Hej!
Ook even voorstellen, ik ben Björn, 19 jaar jong en woonachtig in Drenthe. En ik werk als verkoopmedewerker bij een Volvo dealer.
Sinds kort heb ik een knalrode Volvo 850R! Voor de 850 had ik een mooie Volvo V40 1.9D Sports Ed. uit 2003. Echter, ik ben ook de trotse eigenaar van een bijzondere Volvo 745 TurboDiesel(IC) uit 1987, waar ik nu (ipv in de V40) dagelijks in rij.
Als hobby/zomer auto was ik dus opzoek naar een bijzondere Volvo, en dat is de volgende auto geworden :
(http://i1292.photobucket.com/albums/b572/bjornhansen95/IMG_5213_zps2eea6f38.jpg) (http://s1292.photobucket.com/user/bjornhansen95/media/IMG_5213_zps2eea6f38.jpg.html)
(http://i1292.photobucket.com/albums/b572/bjornhansen95/IMG_5216_zps2a4d1fd7.jpg) (http://s1292.photobucket.com/user/bjornhansen95/media/IMG_5216_zps2a4d1fd7.jpg.html)
Een origineel Nederlandse Volvo 850 2.3R Automaat uit 1996, in een bijzondere kleurencombinatie.. 609/3865 oftewel Rood met beige interieur. Historie is redelijk compleet aanwezig, alles (op de achterruitenwisser na) is werkend.
De achterste uitlaatdemper en sierstuk zijn van Hausser, en de voorste remmen zijn groter (17'' vlgs mij), verder is de auto volledig origineel.
Mijn bedoeling is om in de zomer in de R te gaan rijden, en in de winter met de 745. Binnenkort ga ik de R schorsen, en zelf ''aanpakken'' en weer in top conditie brengen. Auto is in goede / goed rijdende staat, maar heeft nog enige aandacht nodig. (optisch/interieur)
Verder hebben we thuis nog enkele Volvo's (C70 Classic, V70 D5 etc) en ben ik al jaren lid van de 700 vereniging.
Mooi hoor Björn zo'n rode R en ik wens je er veel veilige kilometers mee.
Hallo Björn,
Welkom op het forum met deze hele mooie Rode R!
Zet vast in je agenda dat je 2e paasdag een Rode volvo 850R meeting hebt. 😄
Heel veel plezier met je aanwinst.
Een mooie rooie R! Schors hem niet te lang want op tweede paasdag willen we hem graag zien samen met zijn rode R vriendjes.
Veel plezier ermee.
mooie r vooral de combi rood beige leder! veel plezier ervan
Ah, weer een rode R rijder erbij!
Welkom bij de club.
Het zou mooi zijn als je er 2e paasdag bij kunt zijn. Zoek maar eens op Rode R meeting in het deel "meetings" op dit forum en je zult zien hoe gaaf het is om zoveel mogelijk rode Rren bij elkaar te zien.
Welkom Björn.
Mooie rooie heb je :eusa_clap:
Ik had voor de 850 een witte 745 TIC amerikaanse uitvoering uit 86 dat was ook wel een bijzondere verschijning
Welkom, mooie rode R :eusa_clap:
Thnx voor de reacties, ik ga de ''Rode R meeting'' eens opzoeken, lijkt me zeker leuk!
Nog even foto van m'n 745 :
(http://i1292.photobucket.com/albums/b572/bjornhansen95/foto2_zps652d8ab5.jpg) (http://s1292.photobucket.com/user/bjornhansen95/media/foto2_zps652d8ab5.jpg.html)
Citaat van: bjornhansen op 19-10-2014 15:17:38
Thnx voor de reacties, ik ga de ''Rode R meeting'' eens opzoeken, lijkt me zeker leuk!
Nog even foto van m'n 745 :
http://i1292.photobucket.com/albums/b572/bjornhansen95/foto2_zps652d8ab5.jpg (http://s1292.photobucket.com/user/bjornhansen95/media/foto2_zps652d8ab5.jpg.html)
:eusa_drool:
Dit was de mijne :D
(http://i58.tinypic.com/nbdoya.jpg)
Welkom op 't forum,
Een rode R met beige interieur zie je niet vaak...laat er nou nog een hele mooie rode R rond rijden met dezelfde kleuren combi ;)
Zijn heel veel pagina's leesvoer haha > klik < (http://www.volvo850forum.nl/index.php/topic,40243.0.html)
Erg mooi die witte 745!
