Vesla en de zwarte XC's

Gestart door Ewout Schalkwijk, 05-11-2011 23:19:29

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Ewout Schalkwijk

#3900
Ff afstoffen:

Al sinds de winter zat een van de sensoren los in de bumper van de XC. Die sensor hadden Kornelis en ik in september geplakt terwijl het al best wel fris was buiten. Dat had de kleefkracht geen goed gedaan en ergens in de winter kwam die helmaal los. Dus: wachten op beter weer en ook zin om de bumper er weer af te halen. Dit keer de beide sensoren op de hoeken ruimschoots in de Tec7 gezet en weer teruggepakt. Dit bij een riante buitentemperatuur en daarna ruim 24 uur laten drogen. Die vallen er niet meer uit.

losgekomen sensor


Ziet er weer netjes uit en functioneert weer zoals het moet


M'n, inmiddels, ex-collega vind het leuk als ik een beetje aan z'n auto klus. Oliebeurtje, boeltje uitlezen etc. Ach, zolang het een Volvo is...


Na hard werken moet het meegebrachte flesje natuurlijk wel genuttigd worden.



Ook Old Faithful had wat aandacht nodig. Ik hoorde al een aantal dagen iets zachtjes kraken/zuchten als de auto wat tordeerde en dacht meteen aan de as rubbers. Autootje opgekrikt en op Marcel z'n methode beveiligd.
Anders krijg ik weer commentaar. ;D


Ik vermoedde dat de schokbrekerschotels wel eens gaar konden zijn. Die had ik twee jaar geleden niet vervangen toen ik de schokkers deed omdat ze nog goed waren. Ik had ze wel gekocht maar toen dus op voorraad gelegd.




De oude schotels zaten erg vast en net als de vorige keer brak nu ook deze keer de gelaste moer in de carrosserie af. Gelukkig heb ik door de demontage van de 019 heel veel bouten liggen.
De slijper erop en alle deuren en ramen open. Gelukkig ging het snel, dus vrijwel geen rook in de auto.



De oude waren inderdaad helemaal gaar. Mooi snel opgelost als je alles hebt liggen.


Van de week ook weer een redelijk lucratief weekje gehad met de verkoop van onderdelen. Laten we zeggen dat de 019 z'n geld in ieder geval, tot nu toe, heeft opgebracht. Al m'n onderdelen voor eigen gebruik zijn dan ook gratis. ;D

Het is wel zo dat ik nog geen schroefje hier lokaal verkocht heb. Veel contact gehad met Noren die overal vandaan bellen, maar minimaal 400km verderop. Van de week moest de voorbumper naar Bergen toe en da's best lastig te versturen. Een vriend van de koper kwam toevallig op 20 kilometer langs gereden. Of ik hem even aan hem mee wilde geven...

Afijn, omdat het zo'n grote oplegger was en niet even bij mij de Reinemoen op kon, ben ik maar even naar de E18 gereden en hem de bumper daar op de vluchtstrook overhandigd.



En als laatste: Mijn buurman. (nee, niet Jan) ook niet echt een domme jongen of zo, was even een proefritje aan het maken met een oud hok voor z'n moeder. De wielbouten waren wat te kort, maar hij dacht dat het wel kon.
Het wiel pleurde er zo vanaf terwijl hij de Reinemoen op wilde rijden. Het blijkt dat je zelfs nog wat meters op je schijf kunt rijden. :eusa_whistle:




Ewøut
Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the universe." - Albert Einstein

Broabander

Haha, die Golf, plat op de bek...



Nu kan 'ie wel gelijk bij de roest in de wielkast ;D
EX: 1995 Volvo 854 2.5 10V LPG

Eindstand (07-03-2013): 650.000

Nu: '04 VW Polo 1.4 Aut.

hertogjan6

en heeft ze hem gekocht? of was het een reparatie?
~ Volvo 855 2.5 10V      144pk      AUT      95    423: Autumn Gold

~ Volvo 854 2.3 T-5       300pk       MT       94    601: Red

~ Volvo 854 R                +300pk     MT       96    019: zwart

elianmars

Citaat van: Ewout Schalkwijk op 06-06-2013 23:01:34
Autootje opgekrikt en op Marcel z'n methode beveiligd.
Anders krijg ik weer commentaar. ;D


Goed gedaan, jochie!  ;D

Taranis

;D ;D ;D

Die Golf ;D

Ik hoor je weinig meer over de XC. Doet ie het gewoon, of rij je er niet meer in? ;)

Sbv


elianmars

Marije rijdt in de XC. OF is het dagelijks vervoer van Ewout.

Taranis


elianmars


Broabander

Blokhoofd & Blokhoofd maar effe een belletje geven, of ze nog interesse hebben in een XC die makkelijk terug te draaien is? :eusa_whistle:
EX: 1995 Volvo 854 2.5 10V LPG

Eindstand (07-03-2013): 650.000

Nu: '04 VW Polo 1.4 Aut.

Ewout Schalkwijk

Citaat van: Taranis op 07-06-2013 08:10:09
Ik hoor je weinig meer over de XC. Doet ie het gewoon, of rij je er niet meer in? ;)

idd en idd.



