Achteras rubbers

Gestart door FolkerT5, 16-03-2008 20:45:56

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

FolkerT5

Hoi allemaal,

Een paar weken terug werden wij door een collega gewezen op problemen met de aluminium behuizing van de achteras rubbers bij de 850/x70,
het blijkt zo te zijn dat de aluminium behuizing rond het rubber afbreekt, waardoor het rubber kan losschieten en de achteras los komt te liggen.
Het gaat om de rubbers die links en rechts in de achteras zitten, waarmee je ook de achterzijde kan uitlijnen.
Die zelfde dag kregen we al een 850 binnen waarbij dit dus het geval was, en later bleek mijn eigen 850 ook dit probleem te hebben. (zie foto)



de rubbers zijn gelukkig los te krijgen en montage van nieuwe is , mits alle bouten meewerken en niet al te vast zitten, zo gebeurd.

nickk.

Eh, zou je een duidelijkere omschrijving kunnen geven van waar die krengen zitten?;D Ik kan het nl. niet helemaal volgen en zou toch wel even mn bak willen controleren op deze ellende. :eusa_shifty:

-D©©©L-


FolkerT5


thuur

Van welk bouwjaar zijn de getroffen 850's?


Gr :eusa_think:

FolkerT5

mijn eigen 850 is uit eind '94, en de getroffen 850 in de werkplaats was een '95er.
Volgens colega die ons er op wees, kwam het vaker voor bij de 850, ze schenen er daar al meerdere gehad te hebben met dit probleem :(
Mischien toch wel raadzaam om de auto's eens te bekijken op deze plekken.

Gr Folkert

BarryH

hmm...

V70's ook deze kwaal?
V70 2.5D - 2000 - automaat - bordeau rood
daarvoor:
Peugeot 106d>405d->vw passat tdI>1.8T->C5-2.0aut-lpg ->Outback2.5aut -> V70TDI-1997-automaat-Tropic green pearl/

Lancer 1.5 > Escort Clipper > 8552.5-20V-AT 93-vvis

-D©©©L-

zelfde as, zelfde rubbers

thuur

En wat zijn de symptomen? Hoor je gebonk? Is de auto niet uit te lijnen? ...


Gr 8)

Enno

En nummer 1 dan?.....


FolkerT5

Zolang de bus met rubber nog vast zit aan het alu-huis zal er niks aan de hand zijn, alleen wanneer deze loslaat dan zal je achteras gaan klapperen, en dat lijkt me geen fijn idee op de snelweg ofzo.

De bus liet bij mij los na een paar tikken met de hamer, dus dit zou kunnen gebeuren onder het rijden met bv te hard over drempels gaan of iets dergelijks.

thuur

Citaat van: dennis-d op 17-03-2008 22:04:26
Citaat van: thuur op 17-03-2008 00:17:16
En wat zijn de symptomen? Hoor je gebonk? Is de auto niet uit te lijnen? ...
nee das het gekke , je hoort eigenlijk niets , alleen als je de auto op de brug hebt, en je de bandenlichter er tussen plaatst ...dan hoor je klats, bats, boem , want dan valt ie spontaan op de grond  ;D
Onder het rijden is er niets van te merken , ook niet aan het weg gedrag of uitlijning..
Hij zit immers nog aan de achterzijde van de klos vast .

Ok, bedankt!

Ik ben eigenlijk op zoek naar iets wat bonkt aan de (linker)achterkant. Remmen zijn al vervangen en de uitlaat hangt weer vast. Helaas blijft het gerammel :-\


Gr 8)

KMvrtr

Hmmm, gisteren ontdekt dat ik mijn achteras dit ook heeft.  >:( En da's APK afkeur.
Volgens Hooftman is het een uurtje of twee werk, als je beschikking hebt over brug en goed gereedschap.
Iemand hier al ervaring mee?
Of beter nog, is er iemand die me bij deze klus wil helpen? :eusa_pray:  :eusa_shifty:

masje

Net terug van de keuring ,afkeur dus ook behuizing achteras rubber linkerkant afgebroken . Als alles toch los ligt maar gelijk beide kanten laten vervangen, wil graag de as onder de auto houden onder het rijden .

Marcel

V70geRwin

Citaat van: KMvrtr op 09-09-2008 07:06:50
Hmmm, gisteren ontdekt dat ik mijn achteras dit ook heeft.  >:( En da's APK afkeur.
Volgens Hooftman is het een uurtje of twee werk, als je beschikking hebt over brug en goed gereedschap.
Iemand hier al ervaring mee?
Of beter nog, is er iemand die me bij deze klus wil helpen? :eusa_pray:  :eusa_shifty:


Wil die van mij ook graag nakijken/vervangen, heb helaas ook geen brug..
Nu nog iemand die dit ook wil en met brug  ;D

Weet je al welke onderdelen je nodig hebt en wat die kosten?