruitensproeierpomp vervangen (part via GroKo)
- oude cruise control uitbouwen
- oude karkit uitbouwen
- oud alarm nakijken, loze bekabeling weghalen
- pookhoes vervangen (part via blauweroffel)
- bekabeling onder stoelen nakijken, tbv stoelverwarming
- mattenset vervangen/toevoegen (parts via Marans) done

En dat is voor nu wel weer even genoeg  :)
Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 16-03-2014 21:59:18
Inmiddels begonnen met het opknappen van m'n columba velgen, wil ze toch liefst mooi hebben voor ik ze met de zomersloffen onder m'n roffel hang.
Ben er gaandeweg wel achter gekomen dat het a) heel veel meer werk is (omdat ik toch liever geen half werk wil leveren) dan ik dacht en b) daarom de sloffen toch van de velg af moeten. Nu kan de rand niet goed hersteld worden en afplakken met de band erom is ook vrijwel onmogelijk.
Het schuurpapier, plamuur, grondverf en de juiste kleur  ;) Volvo spuitbussen met 2K blanke lak staan in elk geval klaar, nu die banden er snel af en aan de slag!

Voor nu vast een voorproefje:
(http://i59.tinypic.com/2u5x21j.jpg)
Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 16-03-2014 22:03:29
En omdat ik me verder toch verveel (met 3 kids je vervelen is eenuitdaging)... :eusa_wall:
staat er ook nog een doosje met speelgoed klaar, hopelijk komend weekend tijd om wat 'uit te pakken'
(http://i62.tinypic.com/9fnqfq.jpg)
Titel: HELP! Mijn tellerklok doet raar...
Bericht door: MarkJJR op 18-03-2014 22:21:10
 Vandaag wat vrije tijd dus de stoute schoenen maar aangetrokken en aan de slag gegaan met het vervangen van heet dashboard en gelijk wat tellerklok issues nakijken.

Nu bleek na volledige demontage van de tellerklok dat deze reeds voorzien was van een messing tandwieltje en dat mijn nieuwgekochte plastic tandwiel dus overbodig is.
Verder zat een stangetje scheef waardoor de reset van de dagteller niet werkte, simpel te verhelpen en ook gelijk maar de kmteller op de juiste stand gezet, zo'n 11k km verder dan ie stond.
(http://i58.tinypic.com/r9jwwh.jpg)

Tot dusver leek alles prima te gaan. De hele bende weer ingebouwd en toch maar even een stukje gaan rijden, alle klokken deden t prima... Behalve de kmteller en dagteller, die deden helemaal niets.  :eusa_wall:
Dus alles weer uitgebouwd, volledig gedemonteerd en alles nagekeken op rare dingen, maar niets te vinden. Nogmaals gemonteerd en weer getest, ditmaal zonder het dashboard terug te plaatsen.
De digitale teller doet t wel, dat had ik de eerste ronde nog niet gecontroleerd, maar de analoge staat keurig stil.  :eusa_doh:

Kennelijk kan je dingen ook te goed vastdraaien, de hele bende weer gedemonteerd en gecheckt of de wieltjes wel konden draaien. Dat bleek tegen te vallen, dus de 2 schroefjes wat losser gedraaid. Dat leek op het eerste gevoel al te helpen. Maar omdat ik niet weer voor niets de hele klok wilde monteren heb ik eerste een stukje met enkel de printplaat en de teller gereden.  8)

Hoewel de verlichting licht verblindend was, telde de teller wel!  :eusa_dance:
Ik ben nu wel handig geworden in het in en uitbouwen van de tellerklok alsmede de (de)montage ervan...  :eusa_whistle:
Titel: Tellerklok.... To be continued
Bericht door: MarkJJR op 20-03-2014 23:15:23
Nou, m'n kilometerteller heeft t precies 30,2 km heel goed gedaan en vond t toen wel welletjes.
Wel zag ik de laatste positie wiebelen, dus ik vrees toch dat de tandwielen niet lekker draaien...
In de overige 100 km is de laatste positie maar liefst 2 getallen doorgedraaid, dus hij doet wel iets.
Ben benieuwd of iemand hier ervaring mee heeft, of is m'n teller gewoon dood?

Ik ben gelukkig inmiddels heel goed in het uitbouwen van de tellerklok. :eusa_wall:
Jammer dat t dashboard met de nieuwe creatieve speakers (ik had nog surroundspeakers liggen met een middenspeaker en n losse tweeter er in, die pasten er soort van wel in en geven prima geluid; de overige speakers, achterdeuren en d-stijl, komen morgen binnen) er niet echt lekker in en dus straks ook niet lekker uit gaat.  :eusa_doh:

Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 21-03-2014 23:56:39
 :eusa_dance: Wat klinkt dat lekker met 8 speakers in plaats van 2!!!   :eusa_clap:
Gelijk de rvs-dorpelstrips op hun plek geplakt, dus ik ben weer wat stapjes verder.
Helaas was de coverplate voor de d-stijl speaker toch niet de juiste kleur, dus die mag weer terug.
Zelf met een foto is het kennelijk nog lastig, had toch echt licht-grijs erbij doorgegeven, en mijn voorbeeld foto viel licht uit vond ik zelf.