Haha toch nog iemand met de zelfde kleurencombi, leuk! Maarrrr... dat is dan weer geen automaat, en heeft lichtkleurig hout...haha ;)
Citaat van: bjornhansen op 20-10-2014 20:53:28
Erg mooi die witte 745!
Haha toch nog iemand met de zelfde kleurencombi, leuk! Maarrrr... dat is dan weer geen automaat, en heeft lichtkleurig hout...haha ;)
Is wel een automaat ;)
Citaat van: bjornhansen op 20-10-2014 20:53:28
Erg mooi die witte 745!
Haha toch nog iemand met de zelfde kleurencombi, leuk! Maarrrr... dat is dan weer geen automaat, en heeft lichtkleurig hout...haha ;)
Arjen heeft m omgebouwd tot automaat.
Maarreh, heb jij donker hout in een licht interieur dan? Heb je daar foto's van?
Hooow, ik heb alleen de paar eerste pagina's even doorgelezen.. sorry :eusa_whistle:
Zal binnenkort even een ''dagboekpagina'' over m'n R gaan maken/bijhouden, foto's van het interieur :
(http://i1292.photobucket.com/albums/b572/bjornhansen95/IMG_5189_zps5b3b329d.jpg) (http://s1292.photobucket.com/user/bjornhansen95/media/IMG_5189_zps5b3b329d.jpg.html)
(http://i1292.photobucket.com/albums/b572/bjornhansen95/IMG_5218_zpsa2d0e64d.jpg) (http://s1292.photobucket.com/user/bjornhansen95/media/IMG_5218_zpsa2d0e64d.jpg.html)
(http://i1292.photobucket.com/albums/b572/bjornhansen95/IMG_5219_zpse6af9fa8.jpg) (http://s1292.photobucket.com/user/bjornhansen95/media/IMG_5219_zpse6af9fa8.jpg.html)
Ik heb donkerkleurig hout, echter alleen op het dashboard. Is geen plak setje o.i.d.
Wie weet of de automaatpook zo hoort te zijn, en of origineel de middenconsole ook met houtmotief moet?
En kan iemand mij miss. vertellen waarvoor dat rare ''vlakje'' is op de linkerkant van m'n dash?
Pook van een R is wel altijd leer, maar of het bij een licht interieur ook licht leer zou moeten zijn dat weet ik niet. Kijk eens of vraag eens bij de eigenaar van die andere rode R met beige int.
Zo'n dashboardplaatje heb ik niet eerder gezien; misschien heeft er eerder een radar detector gezeten. Het paneeltje van een Stinger heeft ongeveer dezelfde afmetingen. Zoja, zal er een rechthoekig gat onder het plaatje zitten.
Ah, weer een rode:) en eindelijk eens met het mooiste binnenste:) wisser motor voor je achter wisser heb ik hier wel liggen voor je.
Heel veel plezier met de rode, en reserveer 2e paasdag maar vast:)
Proficiat met je mooie R :D, het lichte interieur wat ik ken ziet er zo uit:
(http://i39.tinypic.com/1zq4kza.jpg)
Geleend van Arjen850 ;) (http://www.volvo850forum.nl/index.php?action=profile;u=7515)
Citaat van: arjen850 op 20-10-2014 22:18:55
Ah, weer een rode:) en eindelijk eens met het mooiste binnenste:) wisser motor voor je achter wisser heb ik hier wel liggen voor je.
Heel veel plezier met de rode, en reserveer 2e paasdag maar vast:)
Alleen mis jet berkenhout.
Geen idee of er bij dit interieur ook donker hout afwerking is geleverd? Kameraad van me heeft een rode 854R met licht interieur maar ook licht houten afwerking. Wat daar aan de linker kant op je dash zit voor een strip geen idee maar het lijkt of er twee schroeven in zitten dus ik zou zeggen kijk er eens achter. Nooit gezien dit.
Thnx voor de reactie's, zal eens kijken of ik het in het VolvoDirect systeem kan terug vinden.
