hallo,
ik heb mijn reserve turbo naar een revisie bedrijf gebracht om deze te laten checken en prijsopgave,want eigen turbo vertoont wat spelling geen rook of andere geluiden.
vandaag oordeel gekregen dat deze een nieuw hart moest hebben en een ander turbinehuis kosten 603 euro.
nu kon ik ook nog een een nieuwe 15g rechte flens komen deze is 756euro ongeveer maar hier moet dan wel de downpipe aangepast worden, kosten?.want de conische 15g turbo zijn niet meer leverbaar. en heb de indruk gekregen de revisie niet altijd goed is.
maar wat als ik een andere type er op zet 16t enz ik hoef niet extreem veel pk's meer maar wat moet er dan verandert/aangepast worden? en wat voor kostenplaatje zit hier aan vast.
met vriendelijke groet Anné
Andere turbo kan altijd, ga je naar een 16t rechte flens dan hoeft er niks qua hardware aangepast te worden op de downpipe flens na.
Uiteraard wel opnieuw afstellen ("chiptunen op maat"), hier zal je dan ook toch al snel een 30-50 pk'tjes mee kunnen winnen.
Als je dan toch de DP flens moet gaan aanpassen kun je nog beter voor een 16T met schuine flens gaan.
Kijk dat klinkt al weer een stuk beter, maar de injectoren hoeven niet veranderd te worden heb nu oranje dan naar witte?
https://www.turbochargers.nl/turboshop/turbo/49189-01310.html
Misschien dat je hier nog kan vragen voor een 15g conische turbo. Hier had ik mijn turbo destijds ook besteld.
Is de turbo zo ver versleten dat het turbinehuis beschadigd is?
Anders gewoon zelf een cardridge bestellen en erin zetten
Ze zeggen dus dat het turbine huis een scheur in zit en dat dit een kwaal, het enige wat ik weet is het binnenwerk teveel speling verder ziet hij netjes uit. Maar ga vanmiddag hier naartoe om dit met eigen ogen te zien.
Citaat van: dinky op 07-10-2016 09:17:57
Ze zeggen dus dat het turbine huis een scheur in zit en dat dit een kwaal, het enige wat ik weet is het binnenwerk teveel speling verder ziet hij netjes uit. Maar ga vanmiddag hier naartoe om dit met eigen ogen te zien.
In de kliko d'r mee.
In de kliko kan altijd nog, eerst kijken wat er nu echt mee is. Voordat ik stappen ga ondernemen wat niet nodig hoefde te zijn. Geld uitgeven kan altijd
dus vanmiddag bij het revisie bedrijf geweest om daar eerst de turbo maar weer op te halen,
bij thuis komst eens even gekeken en inderdaad turbine vertoont scheurtjes bij wastegate klep.
dus deze is niet meer te redden. in contact gekomen met c&e turbochargers deze hadden dit type turbo liggen
kant en klaar voor 500ex btw. maar is dit het waard of kan je beter toch een 16t er op zetten maar zit je wel met meer kosten(downpipe, ecu, witte injectoren) en niet heel veel meer vermogen ten opzichte van de 15g.
en als je dus weer een nieuwe 15g neemt scheurt deze waarschijnlijk ook weer door natuurlijk, 16t scheuren dus niet Turbinehuis?
maar even goed nadenken wat het beste zou zijn.
Citaat van: dinky op 07-10-2016 16:17:06
en als je dus weer een nieuwe 15g neemt scheurt deze waarschijnlijk ook weer door natuurlijk
Waar baseer je dat op ?
T/H zit qua materiaal geen verschil in, tussen een 15G en een 16T, allebei austenitsch staal. Scheuren is eerder uitzonderlijk dan regel is mijn ervaring. Maar door ouderdom, 20j + vaak, zal het materiaal vermoeien.
Ga maar na, regelmatig opwarmen tot 850-900 graden en dan weer afkoelen tot 0 of minder zelfs. Dat materiaal krijgt wel eea voor zijn kiezen. Waarbij scheuren veroorzaakt wordt door de hoge temperaturen, vandaar ook de keuze voor austenitisch staal, dat beter bestand is tegen hoge temperaturen dan normaal gietijzer. Destijds een noviteit die alleen door Mitsubishi turbos geleverd werd (en gegoten door Hitachi, om het japans te houden :)), maar misschien beetje OT.
Als je de kosten in de hand wil houden, gewoon een gereviseerde of goeie 2e hands 15g er in zetten. Als je wil tunen, dan is genoemde 16t een prima optie, met alles wat er bij komt kijken qua dp, injectoren, ecu, etc
Omdat ik wou weten of mijn turbinehuis van de Turbo die nu op de Volvo zit ook scheurtjes heeft de downpipe er af gehaald, maar tot mijn verbazing heb ik een 15g rechte flens ???? Dit is toch vanaf bj1996. Die van mij is van 1995 waarschijnlijk overgang type. Nr van de Turbo td04 hl 15g 9146785 49189-01310.
Dus kan meteen maar een 16t monteren scheelt een downpipe :eusa_dance:.
Wel even witte injectoren scoren
En langs de chiptuner.. Al met al een duur geintje..