Morgen verder met het vraagstuk tellerklok, in het ergste geval de tellerunit vervangen...  :-\
Hopelijk zit het wat mee, dan kan ik ook nog wat andere dingen doen, velgen schuren en plamuren bijvoorbeeld  :eusa_whistle:
Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: volvobug op 22-03-2014 00:26:27
Ik denk toch iedere keer als jouw blog voorbij komt dat je buitenlandse vriendin (als je die hebt) transpireert  :eusa_think:
Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: hertogjan6 op 22-03-2014 00:48:11
mooi lijstje met knappe upgrades  :eusa_clap: in vervolg ga ik deze blog bijhouden!  8)
Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 22-03-2014 07:37:27
Citaat van: volvobug op 22-03-2014 00:26:27
Ik denk toch iedere keer als jouw blog voorbij komt dat je buitenlandse vriendin (als je die hebt) transpireert  :eusa_think:

Daar kan ik in komen :) Ik probeer al n tijdje m'n topic te wijzigen, maar faal kennelijk nog steeds..
Maar ondanks de jaarlijkse bezoekjes aan Italië heb ik geen Italiaanse vriendin; voor zover ik weet ;D
Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: )()()sT op 22-03-2014 08:14:43
Gewoon de titel van je eerste post in dit topic aanpassen :)
Titel: Re: Mijn Italiaanse Zweed - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 22-03-2014 09:30:23
Citaat van: )()()sT op 22-03-2014 08:14:43
Gewoon de titel van je eerste post in dit topic aanpassen :)

Dus toch; hoe doen zij t dan die halverwege hun blog de titel aanpassen? Of lijkt dat maar zo..
Titel: Re: De tellerklok uitbouw/inbouw estafette - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 22-03-2014 14:01:10
Probleem gevonden:
(http://i58.tinypic.com/2mpe6c1.jpg)

Hoe dit nou kan is me echt n raadsel. ???
De oplossing is in elk geval voordehandliggend.
Titel: Re: De tellerklok uitbouw/inbouw estafette - 855 2.0 T-5
Bericht door: pwberg op 22-03-2014 14:06:55
Citaat van: MarkJJR op 22-03-2014 14:01:10
Probleem gevonden:
http://i58.tinypic.com/2mpe6c1.jpg

Hoe dit nou kan is me echt n raadsel. ???
De oplossing is in elk geval voordehandliggend.

Dies goed kapot  :o :o
Titel: Re: De tellerklok uitbouw/inbouw estafette - 855 2.0 T-5
Bericht door: Broabander op 22-03-2014 16:31:43
Zo dan, ik heb gehoord dat messing wieltjes schade kunnen doen maar dit is wel heel extreem, als het daardoor komt...
Titel: Re: De tellerklok uitbouw/inbouw estafette - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 22-03-2014 17:29:06
Citaat van: Broabander op 22-03-2014 16:31:43
Zo dan, ik heb gehoord dat messing wieltjes schade kunnen doen maar dit is wel heel extreem, als het daardoor komt...

Nee, dit heeft daar niets mee te maken. Dit groene tandwiel zit aan de andere kant van t witte plaatje ten opzichte van het messing tandwieltje. De groene staat in contact met de 2 tandwielen van de teller. Het messing wieltje in contact met t motortje. Bij mij zat er dus al messing in ennik heb bij de andere tandwielen niet iets van schade kunnen ontdekken.

De oorzaak van bovenstaand ben ik waarschijnlijk zelf. Bij t doordraaien zat de derde digit niet helemaal goed. En laat ik nou net tegen t punt van 294k naar 295k aan hebben gezeten; zie ook de eerdere foto. Waarschijnlijk is er dus een blokkade opgetreden waardoor ie niet verder wilde draaien maar de motor wel, ergo; een tandwiel zonder tanden.
Titel: Re: De tellerklok uitbouw/inbouw estafette - 855 2.0 T-5
Bericht door: elianmars op 22-03-2014 19:55:14
Citaat van: MarkJJR op 22-03-2014 17:29:06
een tandwiel zonder tanden.

Een wiel, dus  ;D
Titel: Re: De tellerklok uitbouw/inbouw estafette - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 24-03-2014 20:05:05
Thanx voor t inkoppen!  ;D

Deze week staat in het teken van m'n velgen, gisteren weer aan t schuren en plamuren geweest. Maar wil nu toch wel doorzetten en eigenlijk deze / begin volgende week dit afronden. Ben daarin natuurlijk een beetje afhankelijk van wat externe stoorzenders (werk / kids / vrouw  :eusa_silenced:) en droogtijden van t plamuur en de laklagen.
Mezelf kennende moet ik t nu ook niet te snel willen gaan doen, want dan wordt 't zo'n 'net niet' klus.

Weet verder iemand of er een verschil zit in de caterventilatie tussen de verschillende (turbo) motoren?
Ik heb een (universeel) setje gekocht bij ET, maar nu dacht een vriend van me dat dat wellicht niet ging werken.
Hij wilde even laten zien waar een slang zat; maar kon die gek genoeg niet vinden. Ik heb redelijk gezocht op t forum, maar t antwoord nog niet gevonden.
Het betreft dus de B5204T motor.
Titel: Re: Uitge-teller-klokt, nu verder met de velgen - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 25-03-2014 20:34:11
Schuren en plamuren fase 1 afgerond:
(http://i60.tinypic.com/2wdmsck.jpg)
Titel: Re: Uitge-teller-klokt, nu verder met de velgen - 855 2.0 T-5
Bericht door: hertogjan6 op 25-03-2014 20:38:39
netjes! welke kleur worden ze ? iets donkerder?
Titel: Re: Uitge-teller-klokt, nu verder met de velgen - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 25-03-2014 23:00:40
Citaat van: hertogjan6 op 25-03-2014 20:38:39
netjes! welke kleur worden ze ? iets donkerder?

Nee, ben voor 'origineel' 931 gegaan, toch maar via de dealer ;)
Wel jammer dat die niet wist dat er 2K blanke lak meegeleverd wordt maar wel t advies gaf om t te kopen. Heb nu in elk geval genoeg blanke lak. :)
Titel: Re: Uitge-teller-klokt, nu verder met de velgen - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 27-03-2014 20:00:37
Vandaag tijd gemaakt voor de carterontluchting, moest er toch eens van komen en de mensen om mij heen vonden dat ik het zelf wel kon...
Ruim 6 uur later ben ik een hele ervaring rijker  ;D

Nadat ik het halve forum, wat Britse websites en VIDA uit m'n hoofd geleerd had (aangaande t onderwerp), ben ik vanmorgen maar begonnen. Ik had al wel een waarschuwing dat het bij mij wellicht eens anders zou kunnen zijn dan standaard. Maar dat was pas goed te zien na verwijdering van het spruitstuk.