Volgens collega's op het werk, is dat lichte hout niet in Nederland geleverd. Maar denk zelf dat bij de pook, nog een stukje beige leer hoort, met het donkere hout ook op de middenconsole.
Zal in de dagboekpagina even een ''to do list'' maken.
De achterruitenwisser heb ik al liggen :)
Berken is zeker in Nederland geleverd. De 854R van mij kameraad is origineel NL
Volgens mij kreeg je standaard licht berkenhout in een R als je een beige interieur bestelde... :eusa_think:
Maar een prachtige auto in een dito kleurencombinatie :eusa_drool:
Wat me tevens verbaast is dat de middenconsole houtloos is.
Het lijkt wel alsof pook en middenconsole ooit eens vervangen zijn.
De kleur hout twijfel ik of dat origineel is. Volvo heeft het ooit wel als losse set geleverd maar volgens mij was de R met Berkenhout of wortelnotenhout.
Noch de losse sets noch het berkenhout en wortelnotenhout zijn plastic plaksetjes btw.
Oftewel, dit gaat een leuke zoektocht worden naar de oorspronkelijke combinatie.. :eusa_dance: !
De bedoeling is om de auto wel helemaal origineel te houden (of weer te maken ;))
Beige, berken icm een rode R... :eusa_clap:
Citaat van: bjornhansen op 20-10-2014 22:39:10
Oftewel, dit gaat een leuke zoektocht worden naar de oorspronkelijke combinatie.. :eusa_dance: !
De bedoeling is om de auto wel helemaal origineel te houden (of weer te maken ;))
Misschien kun je ruilen met CorB. Hij heeft net z'n halve beige interieur met berkenhout bewerkt ;D
Deze auto is lang geleden al eens besproken, dit hout is er achteraf ingebouwd. Bij de pook is het berkenhout vervangen voor het "gewone" zwarte plastic. En idd heeft de R altijd een lederen pook (bij aflevering dan) die zou in jou geval beige moeten zijn. Als ook de handrem.
(http://i60.tinypic.com/zx8zeq.jpg)
Dat ziet er ook super uit zo met dat lichte interieur! Mooi hoor!
Als ik een keer zo'n setje tegenkom.. :eusa_think:
Citaat van: bjornhansen op 22-10-2014 21:42:27
Dat ziet er ook super uit zo met dat lichte interieur! Mooi hoor!
Als ik een keer zo'n setje tegenkom.. :eusa_think:
Ik heb alles opnieuw laten bekleden.
Wellicht dat je hier wat aan hebt: http://elwoodindustries.com/id65.html
Heb zelf geen ervaring met de kwaliteit ervan o.i.d.
Citaat van: bjornhansen op 20-10-2014 22:08:48
Hooow, ik heb alleen de paar eerste pagina's even doorgelezen.. sorry :eusa_whistle:
Zal binnenkort even een ''dagboekpagina'' over m'n R gaan maken/bijhouden, foto's van het interieur :
http://i1292.photobucket.com/albums/b572/bjornhansen95/IMG_5189_zps5b3b329d.jpg (http://s1292.photobucket.com/user/bjornhansen95/media/IMG_5189_zps5b3b329d.jpg.html)
http://i1292.photobucket.com/albums/b572/bjornhansen95/IMG_5218_zpsa2d0e64d.jpg (http://s1292.photobucket.com/user/bjornhansen95/media/IMG_5218_zpsa2d0e64d.jpg.html)
http://i1292.photobucket.com/albums/b572/bjornhansen95/IMG_5219_zpse6af9fa8.jpg (http://s1292.photobucket.com/user/bjornhansen95/media/IMG_5219_zpse6af9fa8.jpg.html)
Ik heb donkerkleurig hout, echter alleen op het dashboard. Is geen plak setje o.i.d.
Wie weet of de automaatpook zo hoort te zijn, en of origineel de middenconsole ook met houtmotief moet?
En kan iemand mij miss. vertellen waarvoor dat rare ''vlakje'' is op de linkerkant van m'n dash?
Hi Bjorn,
Hier een foto van het dashboard van jouw R, de foto is uit een advertentie van mei 2009. De R was toen ingeruild bij een Jaguar dealer. Zoals je ziet, was het dashboard in 2009 al zo.