Dan had ik meteen een 16t schuine flens gedaan icm witte injectoren. Dan moet er alleen een 3" downpipe bij voor een paar honderd euro, maar zo'n ding is echt een must als je toch al gaat tunen en zijn geld dubbel en dwars waard!
kogel is door de kerk, ik wou eerst op zoek gaan naar een goede/nieuwe 15g met recht flens. zo houd ik de kosten laag en de volvo orgineel. zo als de auto rijd met de 15g bevalt prima icm schutten software. maar als dit niet mocht lukken zal ik waarschijnlijk overstap moeten/kunnen maken naar een 16t. dus wie iets weet waar je aan een goede 15g met recht flens komt laat maar even weten.
groet Anné
https://www.turbochargers.nl/turboshop/turbo/49189-01320.html
Hier kan je hem ook wel halen denk ik. Gewoon vragen om 15G rechte flens en het komt goed
Zelf denk ik dat het deze is omdat deze laatste MY 850 is 96-97
https://www.turbochargers.nl/turboshop/turbo/49189-01320.html Volgens Volvo nr is het de rechte flens zag er 1 op ebay staan met hetzelfde nr. en die was recht. Check hetzelf ook even voor de zekerheid.
http://www.ebay.com/itm/95-96-97-Volvo-850-R-oem-2-3-turbo-chaarger-assembly-9146785-/361587353858
Let er wel op dat je de wastegate van tevoren goed afstelt. Deze zijn namelijk niet afgesteld en staan gewoon te los waardoor je je druk niet kunt halen. Gevolg een tragere auto.
heb de volgende bedrijven een mail gestuurd wat de kosten zijn voor een nieuwe turbo.
aps turbo onderdelen
1-1-2turbo
turbo veenendaal
turbodirect
c&e turbochargers
heeft iemand wel eens contact gehad(goed/slecht) met 1 van deze bedrijven, en bij welk van deze bedrijven zou het beste een goede turbo kunnen kopen?
Niet om te zeuren of zo, maar ik wil geen enkele turbo van genoemde bedrijven :eusa_sick: :eusa_whistle: :eusa_whistle:
Citaat van: Dirk342 op 08-10-2016 16:07:49
Niet om te zeuren of zo, maar ik wil geen enkele turbo van genoemde bedrijven :eusa_sick: :eusa_whistle: :eusa_whistle:
Dan ben ik wel benieuwd waarom, en welk bedrijf jij wel aan zou bevelen....
Anders ben ik ook benieuwd waar je dan één moet kopen en waarom?
Turbodirect heb ik mijn turbo vandaan
Turbo direct in almere is de officiele importeur van mitsubishi.
Master turbo in groningen zal ze ook wel kunnen leveren. Is wel bekende partij in turbos.
Dat vraag ik me ook af Dirk?
Ik heb mijn turbo ook bij turbo direct vandaan alleen kan ik hun site niet meer vinden.
Aangepast
Ik heb daar gewoon de originele turbo van Volvo zonder Volvo erop. Originele Volvo turbo is Mitsubisi.
http://turbodirect.nl
C&e is een ander bedrijf Roel, zit in amersfoort. Ook wel bekende, ken daar geen slechte verhalen over.
Dat is de site inderdaad kon hem niet meer vinden. thx
De reden voor mij dat ik zei dat ik liever geen turbo zou halen bij genoemde bedrijven, heeft met een aantal dingen te doen. De zogenaamd nieuwe turbo's zijn niet nieuw maar gereviseerd (niet bij alle bedrijven) en als het om een MHI turbo gaat kun je deze vaak goedkoper vinden in het buitenland waar hij dan wel echt nieuw is.
Buiten dit alles om zijn er ook zat andere merken die de turbo's voor onze auto's kunnen leveren tegen een behoorlijke pak geld minder. OK, het is dan geen MHI maar toch. Wibo heeft een maand of wat geleden een gloedjenieuwe 16T met schuine flens uit Amerika laten komen voor iets meer als 300 dollar, merk weet ik niet.
Ikzelf rij, zoals praktisch iedereen weet, met een Kinu 19T (ondertussen ook al weer een jaar oud) en nee, die was niet goedkoper als een nieuwe MHI 19T (die was op dat moment nergens niet leverbaar), maar heeft wel meer opties voor dat geld als een MHI.
Ik wacht gewoon even op de prijsopgaven van de des betreffende bedrijven, en Meld deze hier dan even :)
Met wat advies dan van hier kom ik er dan vast wel uit :)
Heb je prijs gevraagd bij Volvo ook?
Nee geen prijs gevraagd bij Volvo, ik denk zelf dat ik dan schrik maar kan natuurlijk wel een prijsopgave vragen miss valt het mee met de andere bedrijven
Citaat van: dinky op 09-10-2016 15:44:38
Nee geen prijs gevraagd bij Volvo, ik denk zelf dat ik dan schrik maar kan natuurlijk wel een prijsopgave vragen miss valt het mee met de andere bedrijven
Ik denk dat dat best wel eens zou kunnen meevallen.