(http://i59.tinypic.com/14xymvl.jpg)

Zoals je kan zien, was het helaas anders dan standaard.  :eusa_wall: Geen 2 maar maar 1 slang en geen plug op het spruitstuk waar je m zou verwachten. Evengoed maar wel door gegaan, die pakking was toch al naar z'n grootje. Potje en 3 slangen die er aan zitten vervangen, gaten geruimd, kwam aardig wat troep uit.  :eusa_sick:

Bleef wel met het vervelende gevoel zitten dat ik nu 1 slang te weinig gebruikt had. En het barst nog van de broze slangen in het vooronder van m'n roffel. Daarbij had ik en passent ook de cruise control gedemonteerd, maar daar zal ook een vacuümslang aan. Die is nu dus nog niet helemaal lekker afgedopt.

Vervolgens dacht ik dat ik te weinig turbodruk had, maar na 3 wijze woorden van Martijn bleek dat niet zo te zijn. Hij zei: "ga eerst rijden". Dus een ruime testrit door de vroege spits rond Den Haag en de turbo werkt als een tierelier. Wel bij Delft opeens een lampje van de koelvloeistof, ik had wel wat gemorst bij het loshalen van de slang, maar toch niet zo veel... Nee, er slang was nu 'gewoon' lek  :-\ een nieuwe is al besteld. Dan nog maar eens uitvogelen wat ik allemaal aan slangen nodig heb en dat er dan maar in peuteren. En hopen dat dit het was  :eusa_pray:
Titel: Re: Uitge-teller-klokt, nu verder met de velgen - 855 2.0 T-5
Bericht door: arjen850 op 27-03-2014 20:13:19
CC vaccuum leiding gaat naar CC balg en pedaalschakelaars (onder dashboard), hoef je niet af te doppen.
Titel: Re: Uitge-teller-klokt, nu verder met de velgen - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 27-03-2014 23:30:57
Citaat van: arjen850 op 27-03-2014 20:13:19
CC vaccuum leiding gaat naar CC balg en pedaalschakelaars (onder dashboard), hoef je niet af te doppen.

Op de kerstboom toch wel?
Titel: Re: Uitge-teller-klokt, nu verder met de velgen - 855 2.0 T-5
Bericht door: UserID6342 op 28-03-2014 01:49:31
Citaat van: MarkJJR op 27-03-2014 23:30:57
Citaat van: arjen850 op 27-03-2014 20:13:19
CC vaccuum leiding gaat naar CC balg en pedaalschakelaars (onder dashboard), hoef je niet af te doppen.

Op de kerstboom toch wel?
Nee, is een apart systeem !!
Titel: Re: Uitge-teller-klokt, nu verder met de velgen - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 28-03-2014 07:43:08
Citaat van: Dirk342 op 28-03-2014 01:49:31
Citaat van: MarkJJR op 27-03-2014 23:30:57
Citaat van: arjen850 op 27-03-2014 20:13:19
CC vaccuum leiding gaat naar CC balg en pedaalschakelaars (onder dashboard), hoef je niet af te doppen.

Op de kerstboom toch wel?
Nee, is een apart systeem !!

Wat ik dan raar vind is dat ik dan 1 losse tak op m'n kerstboom heb die vrolijk aan t zuigen is. Heeft t dan bij mij altijd (vanaf mijn aanschaf) al verkeerd gezeten? Let wel dit is een non-volvo CC. Er ging dus een slang van m'n kerstboom naar de CC unit.
Titel: Re: Uitge-teller-klokt, nu verder met de velgen - 855 2.0 T-5
Bericht door: UserID6342 op 28-03-2014 09:35:05
Wij zijn beide uitgegaan van een originele CC unit, hoe het zit met imi kunnen wij zo, op afstand, niet zeggen want er bestaan verschillende systemen voor.  Breng je auto naar iemand die er kaas van heeft gegeten en ook weet hoe de roffels in elkaar zitten.  Laat zo iemand kijken en neem die adviezen ter harte....  Nogmaals, met alles respect, met dit geklungel en van hak op de tak springen (en ook niet begrijpen hoe iets zit) bereik je uiteindelijk niets mee.  Behalve een flinke bal ergernis en stress.  En wie heeft het dan weer gedaan.... Juist de auto...
Titel: Re: Uitge-teller-klokt, nu verder met de velgen - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 28-03-2014 21:39:28
De velgen in de eerste laag primer, helaas toch wat kleine druipers, dus morgen n potje schuren en tweede laag. Werkte prima in mijn DIY spuitcabine  ;D

(http://i61.tinypic.com/t86h3n.jpg)
Titel: Re: Uitge-teller-klokt, nu verder met de velgen - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 29-03-2014 09:20:42
De nieuwe slang van het thermostaathuis naar de radiateur zit op z'n plek. Gelijk maar de thermostaat vervangen. Nu even goed in de gaten houden of alles goed zit, maar dat geloof ik wel; die oude slang was goed gaar.
Titel: Re: Blauwe rook... een nieuwe paus? - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 30-03-2014 22:59:56
Vandaag eindelijk weer wat kilometers gemaakt, koelvloeistof blijft nu prima op peil dus dat zit goed.
Auto rijdt en voelt ook prima aan, voor m'n gevoel pakt de turbo wat eerder dan voorheen.
Wat wel nieuw is, of waar ik wellicht eerder niet zo op lette (want dat is nu wel zo, ik ben veel meer bezig met wat ik zie, voel, ruik enzo) is dat m'n roffel nu blauwe rook produceert.  :-\

Bij een koude motor geen probleem, maar bij een warme motor na even stilstaan (stoplicht) bij t wegrijden een flinke pluim. En later op een parkeerplaats ook aardig wat blauwe rook.
Ik gaf natuurlijk primair mijn geklungel de schuld, dat was voor de hand liggend. Zeker als je hier leest in het stage 0 topic; blauwe rook, kijk je carterventilatie na.

