Hallo allemaal,
Mijn 850 met een b5252fs 10v met aftermarket lpg systeem heeft sinds de eerste week dat ik hem in bezit heb enkele problemen.
De motor start wel maar na enkele seconden valt hij weer uit. Op lpg loopt hij wel mits warm maar ook niet geheel lekker. Ik heb het volgende vervangen en ben een beetje einde raad:
bougies
bougiekabels
rotor
verdelerkap
Krukaspositiesensor
Nokkenaspositiesensor
Brandstoffilter
Brandstofpomp
Relais 103 brandstof
Relais voor injectoren
Koelvloeistoftemperatuursensor
Inlaatluchttemperatuursensor
Stappenmotor
Wie o wie heeft nog meer ideeen wat het zou kunnen wezen?
Relais 103 vervangen door een gebruikt exemplaar? Probeer het eens zonder relais maar met een doorverbinding.
Alle vacuümleidingen en verbindingstukjes goed gecontroleerd op aanwezigheid en aansluitingen zonder lekkages? Check ook het moeilijk zichtbare knietje aan rechterzijde inlaatspruitstuk, ter hoogte van tempsensor.
Ik heb relais 103 heb ik voor een nieuw exemplaar vervangen van r&d carparts
https://www.rendcarparts.nl/onderdelen-voor-volvo-auto/9434225/RD9434225A
Vaccuumslangen heb ik nog niet gecheckd, dank voor de tip. Heeft iemand een overzichtje van waar de vacuumleidingen lopen? ik vervang ze allemaal voor de zekerheid
Naast vacuüm is het ook goed om alle stekekrs van sensoren aan de kabelboomkant na te lopen voor vervuiling.
Even vraag: hij wordt dus uiteindelijk wel warm genoeg om op LPG te blijven lopen? (maar dan ook niet echt lekker?).
Neem aan dat je auto start op benzine en dat pas bij een bepaalde temp van het koelwater de auto overschakelt naar LPG. Dan zou ik het toch in de brndstofdruk zoeken. Zag dat je al wel pomp en filter vervangen had. Brandstofdrukregelaar al gecontroleerd? Of zit die niet op een 10 v ( zit onder de brandstofrail)
Dit draadje misschien iets?
https://volvo850forum.nl/index.php/topic,79943.msg1659393.html#msg1659393
Zoals rjverbrugh aangeeft, brandstofdrukregelaar ook ff checken.
Waar de regelaar bij de 850 zit weet ik zo snel niet(meer).
Wel zit er op het einde van de injectorrail (bij mijn V70 10v) zo'n 'banden'ventieltje.
Met een eenvoudige bandenspanningsmeter daarop kun je een redelijke indicatie van de druk krijgen.
Ik gebruik een metalen versie - zo iets: https://nl.aliexpress.com/item/1005003706248740.html - die ik daarna goed uitschud/laat uitdampen. Benzinedruk moet meen ik 3 (of 4?) bar zijn. Maar dat weet iemand anders vast beter.
< Edit> : tekst verduidelijkt
Citaat van: rjverbrugh op 06-02-2026 13:24:16Even vraag: hij wordt dus uiteindelijk wel warm genoeg om op LPG te blijven lopen? (maar dan ook niet echt lekker?).
Neem aan dat je auto start op benzine en dat pas bij een bepaalde temp van het koelwater de auto overschakelt naar LPG. Dan zou ik het toch in de brndstofdruk zoeken. Zag dat je al wel pomp en filter vervangen had. Brandstofdrukregelaar al gecontroleerd? Of zit die niet op een 10 v ( zit onder de brandstofrail)
Correct, de anwb heeft hem paar weken geleden aan de praat gekregen, constant aan en uit met de stekker van kvs sensor eraf. Bij een bepaalde temperatuur kan je dan op lpg overschakelen en hierop kan gereden worden, wel met schokjes af en toe
Brandstofdrukregelaar heb ik nog niet gechecked, ga ik doen. Helaas wel een duur onderdeel
Over de link die rjverburgh stuurt, is wel een soortgelijke klacht. Start wel maar valt na enkele seconde uit, gas geven is bijna niet mogelijk. Alarm heeft de auto niet, wel een aftermarket startonderbreker (volgens vorige eigenaar geen problemen plus het feit dat hij wel op lpg loopt) en aftermarket ontgrendeling via handzender. Lijkt mij dat dit er niet mee te maken kan hebben
Dank voor de tips
In plaats van het te checken door er steeds nieuwe onderdelen tegenaan te gooien, kun je beter je brandstofdruk meten. Is die goed, dan hoef je ook die regelaar niet te vervangen.