Vandaag verschillende prijsopgaven:
Turbo direct €675 ex btw
C&e Turbo €635 Inc statiegeld
Maar staat in opgave ruilturbo.
Master Turbo €647 fabriek nieuw,
Maar krijg €50 korting omdat ik mijn andere daar had late nakijken diagnose kosten €50. 647-50=597 :eusa_dance:
Aps Turbo levert alleen patroon maar is niet orgineel dus dat doen we maar niet.
Naar mijn weten is turbo direct gewoon nieuw nieuw. Heb een foto in blog van de nieuwe turbo staan.
Citaat van: dinky op 10-10-2016 14:50:33
Vandaag verschillende prijsopgaven:
Turbo direct €675 ex btw
C&e Turbo €635 Inc statiegeld
Maar staat in opgave ruilturbo.
Master Turbo €647 fabriek nieuw,
Maar krijg €50 korting omdat ik mijn andere daar had late nakijken diagnose kosten €50. 647-50=597 :eusa_dance:
Als Turbo levert alleen patroon maar is niet orgineel
En de dealer?
en vanmiddag was het zover even een pakketje opgehaald :eusa_dance:
(http://i66.tinypic.com/fymr87.jpg)
(http://i65.tinypic.com/2i0xkxz.jpg)
(http://i68.tinypic.com/29cwj05.jpg)
fabrieksnieuw en de prijs? 597euro met 50 euro korting omdat ik dus mijn andere turbo door hun heb laten controleren, met pakkingen. maar geen tapeinden en moeren maar deze deden ze er zo bij voor de service :eusa_clap:
Master turbo Groningen
Gefeliciteerd met dit boxje rijplezier!
Dankje wel,Dat zal helemaal goed komen, volgende week vakantie dus heb dan alle tijd om deze dan te vervangen
Mooi dat nieuwe spul, succes met monteren.
Hier ligt ook nog een verse te wachten op montage..
Vergeet naast de pakkingen en ringetjes, het ringetje voor de olieleiding die het blok ingaat niet te vervangen.
Door het gejoekel zal die zeker niet meer goed dichten. Heb ik ooit ook mogen ervaren.
Denk aan de olie voor de turbo voor je hem echt start.
Mooie turbo en voor een goede prijs :eusa_clap: :eusa_clap:. Net wat Yits zegt, blaf die turbo vol met olie voordat je gaat starten !
Olie zal ik zeker niet vergeten, en eerst even starten zonder bobinekabel zal ook wel helpen. Waar moet ik nog meer op letten aanhaalmoment leidingen koeling/olie. Zodat deze niet lekt of kapot draai. Kan aankomende deze in alle rust vervangen heb dan vakantie :)
Ik trek zelf atijd even de zekering van de benzinepomp eruit in plaats van de bobine los om olie door te pompen.
Met de bobine los staat ie anders nogal wat benzine in de cilinders te spuiten.
Dankje wel, anders verzuipt de auto. Handige tip.
Citaat van: dinky op 16-10-2016 10:44:25
Dankje wel, anders verzuipt de auto. Handige tip.
Knal het wel door je uitlaat hoor ;-)
Turbo vervangen is goed gelukt, oude Turbo viel mij mee wat er aan speling aan en op zit. Heen en weer niks eigenlijk en op en neer een beetje. Maar wat is nu teveel? Ga hem verkopen miss kan ik er iemand dan mee blij maken :)
Citaat van: Vulk op 10-10-2016 17:56:53
Citaat van: dinky op 10-10-2016 14:50:33
...
En de dealer?
Anderhalf jaar geleden heb ik al eens bij de dealer geïnformeerd, monteur zei toen rond de 1300 euro exclusief montage. Ik weet niet meer of dat inclusief of exclusief de ruilturbo was.
dan ben ik toch een heel stuk goedkoper uit, en wel een originele mitsubishi turbo van fabriek :)
1300-597=703 besparing alleen al op de turbo
Actueel: heb een 15 G met conische flens (MHI nummer 49189-01301) onder handen met diverse scheuren o.a. rond de wastegate. Iemand geïnteresseerd in foto's?
Nieuw (onderdeelnummer 5003910) niet via de dealer leverbaar. Nieuw ook niet meer in de handel te krijgen volgens verschillende bronnen.
Voor revisie uiteindelijk uitgekomen bij C&E te Amersfoort. Top service! Nieuw binnenwerk, nieuw turbinehuis, nieuwe actuator en membraam voor 586 euro.
Conisch huis moet je eigenlijk niet meer willen. Die scheuren allemaal standaard.
Heb er heel wat voorbij zien komen geen een nog zonder scheuren.
Ombouwen naar recht had een beter idee geweest.
Citaat van: arjenT5R op 23-02-2018 10:49:13
Conisch huis moet je eigenlijk niet meer willen. Die scheuren allemaal standaard.
Heb er heel wat voorbij zien komen geen een nog zonder scheuren.
Ombouwen naar recht had een beter idee geweest.
Moet je weer achter een andere downpipe aan.
Als deze conische het weer 22 jaar en 675.000 km volhoudt is het goed zo. ;)
Hahahaha dat is ook weer zo, waar hebben we t eigenlijk over :P