Maar toen ik thuis kwam en de olievuldoptest deed (losdraaien en er los op leggen) bleef deze netjes stil liggen, hij was dus niet aan het dansen. Dus of het echt in mijn gepruts zit, is nog maar de vraag (maar ik sluit nog niets uit). Al goed, omdat ik dit varkentje niet zelf ga wassen maar weer hulp ingeroepen, dus volgende week zaterdag gaan we maar een op zoek naar de oorzaak van deze stoomboot. (O nee, dat is witte rook, of zwarte, afhankelijk waar je naar kijkt)  ;D
Titel: Re: Blauwe rook... een nieuwe paus? - 855 2.0 T-5
Bericht door: volvobug op 30-03-2014 23:28:37
Citaat van: MarkJJR op 30-03-2014 22:59:56
Bij een koude motor geen probleem, maar bij een warme motor na even stilstaan (stoplicht) bij t wegrijden een flinke pluim. En later op een parkeerplaats ook aardig wat blauwe rook.
Dat duidt toch in eerste instantie op versleten klepsteelafdichtingen.
Titel: Re: Blauwe rook... een nieuwe paus? - 855 2.0 T-5
Bericht door: mitchelli op 31-03-2014 10:13:14
En/of versleten klepsteelgeleiders....
Titel: De velgen zijn klaar voor hun sloffen
Bericht door: MarkJJR op 06-04-2014 17:18:58
Na wat (broodnodige) goede adviezen van Leroy (aka HertogJan6) it weekend in stappen de reeds gegronde Columba's maar eens voorzien van een laagje Volvo verf en 2K blanke lak.  :eusa_dance:
Hoewel ik vind dat het nog steeds beter kan, en er ook toch wat kleine oneffenheden (weer) zichtbaar werden, ben ik dik tevreden. Toch voor t eerst dat ik aan een dergelijke klus begonnen ben , dus van begin tot eind een puzzel. En laten we eerlijk zijn, hoe vaak lig je nou helemaal op de grond naast je auto je velgen te bekijken?  8)

(http://i58.tinypic.com/1zdxhmx.jpg)

Komende week de bandjes eromheen en dan na t bezoek aan Mitch mogen de zomersloffen onder de roffel. Wellicht pak ik dan de Lysithea's ook nog wel aan...
Titel: Re: Blauwe rook... een nieuwe paus? - 855 2.0 T-5
Bericht door: hertogjan6 op 06-04-2014 17:44:36
wanneer kom je nou nog een verse set columba's tegen  ::) :eusa_clap:  netjes !  8)
Titel: Re: Blauwe rook... een nieuwe paus? - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 10-04-2014 21:47:07
Gelukkig is t bijna zaterdag, dan kan t beestje de brug op. De plas olie op de stoep vond ik toch geen fijn gezicht.. Al vindt de oliepeilstok dat t allemaal wel mee valt...

Het goede nieuws is dat er weer rubber om mijn velgen zit, ben benieuwd hoe dat er uit ziet als ze er onder zitten, dan maar eens voorzichtig wat foto's maken. Al wordt dat pas echt de moeite waard na de grote poetsbeurt, maar die laat nog even op zich wachten. First things first
Titel: Re: Blauwe rook...dus makkelijk herkenbaar - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 13-04-2014 21:54:12
Het was een kort bezoekje aan Mitchell, diagnose was toch vrij snel gesteld. Eerlijkste advies was om een revisie van de kop uit te laten voeren. Echter kom je dan qua kosten ernstig dicht in de buurt van de aanschafwaarde van m'n roffel. Dus na wat overleg links en rechts besloten om dat, in elk geval voorlopig, maar niet te doen.

Wel wil ik kijken of het vervangen van de klepseals iets uithaalt. Ik ben dus gelijk op zoek naar een tool om deze te vervangen zonder dat de kop er af moet. Liefst met eigenaar die zin heeft om te helpen.  ;D

Verder kamp ik nog steeds met n lek op vreemde locatie, redelijke plas onder de auto, links voor onder de linkerkant van de radiateur. Ik zie daar echter niet echt een olieleiding lopen...dus dat ga ik denk ik maar uitbesteden, kan toch wel n oliebeurtje gebruiken. En ook bij mij zijn de leidingen van de oliekoeler aan vervanging toe.

En wie weet wat dit is:
(http://i59.tinypic.com/14e45df.jpg)

Aangezien Marijn geen idee had en Mitchell wel n vermoeden maar niet op die locatie.
Alvast bedankt allemaal!!
Titel: Re: Blauwe rook...dus makkelijk herkenbaar - 855 2.0 T-5
Bericht door: mehn op 13-04-2014 22:26:52
Dat is de EVAP klep. Zorgt ervoor dat benzinedampen naar het filter (bij de bestuurdersmistlamp) kunnen.
Titel: Re: Blauwe rook...dus makkelijk herkenbaar - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 13-04-2014 22:33:53
Thanx, dus toch. Zoals gezegd, vooral de locatie zorgde bij deze ervaren rotten voor verwarring.
Titel: Re: Blauwe rook...dus makkelijk herkenbaar - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 26-04-2014 00:06:03
Maar weer eens een update; hoewel er weinig veranderd is, is er wel meer duidelijkheid.
Mijn roffel kent momenteel 2 uitdagingen:

De eerste lijkt redelijk getraceerd, het ontstaat enkel bij n warme motor, in stationair en/of bij optrekken na t stoplicht oid. Bij aanspreken turbo geen extra rook.  Conclusie was en is dus klepseals en/of klepgeleiders. Omdat voor de klepgeleiders een complete koprevisie nodig is gok ik op de klepseals. Een koprevisie is m'n auto afgaande op de aanschaf niet waard.