(http://i60.tinypic.com/2s6q2d5.jpg)
(http://i62.tinypic.com/1z3nmg0.jpg)
(http://i58.tinypic.com/2ip2so.jpg)
Citaat van: EricL op 24-10-2014 11:34:41
Wellicht dat je hier wat aan hebt: http://elwoodindustries.com/id65.html
Heb zelf geen ervaring met de kwaliteit ervan o.i.d.
Best prijzig, denk goedkoper om ze hernieuw te bekleden?
Citaat van: Jurijn R op 30-10-2014 21:53:00
Citaat van: EricL op 24-10-2014 11:34:41
Wellicht dat je hier wat aan hebt: http://elwoodindustries.com/id65.html
Heb zelf geen ervaring met de kwaliteit ervan o.i.d.
Best prijzig, denk goedkoper om ze hernieuw te bekleden?
Wat is het verschil? ???
Dat je DENK ik voor die prijs een set nieuw bekleed interieur hebt in de kleur/stof/.. die je wil. Bij een vakkundige in de buurt.
In dit geval gaat het toch om een R-interieur?
Ben ook benieuwd of een (echte) vakkundige in staat is het R-interieur te repliceren èn tegen een lagere prijs dan dit bedrijfje uit de VS. Voor hem zal het hoogstwaarschijnlijk stukproductie zijn. Daarnaast is alcantara niet de goedkoopste stof om (in) te kopen, wat de onderhandelingsruimte zal beperken.
Niet de bedoeling om dit bedrijfje de hemel in te prijzen ofzo, maar ik vind persoonlijk de prijs best schappelijk. Zeker als wordt aangegeven dat de kwaliteit hoger zou moeten liggen dan OEM.
Citaat van: EricL op 04-11-2014 22:53:07
In dit geval gaat het toch om een R-interieur?
Ben ook benieuwd of een (echte) vakkundige in staat is het R-interieur te repliceren èn tegen een lagere prijs dan dit bedrijfje uit de VS. Voor hem zal het hoogstwaarschijnlijk stukproductie zijn. Daarnaast is alcantara niet de goedkoopste stof om (in) te kopen, wat de onderhandelingsruimte zal beperken.
Niet de bedoeling om dit bedrijfje de hemel in te prijzen ofzo, maar ik vind persoonlijk de prijs best schappelijk. Zeker als wordt aangegeven dat de kwaliteit hoger zou moeten liggen dan OEM.
Ik vind het duur, en ja ik heb mijn R interieur opnieuw laten bekleden:) en das prachtig geworden.
[/quote]
Ik vind het duur, en ja ik heb mijn R interieur opnieuw laten bekleden:) en das prachtig geworden.
[/quote]
Prachtig ?? Ik zeg dat het gewoon weer nieuw is. :eusa_clap:
Ik heb ze gezien, durfde er niet in te gaan zitten zo mooi. ;D
Herkenbaar Rene, hier nog eentje die altijd moeite heeft om in de R van Arjen te stappen.... ;D ;D
Citaat van: Dirk342 op 12-11-2014 14:38:40
Herkenbaar Rene, hier nog eentje die altijd moeite heeft om in de R van Arjen te stappen.... ;D ;D
:angel:
Citaat van: bjornhansen op 20-10-2014 22:08:48
En kan iemand mij miss. vertellen waarvoor dat rare ''vlakje'' is op de linkerkant van m'n dash?
Volgens mij is dat om je onderhoudsboek enzo in op te bergen, past meestal precies en net aan. Het volvo mapje zeg maar. ( Dat was bij mijn vaders auto en broers auto zo in elk geval...)
Groetjes!
Even een tijdje ''stil'' geweest (drukte thuis/werk etc)
Voorzover ik begreep heeft de eerste eigenaar de auto inderdaad ingeruild bij een Jaguar dealer, bedankt voor de foto's!! Erg blij mee..
Ik zal even een ''Webdagboek'' pagina aanmaken, over hoe verder met de 850.
Hi Bjorn,
Leuk je vanmiddag even gesproken te hebben. Gaat wel goedkomen met die rode R. Op naar de rode R meeting in ieder geval. De 740 koesteren, daar zijn er niet meer zoveel van.