Mocht je geen brandstofdrukmeter hebben of kunnen lenen, dan kan je met een goedkoop bandenluchtpistool ook gewoon de brandstofdruk meten, omdat er op de brandstofrail een normaal ventiel zit. Zoiets dus: https://www.gamma.nl/assortiment/stanley-pneumatisch-luchtpistool-set-4-stuks/p/B120380
Doet bij mij al jaren dienst als 'snelle' drukmeter. Je moet misschien een beetje klooien om hem op het ventiel te krijgen omdat de gaskabelboom een klein beetje in de weg zit, maar het past net.
Ik nijg inderdaad een beetje richting de brandstof(druk) of iets met de ontsteking/massa.
Bobine nog goed? En is de massa verbinding van je blok naar frame nog zuiver (Uit mijn hoofd zit er een kale massakabel boven het uitlaatspruitstuk die je motor met het frame verbind. Omdat de motor zelf in rubbers hangt kan dit resulteren in een zwakke of geen vonk van de bougies als deze niet verbinding niet schoon of zuiver meer is)?
En loop voor de zekerheid je bobine en rotor nog even na.
laatst een vergelijkbaar iets gehad. De relatief nieuwe rotor bleek toch stiekem kapot te zijn gegaan:
https://volvo850forum.nl/index.php/topic,92741.msg1826166.html#msg1826166
Goede (bijna nieuwe Bosch) bobine etc. heb ik nog wel liggen (in de Hoeksche Waard) om te testen.
Bij Datona kost een benzine drukmeter 20 euro inclusief verzenden. Goedkoper dan het genoemde Gamma ding. Bij een V70 R dient de benzine druk bij 13V, dus bij wat hogere toeren, 3,8 bar te zijn. Bij stationair is die bij mijn R 3,5 bar. De benzine drukregelaar zit bij een V70 bij de benzinetank. Dat ding op de inspuitrail bij het blok is niet de drukregelaar maar een demper.
@ Peultje: Dank voor je aanvulling/verbetering. Ik zag dat er eerder over is geschreven, bijv hier : https://volvo850forum.nl/index.php/topic,88722.msg1791443.html#msg1791443
Maar neem het mij (ons) niet kwalijk, op vele onderdelensites (o.a. estateservice) wordt dat onderdeel - onder de injectorrail, bij de 10v met nr. '0280160554' - aangeduid als brandstofdrukregelaar (ook in Haynes staat dit genoemd als "Fuel pressure regulator").
@ Luuk.jch: Vat het niet verkeerd op, maar heb je ook (al) foutcodes uitgelezen?
Met foutcodes is het wat makkelijker zoeken naar het probleem en kunnen we je waarschijnlijk nog wat beter helpen.
Mbt brandstofdrukmeten kwam ik dit nog tegen: https://volvo850forum.nl/index.php/topic,79709.msg1656631.html#msg1656631
Citaat van: Peultje op 06-02-2026 23:12:23Bij Datona kost een benzine drukmeter 20 euro inclusief verzenden. Goedkoper dan het genoemde Gamma ding. Bij een V70 R dient de benzine druk bij 13V, dus bij wat hogere toeren, 3,8 bar te zijn. Bij stationair is die bij mijn R 3,5 bar. De benzine drukregelaar zit bij een V70 bij de benzinetank. Dat ding op de inspuitrail bij het blok is niet de drukregelaar maar een demper.
