airco vullen in zwolle

Gestart door -D©©©L-, 08-06-2006 17:54:24

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

-D©©©L-

.

Jeroentjuh

Citaat van: DCCCL op 08-06-2006 17:54:24
Omdat mijn airco teveel r134a gas aan de verkeerde kant van het systeem heeft zitten :-\, ben ik opzoek gegaan naar een firma die het ding voor me kan vacumeren en vullen (gaat dacht ik altijd samen als men het goed doet).
Prijzen vanaf 125 euro lijken na bel-rondje kennelijk heel gewoon  :o  Wat schetst mijn verbazing. Een universeel bedrijf hier op de hoek van de uitrit van de wijk (westenholte in zwolle...) waar ik dagelijks minstens 4 keer langs rijd, vacumeerd en vult de handel voor net geen 80 euro.
Als je net als ik een heel frequent in en uit schakelende pomp hebt en in (de buurt van) zwolle woont... misschien kan je er wat mee.

voor de duidelijkheid: ik heb er geen belangen en krijg geen provisie  :P !



Maar als je systeem leeg is zal die waarschijnlijk ook wel ergens lek zijn ;) dus ook ff laten afpersen en controleren op lekkage's  ;) en vergeet niet om je verdamper te controleren  ;D

daytonawim

vanmorgen even aanwezen waaien en om 15.00 uur gaat ie aan het apparaat :-)

Eens kijken of ik het spulletje weer aan de praat kan krijgen :-)

daytonawim

#3
Yup, hij heeft alles even vlot nagekeken, en daar er nog vrij veel druk op het systeem stond en al zeker 1,5 jaar niet was bij gevuld, kon na de vacuum check ( 15 min op -1,5 bar) als snel constateren dat ie niet lek was  ;D

Hij heeft de zooi afgetapt en er zat nog wel 80 gram koelmiddel in dat is ongeveer 10% van de normale vulling  :-[ :-[ logo dat ie niet koelt en de koppeling maf doet.

Na het vullen 2 graden lucht temp uit de uitstroom opening, dus alles lijkt het weer te doen, helaas is het vandaag niet zo warm dus een echte test heb ik nog niet gehad.

Moest wel 79 euro incl btw afrekenen  ;D ;D ;D ;D dus een flinke meevaller was dat  ;D ;D zelfs een certificaat meegekregen

Op het geheel wat makkelijker te maken de garage heet "Auto Wieten" Loggersweg 1-3 Zwolle tel nr 038-4212438, hij zit normaal een week vol met airco's dus bellen voor een afspraak is hier het devies.

Kortom een redelijke aanrader !!!!!

PS, DCCCL ik denk niet dat ie het systeem met 15 bar stikstof heeft afgetest, want dan hadden je koelradiatoren geexplodeerd :-( waarschijnlijk is het 15PSI


VolvoSpecialist

10 tot 15 bar is een normale (afpers)druk.   ;D ;D
Meten is weten........ als je weet wat je meet.

daytonawim

Je zal ongetwijfeld gelijk hebben ;),


Roger B.

De aircospecialist waar ik vandaag mijn airco heb laten oplappen telde 136,50 inclusief btw voor
-lekkage zoeken (zat al fluor in het systeem) (is ie kwartiertje zoet mee geweest)
-lekkage repareren (pakweg kwartiertje, koppeling op condensor ontdoen van oxidatie en o-ring vernieuwen)
-afpersen en reparatie controlleren
-vacuum trekken
-olie en koudemiddel afvullen
-werkingscontrole

toch even kleine twee uur onder de pannen.....

Maar voor het eerst sinds ik hem heb KOELT ie echt....

over het verhaal van die 10% lekkage per jaar is normaal voor een 134a systeem zei hij: "voor een volvo misschien.... normaal is het in het algemeen ZEKER niet"

Ron850tdi

Ha DCCCL,

Ik was er die middag dus ook, van 15-17 u zo'n beetje. Keurig afgesproken, en de monteur merkte hetzelfde op als jij: toeloop 850 + forum = kassa.
Inmiddels vraagt de ene na de andere collega mij naar deze service, en de prijs vindt iedereen stukken lager dan gemiddeld (rondbellen leerde mij ook 120-180 Euro). Er zat bij mij nog ca 250 gram in de unit, dus vullen was nodig, koppeling was goed afgesteld, lek was-ie niet (hoera!!! :D :D). Nu weer lekker rillen, met certificaat.

Ze hadden ook nog een hoop leuke auto's staan, waaronder diverse Laguna's en Mondeo's. Prijzen zijn niet verkeerd (wie wil er een Laguna zonder sleutel maar met n soort Wifi-kaart?)(ik niet!!!)( ;D)- n 2003 Mondeo 2.0 tddci met 190dkm voor plm 9900 Euro, grote bak voor mooie prijs, zag er goed uit en onderhoud ws stukken lekkerder te betalen dan n 850  :( .... maar ja, daar rij je dan 850 voor hè.  ;) :P

daytonawim

Als je goed had gekeken. kon je zien dat ie ook nog een S70 had staan :-)

daytonawim

HIj stond aan de voorkant helemaal tegen het hek in een hoekje,
onder de spinne webben en lekker vies

Jammer dat er wat beschadegingen aan zaten, verder een leuke auto,
maar veel te duur naar mijn gevoel.


ThomasGLT

Kent iemand ook zo`n bedrijf met dezelfde soort prijzen als in Zwolle maar dan in Fryslân?

Ben benieuwd.

Herminator


Herminator

Wat is het adres eigenlijk in zwolle?

KMvrtr

Leuk!
Inmiddels zijn we twee jaar verder.
Maar het kost nog steeds € 79,00 bij Auto Wieten. Netjes!

san

Op de clubsite staat er op 5 juli een vakantiecheck gepland, je kunt kiezen uit 2 pakketten, nu een vraag over de 2e. Mijn Roffel heeft wel airco maar sinds de aanschaf 2 a 3 keer gebruikt. Wat zijn ongeveer de kosten van zo'n aircocheck incl koelmiddel etc.