Het tweede is nog een beetje een raadsel. Hij lekt bij de IC, hetgeen op carterdruk, turbo of zuigerveren kan wijzen. De turbo had ik bij t vorige punt al min of meer afgestreept. De carterventilatie heb ik vervangen (zie mijn eerdere geklungel  ::)) dus dan blijven de veren over...
Of...
Hij lekt vrijwel alleen, maar wel flink, bij een koude motor. Dus als ik m van voor de deur naar een parkeervak rijdt. Binnen 50 meter zeg maar. De carterdruk is hoger bij koude motor, zo heb ik me laten informeren. Dus dan zou t m toch daarin kunnen zitten. Nu zit er ook boven maximaal olie in t blok, ik was iets te enthousiast met bijvullen  :eusa_wall:.
Rijdt ik iets verder met de auto komt deze beter op temperatuur, zeg n kilometer of 4, dan ligt er hooguit 1 druppeltje onder...ook niet perfect maar veel beter tov de straal olie

Dank aan Martijn, Mitchell, Menno en Ilja voor het meedenken en raad geven over wat wijsheid is in deze situatie. Nu de knoop nog ff doorhakken.

Het goede nieuws is dat ik in het Paasweekend rond Zwolle heb gemerkt dat het echt een fijne bak is. We hadden nog niet eerder echt kilometers ermee kunnen rijden op t gemak. Wat een genot!  :eusa_dance:
En dan blijkt ook dat t gemiddelde verbruik toch ook niet zo desastreus is.

Wel blijft m'n ABS lampje soms bij accelereren nog wel eens oplichten, nog maar eens de codes uitlezen. En wat we ook opviel is dat de meter aangeeft dat ik nog 10L in de tank heb, ik tank m af met 50L en hij staat weer op 70..  :-\ hoe kan dat? Foute sensor, iets met de tank... Heeft iemand ervaring hiermee?
Titel: Re: Na blauwe rook nu ook blauwe slangen - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 28-04-2014 19:55:57
Eindelijk tijd gemaakt voor de vacuümslangen.  :eusa_dance:
Mis er wel nog 1, of beter gezegd ik kom zo'n 30 cm tekort. Dat komt dan weer door die afwijkende boven m'n kop langs leiding van m'n carterventilatie. Dus nog 1 slangetje bijbestellen en dan is t echt klaar. Voor nu:
(http://i59.tinypic.com/6zc8lc.jpg)

En gelijk de wagen van m'n jongste zoon weer voorzien van vette wielen  ;D ::)
(http://i59.tinypic.com/2ekszv4.jpg)
Titel: Re: Na blauwe rook nu ook blauwe slangen - 855 2.0 T-5
Bericht door: elianmars op 28-04-2014 22:04:13
Die laatste foto  :eusa_clap: ;D
Titel: Re: Na blauwe rook nu ook blauwe slangen - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 26-05-2014 20:04:50
En toen was er even een tijdje niet zoveel tijd en geld voor de roffel...
Al; dinsdag 3 juni roffel ik vrolijk naar Velp om met Ilja de blauwe rook aan te pakken.  :eusa_dance:

En afgelopen donderdag kwam ik er achter dat m'n apk al 2 weken verlopen was, ik wachtte netje op post van de RWD.
Maar dat gaat met alle belastingzaken dus nu ook digitaal naar een online inbox waar ik nooit kijk.  :eusa_wall:
Stom natuurlijk! dus vrijdag gelijk naar de dichtstbijzijnde garage (op 200m) en boven verwachting vlot m'n bakkie weer gekeurd klaar.
Nix aan het handje dus en weer voor n jaar klaar.  :eusa_clap:
Titel: Exit blauwe rook...een sleutel marathon
Bericht door: MarkJJR op 04-06-2014 22:56:56
Gisteren was sleuteldag, project klepseals:

6:30 uur
Wekker gaat terwijl m'n bed eigenlijk nog heerlijk ligt. M'n dochter (3 jr) is al wel wakker en heel blij dat ik dat dan nu ook ben.  :-\ Evengoed ff doorwerken en de kleine meid duidelijk maken dat ik echt weg moet. Rij rond tien voor 7 weg in de veronderstelling dat ik nog wel wat vertraging op zal lopen. De A12 kent van mij tot Ilja toch geëikte knelpunten, Bodegraven, Gouda, Utrecht.. Maar totaal onverwacht kon ik rustig doorrollen en was dus al om 8 uur in Velp, een held uur te vroeg.

8:30 uur
Ilja arriveert ook en na een nadere kennismaking met elkaar en mijn auto en vooral een bak koffie kan de operatie beginnen. Ik kon me gelukkig in t eerste deel al goed nuttig maken met de demontage van vrijwel alles wat nodig was aan de accu kant. Dit stelde me gelijk in de gelegenheid om me op het verwijderen van de vele (loze) bedrading van een ooit ingebouwd aftermarket alarm en cruise control. Kwam in dat proces toch bijzondere oplossingen tegen waar je zelfs met beperkte technische kennis gelijk van kan concluderen dat het niet spoort.

13:00 uur
Lunchtijd, alles wat er uit moet is er uit, tijd om de inwendige mens te verzorgen voor we verder gaan met waar het vandaag uiteindelijk om gaat, de klepseals. Alle loze bedrading is inmiddels uit de auto, op nog wat gedoe onder het dashboard na. En ook de nieuwe achterlichten die ik vorige week bij Bouke op heb gehaald zitten op hun plaats. Na de lunch liep alles voortreffelijk, de onderlinge communicatie liep ook nu weer erg goed waardoor er lekker op tempo doorgewerkt kon worden. Met 4 handen is de klus dan toch wel goed te doen. Alleen de compressor had t wat warm waardoor we halverwege toch nog even een breakje pakten. Het tweede deel loopt dan ook weer als n trein en heel voorspoedig zijn we voor t avondeten al druk aan t voorbereiden voor t opbouwen. Er mocht vooral lekker veel troep van de kleppendeksel en kop geschraapt worden.