Op de rail van een B5252FS 10 klepper zit zoals genoemd onderdeel 0280160554 (Volvo nr 9146761) en dat is gewoon een 3.0 bar brandstofdrukregelaar. Een 1999 V70R heeft een compleet ander systeem.
De brandstofdruk heeft niet met je voltage te maken, maar met de luchtdruk in je inlaatspruitstuk. De drukregelaar houdt het verschil tussen je brandstofdruk en je inlaat constant, bij de 10 klepper van Luuk.jch wordt dat via een vacuumslang aan de drukregelaar bijgehouden. Als jij op hogere toeren draait en dus de gasklep een beetje openzet, compenseert de brandstofdrukregelaar daarvoor door de brandstofdruk iets te verhogen.
Dat 'Gamma ding' is een praktische optie waarmee hij vandaag nog uit de voeten kan, met een grote kans dat hij al zoiets heeft liggen.
Brandstofdruk meet je het beste met stilstaande motor. Je kunt de brandstofpomp een paar seconden laten aanspringen door de sleutel even op contact te zetten, of zelf het brandstofrelais te overbruggen voor de meting. Bij de B5252FS moet die brandstofdruk statisch 3.0 bar zijn (Niet 3.5 of 3.8 ). Bij een stationair lopende motor hij lager uitvallen, richting de 2.1 bar. Rijdend hoort hij tussen de 2.1 en 3.1 bar te zitten.
Als de brandstofdrukregelaar kaduuk is, dan zou die toch moeten lekken als het het vacuumslang aan de onderkant eraf trekt?
Als het membraan stuk is, kan hij benzine lekken door de vacuumleiding ja. Dus dat is 1 (goede) indicator.
Maar hij kan ook vastzitten zonder dat het membraan kapot is. Heb er genoeg gezien die nog wel 'iets' deden, maar niet op de juiste waarde uitkwamen en niet netjes de vacuumreferentie volgde.
Ah. Dat is goed om te weten.
dank voor alle tips en uitleg, ik ga voor de zekerheid de vacuumleidingen vervangen en de brandstofdruk meten met overbrugging van relais 103. ik hou jullie op de hoogte!
hallo allemaal,
ik heb zojuist de brandstofdruk getest met overbruggen van relais 103, hierbij blijft de druk netjes 3,5 bar, omdat de brandstofpomp constant word aangestuurd. relais 103 terug gedaan en contact weer aangezet, brandstof pomp word voor enkele seconden aangestuurd zoals het hoort. na deze aansturing daalt de druk zeer snel naar 1 bar, waarna de brandstofpomp ongeveer een seconde word aangestuurd, gevolgd door een sissend geluid vanaf de brandstofdrukregelaar en direct weer drukverlies. nieuwe brandstofdrukregelaar dan maar.
ik kon geen brandstofdrukregelaar vinden op mijn rail, zit die dan toch bij de tank?
vacuumslangen gecontroleerd, deze zijn in orde maar niet de beste staat meer
buiten dat, ik heb gelezen dat je specifiek uitleesapparatuur moet hebben voor de 850, hoe zit dat precies en waar kan ik het eventueel aanschaffen?
Hou er rekening mee dat als de motor niet draait de brandstofpomp niet constant blijft draaien. Deze draait maar even om druk op te bouwen en als de motor niet binnen een bepaalde tijd gestart word na het op contact zewtten, zal deze uitschakelen. Geen idee na hoeveel tijd hij dat doet overigens. Nooit echt op gelet.
De drukregelaar zit onder je injectorrail. Volg de brandstofleiding en je zult hem vinden. Sommige modellen hebben deze echter bij het brandstoffilter zitten. Die zit onder de auto bij de achterste passagiersdeur rechter zijde.
Vond hier een foto ervan: https://www.matthewsvolvosite.com/forums/viewtopic.php?t=46127
Citeerbuiten dat, ik heb gelezen dat je specifiek uitleesapparatuur moet hebben voor de 850, hoe zit dat precies en waar kan ik het eventueel aanschaffen?
