Volvo 850 Forum

Technische/Tuningsboards => Techniek Algemeen => Overige Techniek => Topic gestart door: ruurdp op 29-08-2021 18:57:51

Titel: Slepend geluid rechtsvoor bij rotondes niet constant
Bericht door: ruurdp op 29-08-2021 18:57:51
Sinds enige tijd heb ik een niet-constant slepend geluid rechtsvoor als ik met de 10V 850 'langere bochten' naar links maak zoals op rotondes.
Ik heb de auto op de brug gehad en zie geen opvallende dingen. Wel merkte ik op dat als ik de steekas aan beide zijden van de eerste homokineet vast houd ik de delen enigzins tegen elkaar in kan draaien. Ashoezen zijn schoon, geen vetlekkage oid.
Heeft iemand enig idee wat dit kan zijn?
Titel: Re: Slepend geluid rechtsvoor bij rotondes niet constant
Bericht door: rjverbrugh op 29-08-2021 19:35:36
Meestal wiellager. Als je op de rotonde gas geeft en meer een ratelend geluid hebt, is het vaak de homokineet. Maar wat bedoel je met de 1e homokineet? De binnenste? Als je de assen onderling kunt verdraaien zit daar wel speling op ja. Juist  de buitenste willen nog wel eens slijten, maar dan vooral als de ashoes stuk is en het vet er dus uit ligt. Die binnenste beweegt beduidend minder.
Edit: lees niet-constant slepend geluid. Wiellager is vaak constant.
Titel: Re: Slepend geluid rechtsvoor bij rotondes niet constant
Bericht door: ruurdp op 29-08-2021 20:16:40
Ik bedoel inderdaad de binnenste, begrijp ik goed dat die speling er niet op mag zitten?
Titel: Re: Slepend geluid rechtsvoor bij rotondes niet constant
Bericht door: rjverbrugh op 29-08-2021 21:31:57
bij voorkeur niet nee. dus geen radiale speling, axiaal moet (in en uitschuiven van de as). Kan effe geen plaatje plakken, maar zoek even op aandrijfas en tripode koppeling, dan zie je wat plaatjes op google. De binnenste homokineet is een triode koppeling.
Titel: Re: Slepend geluid rechtsvoor bij rotondes niet constant
Bericht door: V70geRwin op 30-08-2021 09:58:31
Bij een bocht naar links wordt je rechter wiellager zwaarder  belast.
Wellicht hoor je dit geluid ook als je met dat lager door een kuil rijd en de belasting ook even toeneemt.

Een beetje speling op de as kan geen kwaad maar maakt zeker geen slepend geluid, dat zal meer een tak zijn bij lastwisselingen (gas geven, gas los etc).
Titel: Re: Slepend geluid rechtsvoor bij rotondes niet constant
Bericht door: ruurdp op 30-08-2021 20:32:45
Net nogmaals de wagen op de krik gehad en nog eens gecontroleerd en geconstateerd dat er echt geen gekke dingen te zien zijn. Asrubbers zijn hartstikke droog. Als de homokineet of tripodekoppeling kapot is dan komt het dus niet door gescheurde rubbers
Stuk gereden: bij gas geven/los en hobbels/ kuilen is het niet constante geluid niet te horen. Echt alleen bij bochten en met name rotondes.
Bij de polo die mijn vrouw ooit had was de wiellager ook kapot. Dit gaf een constante herrie, ook bij rechtdoor rijden. Zo klinkt dit niet. Kan het zijn dat defecte wiellagers bij deze wagens in het beginstadium anders klinken?
Titel: Re: Slepend geluid rechtsvoor bij rotondes niet constant
Bericht door: volvobug op 30-08-2021 22:59:09
Check eens of de handremkabel links of rechts nog wel vast zit op de achteras. Zit met zo'n knullig plastic lipje en een popnagel op de achteras bevestigd om de kabel vrij te houden van de band. Komt nog wel eens los en gaat dan in de bocht schuren.

En lopen de stofplaten van de remmen overal lekker vrij?

En heb je wel voldoende stuurbekrachtigingsolie in het reservoir?
Titel: Re: Slepend geluid rechtsvoor bij rotondes niet constant
Bericht door: Ozzzz op 31-08-2021 07:23:06
Ik heb ooit dezelfde klachten gehad zoals jij het benoemd, het geluid was ee ook alleen bij rotondes en scherpe bochten naar links.

De oorzaak bij mij was toch echt het rechter wiellager, deze vervangen en het was opgelost, ik heb toen trouwens ook maar gelijk de linkerkant vervangen.
Titel: Re: Slepend geluid rechtsvoor bij rotondes niet constant
Bericht door: T5-4life op 31-08-2021 07:34:13
Een wiellager kan inderdaad verschillende fases van geluid geven.
Krik de auto RV op, geef het wiel een slinger en voel met je hand op de veer.
Titel: Re: Slepend geluid rechtsvoor bij rotondes niet constant
Bericht door: ruurdp op 31-08-2021 10:50:38
Bedankt voor de tips! Ik ga komend weekend maar weer eens aan de slag denk ik. Zal jullie op de hoogte houden!
Titel: Re: Slepend geluid rechtsvoor bij rotondes niet constant
Bericht door: ruurdp op 31-08-2021 19:25:43
 :eusa_whistle:
Titel: Re: Slepend geluid rechtsvoor bij rotondes niet constant
Bericht door: ruurdp op 31-08-2021 19:28:46
Zojuist uit m'n werk bij tankstation ff gekeken bij de handremkabel. :eusa_wall:
Eerst maar een tijdelijke fix geregeld. Medewerker van de Total was zo vriendelijk mij enkele tie-wraps te geven.
Ach aan de andere kant: zo ingewikkeld is het niet om de kabel te vervangen.
Goede tip Volvobug!
De rest ook bedankt voor het mee denken.
Titel: Re: Slepend geluid rechtsvoor bij rotondes niet constant
Bericht door: volvobug op 31-08-2021 23:12:21
Citaat van: ruurdp op 31-08-2021 19:25:43
:eusa_whistle:

Dat dus  ;)

Afijn, wat zwarte tape erom heen en voor de volgende APK maar weer vervangen. Het geluid is in ieder geval verklaard!
Titel: Re: Slepend geluid rechtsvoor bij rotondes niet constant
Bericht door: V70geRwin op 01-09-2021 08:53:30
De gouden tip, zo blijkt maar weer eens dat het ook lastig is om te horen waar het geluid vandaan komt.
Dit is idd APK afkeur, en meestal zijn de kabels (als ze nog origineel zijn) ook al ver heen, mijne ook al gedaan.

De handremkabels zijn niet ingewikkeld, je voelt je alleen een halve stoffeerder  ;)