(http://i60.tinypic.com/2m601lv.jpg)

18:00 uur
Na de eenvoudige doch voedzame maaltijd  :) gingen we vol goede moed verder met het wederopbouwen van de motor. Onderweg kwamen we wel wat onregelmatigheden tegen, waarbij vooral de beschadigingen aan de nokkenas vraagtekens opwierpen. Er is ooit kennelijk iemand geweest die m met grof geweld er uit gewrikt heeft. Verder liep de opbouw prima, gelijk de waterpomp en distributieriem vervangen. Timing gelijk goed gezet, die stond er n tandje naast. Multiriem was ook de bedoeling maar zelfs met VIN kan je natuurlijk wel eens een verkeer onderdeel geleverd krijgen.. :-\

01:00 uur
Alles zat er op en aan, tijd om de motor te laten roffelen....
Of niet....  :eusa_wall:
Een kapot injectorrubber zorgde voor een benzine waterval. Maar was wel makkelijk te vinden en te herstellen. Maar toen toch nog niets.
Na systematisch alle onderdelen nagelopen te zijn bleek ik de nokkenassensorschijf verkeerd om had gemonteerd! hij kon er maar op 1 manier op....en ging heel soepel...maar dus wel verkeerd. Gelukkig was de sensor niet overleden.  :eusa_whistle:
Dus er werd weer vrolijk geroffeld, wel had het klokje ook vrolijk doorgetikt...

03:45 uur
Tijd om naar huis te gaan  :eusa_dance:

07:00 uur
Eerder genoemde dochter zat weer boven op me in de hoop dat ik m'n bed uit wilde komen, vandaag had ze echter ff vette pech  ;D

Ilja, superbedankt! Ik ben veel wijzer geworden over m'n 850 en de auto is erom een stuk beter op geworden. Daarbij weet ik ook gelijk wat ik nog aan mag pakken, hoef me dus nog niet te vervelen.
Titel: Re: De klepsealsmarathon - 855 2.0 T-5
Bericht door: MarkJJR op 18-08-2014 21:32:58
Na aanleiding van vorige (bovenstaande) ingreep wist ik dat er nog wat werk aan de winkel is.

Het lijstje is nu:

Wat die olielekkage betreft is naast de turbo ook de oliekoelerleiding verdacht, zeker de bovenste zweet behoorlijk en ook daar vormt zich steeds een plasje onder.
Is het nou slim om alleen de bovenste te vervangen, of kan ik ze beter gelijk beiden vervangen. Ik zag al dat deze niet echt onder de noemer voordelig vallen nml.... tips zijn zeer welkom!!
Titel: Re: Nu de olielekkage nog - 855 2.0 T-5 - ook 20 jaar!
Bericht door: MarkJJR op 23-08-2014 12:01:50
Bouke had (helaas) toch echt gelijk... Ik hoopte nog zo dat het verkleuring was en poetsen zou helpen. Maar nee; m'n linkervoorscherm is echt n andere tint groen..  :eusa_wall:
(http://i60.tinypic.com/2q00eua.jpg)

Het is op de foto niet geweldig goed te zien, en afhankelijk van t weer live vaak ook niet. Maar op zo'n fijn zonnige dag als vandaag na/tijdens t poetsen des te beter.

Nu de vraag wat wijsheid is, knikkerbus? laten spuiten? of op zoek naar n 'nieuw' scherm?
Wederom worden tips & adviezen gewaardeerd  :)
Titel: Re: Nu de olielekkage nog - 855 2.0 T-5 - ook 20 jaar!
Bericht door: Vulk op 23-08-2014 19:44:20
Op zoek gaan naar een 2de hands scherm lijkt me de goedkoopste oplossing met de minste kans op kleurverschil denk ik.
Titel: Re: Nu de olielekkage nog - 855 2.0 T-5 - ook 20 jaar!
Bericht door: MarkJJR op 23-08-2014 20:02:58
Thanx Vulk! Nu maar hopen dat er ergens een 606-21 schermpje staat.
EDIT: als t goed is heeft Marans er 1 staan, gelijk een aanvraag gedaan  :eusa_dance:

Evengoed vandaag lekker gaan poetsen, ik had n DAP-900 te leen dus t werk ging redelijk vlot.
Ben iets over de helft; morgen hopelijk de rest.
Voor nu; het resultaat op rechts:
VOOR:
(http://i61.tinypic.com/fd508m.jpg)

NA:
(http://i57.tinypic.com/2zz5bpg.jpg)

Toch n geslaagde dag zo!
Titel: 855 2.0 T-5 - 3 ton gehaald
Bericht door: MarkJJR op 20-11-2014 20:25:02
Zo lijkt het alsof ik tijden niets gedaan heb, en dat klopt ook wel redelijk.
Hoewel de olielekkage wel verholpen is, het probleem was toch de oliekoelleidingen en dus niet de turbo.
Pluspunt is dat er nu geen plas olie meer onder de auto ligt, helaas was er dus ook geen noodzaak meer om verder te gaan met de revisie en inbouw van de 15G turbo. Maar die loopt niet weg.