Even zoeken op het forum. Is al erg veel over geschreven.
Modellen van 1996 hebben een OBD-II uitlees stekker boven de pook onder het muntenbakje, die stiekem OBD-1.5 is. Een standaard OBD-2 uitlezer kan hier niks mee, al past de stekker wel.
Zoek op: volfcr. Al kan die niet alles uitlezen. Daarvoor moet je zelf ff creatief zijn. Ik heb hier vorig jaar een oude Lithium ION lader voor gesloopt en in dit kastje met wat standaard componentjes via aliexpress een OBD-1,5 lezer van gemaakt. ;D
Werkt super!
(https://i.ibb.co/m5VdTsd8/obd.jpg) (https://ibb.co/m5VdTsd8)
De Volvo 850omatic 6000!Er schijnt ook een programma te zijn voor mensen met een smartphone. Maar daar heb ik geen ervaring mee. Is ook hier te vinden.
Oudere modellen hebben OBD-1 en kun je uitlezen via een LED doosje onder je ECU. Hier heb je niks voor nodig. Is ook te vinden op dit forum.
Edit: Plaatje van de zelfbouw uitlezer erbij gezet. Incl. broodkruimels!
Citaat van: Luuk.jch op 14-02-2026 14:29:37buiten dat, ik heb gelezen dat je specifiek uitleesapparatuur moet hebben voor de 850, hoe zit dat precies en waar kan ik het eventueel aanschaffen?
Idd, eerst ff vaststellen wat je hebt: OBD-1 of OBD 2 (1.5).
Muntenbakje naast aansteker en daaronder een stekker, dan heb je OBD-2: zie hier (ff scrollen: https://www.matthewsvolvosite.com/volvo-diagnostic-codes-1995-to-1998/ )
Zo niet, dan heb je OBD-1. In dit draadje meer info: https://volvo850forum.nl/index.php/topic,15927.0.html
Als je OBD-2 hebt, laat even weten waar je Volvo woont.
Het wordt hier wat rustiger, maar misschien is er een forummer bij je in de buurt met een uitleesmogelijkheid.
Hier het draadje met de 850obdII app en de ervaringen m.b.t. de benodigde ELM327 dongle: https://volvo850forum.nl/index.php/topic,83185.msg1707523.html#msg1707523
Ik heb destijds gelukkig een werkende bluetooth mini-ELM327 v1.5 dongle kunnen kopen (linkje waarnaar ik verwijs - op blz 9 in de post van Arjen - werkt helaas niet meer).
Grootste uitdaging is dus om een werkende ELM327 dongle te vinden. Moet een v1.5 type zijn, maar als daarmee wordt geadverteerd blijkt dat geen garantie voor een werkend exemplaar. Vaak bljkt het toch een v2.1 te zijn, en die moet je zeker niet hebben.
NB:En ook niet elke telefoon kan ermee over weg: https://volvo850forum.nl/index.php/topic,83284.0.html. Ik gebruik de app op een oude LG telefoon met android 5.x.x
Van die OBD-scantools zijn meestal ook niet bruikbaar. Zelf geen ervaring mee, maar deze forummer had kennelijk wel succes met een Autel AL519 scantool: https://volvo850forum.nl/index.php/topic,86487.msg1756454.html#msg1756454
Maar is wel een flinke gok voor dat bedrag. d'r Staat namelijk niet bij bij welk type (850/70, bj. en motor) dat bij hem werkte. Misschien dat de AL319 ook werkt, die zijn voor minder geld te vinden op het web (eBay, Ali etc....) maar ook geen garantie.
< edit: tekst verduidelijkt >
Correct!
In het geval van OBD-2 (1.5):
Een iets veiliger optie is een oude laptop op Windows XP of 7 (Het is mij onbekend of de software nog op Windows 10 of hoger draait).
Wat je daarop ook nodig hebt is bij voorkeur een echte COM poort (vandaar ook een oude laptop).