Gisteren even op en neer Hvittingfoss. Heerlijke auto, gaat niet weg, maar nu ben ik weer helemaal terug in de 'Classic scene'.

Wel gevaarlijk, want waar ik in rij, daar pomp ik al m'n geld in. ;D OF is dit eerste deel van 2013 al zeer goed voorzien...

Kan niet wachten op de nieuwe koppeling.
Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the universe." - Albert Einstein

Ewout Schalkwijk

#3911
Achteras controle

Vandaag waren Marije en de kinderen weer eens lekker naar het zwembad in Drammen, dus dat was weer een uitstekende klusdag voor mij. Het weer was schitterend en een ruime 22 graden maakt het helemaal feestelijk. :eusa_dance:

Omdat ik erg twijfel of ik de achteras van Old Faithful moet aanpakken of dat het nog even kan wachten, heb ik maar wat foto's gemaakt. Kijken wat jullie ervan vinden.

Dit is rechtsachter:


Dit is rechtsachter:



Dit is linksachter:


Dit is linksachter:




Zo moet het in elk geval niet zijn. Dit is de as van Project 019. Deze is vergaan. :)



De silentblocks zien er volgens mij ook nog wel aardig uit.








Deze moet wel een nieuwe klem krijgen, volgens mij is dat iets wat ik bij Volvo kan bestellen. Hij hangt nog, maar dat gaat geen maand meer duren. :eusa_whistle:




Volgens mij kan alles nog best eventjes mee, wellicht in het najaar of volgend jaar een keer vervangen. Mocht ik er helemaal naast zitten, dan moeten jullie het even zeggen. Die kleine scheurtjes zien er in mijn beleving redelijk onschuldig uit.


Om 13:30 uur kwam er nog iemand even een grille halen omdat die van hem vorige week recht voor de deur van een Volvodealer was gestolen. Het klikte hartstikke goed en we hebben veel kleine klusjes aan zijn auto gedaan. Z'n achterwisser deed het niet meer, z'n onderste achterlichten waren niet zo fraai meer. Die had ik toevallig liggen, dus die ook gelijk overgezet. Pompje ruitensproeier was gaar, vervangen. Bestuurdersdeurslot was ook niet helemaal fris meer. Ik stelde voor om die uit de 019 te schroeven. Zo gezegd zo gedaan. Toen zag ik dat het slot van de 019 er eentje uit 2010 was en een aantal modificaties had gehad. Zo waren alle contacten van de microswitches helemaal afgedekt, was er een extra zekerheidslaag over het slot heen aangebracht tegen inbraak enzo.

Toen moest ik wel bekennen dat ik zo'n nieuw slot toch wel liever zelf hield en dat vond hij geen probleem. Ter plekke  het nieuwe slot in Old Faithful ingebouwd en dat slot in de zijne. Iedereen weer blij. Regelmatig koffiepauze's gehouden en in het zonnetje zitten praten. Uiteindelijk ging hij pas om 19:30 uur naar huis. Na het achterlaten van NOK 2000,00 kronen en z'n oude achterlichten :angel:. Voor een aangepast prijsje raak ik die ook nog wel weer kwijt. Leuk dagje gehad dus. :eusa_dance:

Een Garnet Red. Eerste keer in ruim zes jaar dat ik die in Noorwegen heb gezien. Een aantal weken geleden heb ik ook al m'n eerste Noorse CY gespot.



Door dit lange, gezellige bezoek heb ik alleen nog niet de achteras onder de 019 vandaan gekregen. Ik was bezig om te kijken hoe ik de ABS sensoren los zou krijgen uit de wielplaten. Ze zitten vast met een boutje 10, maar ik krijg ze, na het verwijderen van de boutjes, nog steeds niet los. Ik heb geen zin om te veel te hameren op dat plastic, dus ingespoten met WD40. Afwachten maar.



Ewout.

5e Hvittingfoss Volvomeet aka 'Midzomernachtmeet': T -10 dagen. :eusa_whistle:
Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the universe." - Albert Einstein

elianmars

Is het lichtmetaal rond de silentblocks nog heel? Op de foto's is dat niet te zien, namelijk.
Wat er meestal afbreekt, bevindt zich achter de roestige "ring" die je op de foto's ziet.

Sbv

Mijn ervaring van silent blocks dat je scheuren aan de zijkant. Opeens is er dan een stuk uit.
De bussen in de achteras...tja...ze zijn nog wel redelijk. tzt eens vervangen zou ik zelf zeggen. Het zal vast wel wat beter worden met wegligging als je ze vervangt

Taranis

Hier even een reactie vanuit de hoogte! 38000 voet om precies te zijn......wi-fi aan boord :-)

Ik ben bang dat je die blocks pas goed kunt beoordelen als je ze er uit gehaald hebt, maar ik zou net als jou de gok nemen en nog even doorrijden. Desnoods in de tussentijd de as van de 019 netjes opknappen en die tzt onder OF hangen?

Overigens vind ik dat er inmiddels ook wel een Volvo service bord aan je garage gespijkerd mag worden...