Wel vandaag een mijlpaaltje bereikt:
(http://i57.tinypic.com/1z3nrb8.jpg)

Nu de spatlappen achter nog monteren, want die liggen ook maar in de garage...
En dan de nieuwe remschijven voor nog, ik dacht dat zelf te gaan doen, maar handleiding + optische inspectie zorgen samen voor vooral veel  ???
Dus heeft er iemand tijd/zin/energie om dat samen te doen? En anders toch maar sub-commercieel  ;D want nu is het bij hard remmen lekker vibreren in de auto  :P De schijven en blokken heb ik al liggen btw
Titel: Re: Nu de olielekkage nog - 855 2.0 T-5 - ook 20 jaar!
Bericht door: V70R^2 op 20-11-2014 22:06:34
Remmen is heel eenvoudig, wat is precies hetgeen voor ??? zorgt?

Ik heb ze laatst alle 4 gedaan, misschien dat de foto's je wat helpen:

http://www.volvo850forum.nl/index.php/topic,72152.75.html
Titel: Re: Nu de olielekkage nog - 855 2.0 T-5 - ook 20 jaar!
Bericht door: RoelNL op 21-11-2014 18:46:56
Remmen zijn heel goed zelf te doen, wil je wel helpen alleen de vraag waar.
Titel: Re: Nu de olielekkage nog - 855 2.0 T-5 - ook 20 jaar!
Bericht door: volvobug op 21-11-2014 19:15:19
Wissel je banden eerst eens links/rechts, wellicht heb je last van zaagtand op je profiel.
Titel: Re: Nu de olielekkage nog - 855 2.0 T-5 - ook 20 jaar!
Bericht door: MarkJJR op 21-11-2014 21:23:06
Heb m'n banden van zomer naar winter gewisseld, maar dat maakt geen verschil, lijkt me sterk dat zowel zomer als winter daar last van zouden hebben.

RoelNL ik woon in Berkel en Rodenrijs, dus een half uur bij jou vandaan. Wil best naar jou toe rijden, stuur je wel een PM. Thanx!
Titel: Re: 855 2.0 T-5 - 3 ton gehaald!
Bericht door: MarkJJR op 21-11-2014 21:25:54
Citaat van: V70R^2 op 20-11-2014 22:06:34
Remmen is heel eenvoudig, wat is precies hetgeen voor ??? zorgt?

Ik heb ze laatst alle 4 gedaan, misschien dat de foto's je wat helpen:

http://www.volvo850forum.nl/index.php/topic,72152.75.html

Puike foto's!!! evengoed ben ik met remmen wat huiverig om te beginnen aan waar ik niet zeker van weet of t goed gaat. De test is zo rottig als je t niet goed gedaan hebt :)
Titel: Re: Nu de olielekkage nog - 855 2.0 T-5 - ook 20 jaar!
Bericht door: volvobug op 21-11-2014 22:08:14
Citaat van: MarkJJR op 21-11-2014 21:23:06
Heb m'n banden van zomer naar winter gewisseld, maar dat maakt geen verschil, lijkt me sterk dat zowel zomer als winter daar last van zouden hebben.

Alhoewel minder waarschijnlijk, je kunt het ook niet op voorhand uitsluiten. Heeft zowel bij zomer als winterbanden nl dezelfde reden van ontstaan maar ligt ook aan het profiel.
Titel: Re: 855 2.0 T-5 - 3 ton gehaald!
Bericht door: MarkJJR op 01-12-2014 22:05:02
Roel superbedankt nogmaals voor je hulp, m'n roffel heeft fijn nieuwe schijven en blokken! Dat remt weer lekker! Evengoed nog niet echt kunnen testen hoe t met de balans is gesteld. Ik dacht nog wel trilling te voelen, maar weet t niet zeker...

Volvobug, mocht de trilling toch nog voelbaar zijn ga ik zeker links en rechts uitwisselen. Wat is eigenlijk de oorzaak van zaagtand op je profiel? Wellicht daar dan namelijk ook eens naar kijken. Beter de oorzaak aanpakken dan symptomen uitbannen.
Titel: Re: 855 2.0 T-5 - 3 ton gehaald!
Bericht door: volvobug op 02-12-2014 00:12:22
Citaat van: MarkJJR op 01-12-2014 22:05:02
...Volvobug, mocht de trilling toch nog voelbaar zijn ga ik zeker links en rechts uitwisselen. Wat is eigenlijk de oorzaak van zaagtand op je profiel? Wellicht daar dan namelijk ook eens naar kijken. Beter de oorzaak aanpakken dan symptomen uitbannen.

Weet ik ook zo eigenlijk ook niet, maar met google vind ik oa dit artikel: http://www.amt.nl/PageFiles/19733/001_2000_7_8_64_onderdelen.pdf (http://www.amt.nl/PageFiles/19733/001_2000_7_8_64_onderdelen.pdf)

Uit dit artikel de volgende tekst:

Foto 8 toont de zogenaamde zaagtandslijtage, zijnde een hoog/laag slijtage in de rolrichting. Dit wordt kenbaar gemaakt door afrolgeruis, waarbij men al snel denkt aan wiellagers die het hebben begeven. Vooral banden met een blokvormig profiel vertonen dit verschijnsel. Men kan het voelen door met de hand in de rolrichting te strijken. Dit slijtagepatroon doet zich vooral voor op de nietaangedreven wielen en is het gevolg van (naast een onjuiste bandenspanning) een niet juist afgestelde sporing en een (te) sportief rijgedrag. Men kan in een dergelijk geval de banden onderling verwisselen of omdraaien op de velg. Vering, schokdemping en sporing moeten worden gecontroleerd en als dat allemaal in orde is kan de bestuurder worden geadviseerd wat rustiger op te trekken.



Titel: Re: 855 2.0 T-5 - 3 ton gehaald!
Bericht door: MarkJJR op 08-12-2014 22:55:51
En toen was vandaag opeens de turbo het zat...ofschoon zo voelt het. Als ik naar m'n turbodrukmeter kijk dan lijkt ie op gewone gewone toeren goed te reageren, netjes centraal. Maar bij vol gas slaat ie maar een klein stukje naar rechts uit. En is ook duidelijk te voelen dat ie niet meewerkt.
M'n vrouw vond m zowaar ook 'traag' aanvoelen, en normaal maar beweren dat ze rustig rijdt... ;D

Ik heb de vacuümslangen geïnspecteerd, tot zover dat ging op de parkeerplaats. Maar dat zag er allemaal redelijk normaal uit.