Koop vervolgens een COM->OBD2 kabel
(https://external-content.duckduckgo.com/iu/?u=https%3A%2F%2Fwww.witacon.com%2Fupload%2Fimage%2F20251208%2FDSC_5347.webp&f=1&nofb=1&ipt=bbfe306ce1e103a90e688e3c32600c04f593c022f938204ff0d523bdf0c5e414)
Deze werken namelijk gegarandeerd, maar kunnen lastig te vinden zijn (het plaatje was makkelijker te vinden dan de echte kabel. Ik gebruik zelf deze kabel op een oude Pentium III laptop met winXP. Ik heb een hobby in retro hardware)
Als alternatief kun je ook een USB naar OBD-2 kabel kopen. Let wel: Ik heb berichten gehoord dat deze niet altijd werken op onze wagens (De kabel moet COM/VAG compatibel zijn). Voordeel is natuurlijk wel dat deze op elke laptop tegenwoordig past. Je moet wel rekening houden met dat de oudere software alleen kijkt naar de COM1 poort. De driver van deze kabel maakt echter standaard een COM3 poort aan (Er zit een printplaat+software in die een COM poort na doet. De computer ziet deze kabel dus als een generieke COM poort). Je moet dit softwarematig even aanpassen dat dit een COM1 poort word (niet moeilijk).
(https://external-content.duckduckgo.com/iu/?u=https%3A%2F%2Fm.media-amazon.com%2Fimages%2FI%2F71eDj%2BvQ0-L._AC_SL1500_.jpg&f=1&nofb=1&ipt=ba73fc42af0cd8bcb8be77668207ed282aa29b709371c3d4da6a195edb25cd4c)
https://www.joom.com/en/products/67e3a66a092c81011c00de32?variant_id=67e3a66a092c81c61c00de34
Als je dit hebt, mag je mij wel een PB sturen voor de correcte software. Ik kan deze niet plaatsen omdat deze software eigenlijk altijd verkregen is door over de oceaan te varen met een fles rum. Yarrrr.
Maar zoals ik al zij draait de software mogelijk niet op Windows 10 en hoger. Natuurlijk kun je voor dit doel prima Virtualbox downloaden (gratis): https://www.virtualbox.org/ En een oude Windows downloaden: https://winworldpc.com/home
Aan de mods/admin. Winworld archiveert oudere windows versies die worden gezien als abandonware. Het is mij onbekend of dit ook echt legaal is ja/nee. Verwijder deze link gerust als dit de voorwaarden van het forum schend
Edit: Bijna vergeten. Als je in midden Nederland woont, wil ik best even komen buurten om de wagen voor je uit te lezen. :)
Stuur me dan ff een PB.
Nou, ik heb de brandstofdrukregelaar vervangen en de rail behoud nu keurig druk (3,5 a 3,7 bar). alleen nou start hij helemaal niet meer, wat hij eerst dus wel deed. Ik heb de ontsteking gecontroleerd, bougies vonken niet meer en bobine word niet aangestuurd. Krukas en nokkenaspositiesensor zijn recent vervangen. Bobine dan toch maar vervangen?
Citaat van: Menno3274 op 06-02-2026 22:43:28Goede (bijna nieuwe Bosch) bobine etc. heb ik nog wel liggen (in de Hoeksche Waard) om te testen.
Als ik die kan gebruiken voor het testen, heel graag
Stekkers aan de kabelboom al nagelopen oo vervuiling corrosie. Van nokkenassensor, krukassensor, bobine, etc?
Citaat van: Luuk.jch op 23-02-2026 20:25:42Als ik die kan gebruiken voor het testen, heel graag
Zeker. Stuur maar een berichtje.
Citaat van: Menno3274 op 23-02-2026 20:36:44Zeker. Stuur maar een berichtje.
Ik heb je een pb gestuurd, weet alleen niet of het goed gegaan is
Citaat van: Luuk.jch op 24-02-2026 18:28:42Ik heb je een pb gestuurd, weet alleen niet of het goed gegaan is
Is goed gegaan hoor. ;D