Wat ik me afvraag, in hoeverre kan het weer, het was best nat vandaag, van invloed zijn? Gisteren wilde ie gewoon nog als n speer. Verder geen rare dingen gehad. Ik lees hier namelijk vreselijk veel verschillende dingen, iets met de bomen en het bos. :)

Morgen maar weer eens testen, hopelijk is het niets.
Titel: Re: 855 2.0 T-5 - 3 ton gehaald!
Bericht door: leons850 op 08-12-2014 22:58:43
Controleer ook even de slang op de kerstboom naar stappen motor deze kunnen lelijk scheuren.
lijkt me niet dat een turbo ineens er mee stopt.
dan zou die overigens ook enorm moeten roken.
denk dat je het echt in een vacuüm lek moet zoeken.
misschien kan iemand je er mee helpen.
Titel: Re: 855 2.0 T-5 - 3 ton gehaald!
Bericht door: MarkJJR op 26-12-2014 08:18:15
Ik zie nu pas dat ik hier zelf niet meer op gereageerd had... Stom!
Het was dus niks, nou ja, water was het. Denk ik.
Dag volgende dag geen probleem meer, dus of vocht bij de motor zorgde voor t probleem... Of vocht op de weg. Merkte een paar dagen geleden dat ie bij vochtig wegdek en vol gas lekker weinig grip heeft ;D Toen ik 'het probleem' had, regende t zo hard dat ik ook niet goed kon horen of ik wielspin had. Wellicht was dat t. Evengoed zijn er nog wel wat vacuümslangen te vervangen, maar niet met spoed.
Titel: Re: 855 2.0 T-5 - 3 ton gehaald!
Bericht door: MarkJJR op 26-05-2015 21:21:56
Gelukkig nieuwjaar allemaal; het is kennelijk langer geleden dat ik iets gepost heb dan ik zelf dacht. Ben in de tussentijd ook niet al te druk met de roffel geweest, wat kleine dingen. Er is nu wel echt duidelijk dat de turbo (nog steeds) vervangen mag worden. Maar budget he...
Vooral de laatste tijd bezig geweest met wat probleempjes met de 2e auto (corsa b) weg te werken. Weliswaar met succes, maar die beestjes hebben na de ton hun beste tijd toch wel gehad.

Evengoed van t weekend een dingetje aangepakt. Ik had een tijd terug al gepost dat er kleurverschil in mn auto zat; t scherm linksvoor had n andere tint. Nu stond er wel een 606 op de sloop, maar op 2,5 uur rijden. Is dus niet echt lekker voor t vergelijk. Daarbij wilden ze goed geld hebben voor het deel, ik meen 100 euro.

Nu was ik voor de corsa op n sloop in de buurt, zie ik toch toevallig een arme roffel onder 2 andere auto's staan... Maar wel in mijn kleur, en hoewel er nog weinig van heel was, de linker scherm was nog prima. Al met al flink klooien om de motorkap open te krijgen voor de kleurcode. Maar na wat prutsen en lomp sloopwerk van een medewerker met n vuist (deed wel pijn), had ik m'n scherm voor 4 tientjes.

En sinds afgelopen weekend zit ie er op, alleen nog 2 nieuwe clipjes bestellen en ik heb weer een reden om te gaan poetsen  :eusa_dance:

Halverwege:
(http://i59.tinypic.com/30culnb.jpg)

Klaar:
(http://i62.tinypic.com/2ln8hw0.jpg)
Titel: Re: 855 2.0 T-5 - 3 ton gehaald!
Bericht door: MarkJJR op 26-05-2015 21:23:21
o ja, en die trilling waar ik naar gezocht heb en die na de schijvenwissel voor nog niet weg was....
had de schijven achter ook moeten vervangen, waren (ook) krom  :eusa_wall:
Titel: Re: 855 2.0 T-5 - 3 ton gehaald!
Bericht door: Vulk op 27-05-2015 06:59:32
Dat is nog eens geluk hebben.
Titel: De herfst is begonnen, van groen naar saffron... :)
Bericht door: MarkJJR op 24-10-2016 21:59:35
Na ruim anderhalf jaar de verkoopsites in de gaten houden is het dan bijna zover, ik ga van auto wisselen.
De groene 855 zal er dus binnenkort uit gaan, want onderstaande schone staat op een kenteken te wachten.
Vorige week in Zweden opgehaald met veel dan aan mede-forummers; binnenkort meer hierover, nu vast een plaatje  ;D
(http://i66.tinypic.com/b7fcpk.jpg)
Titel: Re: De herfst is begonnen, van groen naar saffron... :)
Bericht door: Hiker op 24-10-2016 22:24:30
Ziet er goed uit! 18"?
Titel: Re: De herfst is begonnen, van groen naar saffron... :)
Bericht door: MarkJJR op 24-10-2016 22:30:52
19" en dus immi, maar t staat 'm wel goed ;D
Titel: Re: De herfst is begonnen, van groen naar saffron... :)
Bericht door: Hengeveld op 24-10-2016 23:07:58
Gaaf ding. En beige interieur  :eusa_drool:
Titel: Re: De herfst is begonnen, van groen naar saffron... :)
Bericht door: Martin-R op 13-03-2017 09:46:32
Hoe gaat het met de saffron?!
Titel: Re: De herfst is begonnen, van groen naar saffron... :)
Bericht door: V70R^2 op 13-03-2017 13:12:37
Ja, welk kenteken kunnen we aan het lijstje toevoegen ;D ?