ThoR5: V70R en V60 T5 Polestar

Gestart door Chris, 22-07-2007 19:11:21

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Taranis

Sorry, het interieur van een N is echt klein. Recent 2,5 week in een MG5 gereden waarvan 1 dag met 5 volwassen mensen en dat paste in zo'n Chinees hatchbak-hok een stuk beter dan in onze Zweedse tanks.

elianmars

En wat kon je achterin meenemen?

In principe is zelfs onze Punto ruimer op de achterbank, maar je kunt  hooguit twee boodschappentassen meenemen. Dan houdt het op.

Taranis

Twee vliegtuigkoffers, 2 rugzakken en dan kon de hoedenplank ook nog keurig dicht.

Chris

#1758
Sinds kort heb ik een raar probleem met de kilometerstand van de V.

Ik houd mijn verbruik bij met een appje, en daaruit bleek vlak na de zomervakantie al een keer dat ik sterk afwijkende verbruikswaarden had van de eerdere maanden bij gelijkblijvend rijgedrag. Op vakantie heb ik met deze auto tot nu toe de zuinigste ritten gemaakt, beter dan bijna 1 op 11 is eigenlijk niet haalbaar geleken met voor mij normaal rijgedrag. Na redelijk doorrijden en meer stadsverkeer is het verbruik eigenlijk nooit onder de 1 op 7 gedaald. Ik heb na de vakantie een keer een sterk afwijkend verbruik van bijna 1 op 14 gehad, daarna van iets onder de 1 op 7. Vandaag constateerde ik dat ik na mijn laatste tankbeurt een verbruik had van nog geen 1 op 4. Toen ben ik eens terug gaan kijken naar de waarden van de kilometerstand omdat ik ging twijfelen aan mijn invoer. Ik maak altijd even een fotoje van de stand als ik ga tanken om het daarna thuis in te voeren dus ik kon het terugzoeken. Bij het bekijken van de foto's blijken de kilometerstanden die ik heb ingevoerd te kloppen, het gereden aantal kilometers klopt ook met de dagteller die ik altijd bij iedere tankbeurt reset. Ik had eerder al het vermoeden dat er iets niet klopte, na deze laatste stand weet ik het vrij zeker. Ik tankte laatste tankbeurt 51.25 liter en zowel volgens het appje als de dagteller heb ik daar 198 kilometer mee gedaan. Ik weet zeker dat dat niet kan kloppen gezien de hoeveelheid ritten en kilometers die ik gemaakt zou moeten hebben.

Na de eerste twee afwijkende cijfers kreeg ik in Vida bij het uitlezen de volgende foutcode: DIM-0001 Mileage Manipulated. Volgens Vida is het een probleem met het opslaan van de kilometerstand en treedt deze melding op als de kilometerstand meer dan 500 km afwijkt. Ik heb de code toen gereset met de gedachte dat dit wel een hikje geweest zou zijn. Helaas heb ik geen screenshot gemaakt dus heb even niet meer informatie over de melding. Nu ik de laatste cijfers echter zie denk ik dat er toch wel een probleem is. Gezien het slechte weer even niet de moeite genomen nu de auto weer uit te lezen, dat doe ik morgenavond wel even als het wat beter is om te kijken of deze melding nu weer terug is.

Met google en zoeken op fora kom ik niet erg ver, dit probleem lijkt nog niet vaak voorgekomen. 1 echt goede hit op een UK forum: http://www.volvoforums.org.uk/showthread.php?t=116431. Ook nog even contact gehad met de specialist waar de auto vandaan komt, en ook die gaf aan dat hij dit nog nooit had gehoord. Ondanks dat ik nog garantie heb ga ik toch zelf ook maar even wat zoeken en vogelen om te voorkomen dat het dalijk 'simpel' wordt afgedaan en er toch een probleem is.

Op dat UK forum claimt iemand dat het met de ABS controller te maken zou kunnen hebben omdat daar de informatie mbt de gereden km's vandaan komt. Heel soms krijg ik bij het op contact zetten van de auto de melding 'anti skid tijdelijk uitgeschakeld'. Dit levert echter geen foutcode in Vida op, 1 keer het stuur bewegen en de melding is weg. Echter weet ik wel dat de anti skid melding samenhangt met de DSTC en dus ook de ABS. Met boerenverstand koppel ik de klachten die ik heb in combinatie met de opmerking op dat forum dan nu ook aan de soms opkomende anti skid melding en dus de ABS controller.

Zijn er mensen die dit herkennen of ervaring hebben? Eventueel de forumleden die bij Volvo werken? Heb weinig zin om onder garantie een eenvoudige vervanging te krijgen waarna het net als afgelopen weken weer tijdelijk niet voorkomt en het uiteindelijk toch een duur kapot / brak onderdeel blijkt te zijn :).

Dank alvast!

elianmars

Anti skid kan heel veel dingen betekenen. Ik kreeg de melding laatst toen ik met Vida had zitten spelen en de accu een beetje was leeg getrokken.

Ik heb ook nog niet eerder van jouw probleem gehoord. Ik ben echt benieuwd wat het kan zijn :eusa_think:

Chris

#1760
Citaat van: elianmars op 30-11-2015 19:57:13
Anti skid kan heel veel dingen betekenen. Ik kreeg de melding laatst toen ik met Vida had zitten spelen en de accu een beetje was leeg getrokken.

Ik heb ook nog niet eerder van jouw probleem gehoord. Ik ben echt benieuwd wat het kan zijn :eusa_think:

Wel goed om te weten dat jij die melding ook een keer hebt gehad met een legere accu. Ik twijfel namelijk wel een beetje aan de accu. Opzich start de auto altijd redelijk goed, met soms een uitzondering. Maar ook na even wat uitlezen en spelen in Vida op contact wil ik al wel eens een melding lage accuspanning krijgen.

Ik had ook al ergens op een ander forum gelezen dat het slecht opslaan van de km-stand ook gerelateerd kan zijn aan een lage accuspanning. Dat leek me in eerste instantie minder logisch, maar als ik dat dan weer koppel aan de anti-skid melding....

Misschien sowieso de accu maar even vervangen.

Marc O.

Anti-skid kan onder andere door de ABS controller worden veroorzaakt, maar ook door andere componenten die daar volledig van los staan. Ik weet wel dat een te lage accuspanning voor hele rare storingen kan zorgen, dus ik zou die misschien als eerste vervangen.
...The Nile isn't just a river in Africa...

UserID6342

Kan beide zijn eigenlijk...  Als de kmstand bij een N niet goed word geregistreerd kan het aan zowel de abs controller liggen, alsmede een slechte accu.  Maar.... ook bij de N's zijn de abscontroller slecht te noemen qua solderingen.

Ewout Schalkwijk

Als je nu weer de auto uitleest, zijn de DIM en Vida dan weer synchroon? Beide moeten tot op de meter nauwkeurig de zelfde afgelegde afstand laten zien. Snel lege accu's bij het gebruik van Vida, of zo simpel als een deur open laten staan, geven al snel problemen bij een N of een NN. Die dingen vreten stroom.

Ik sluit mijn auto's nooit meer aan op vida voordat ik de accu aan de lader heb gelegd. In garage's gebeurt dit trouwens ook standaard.
Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the universe." - Albert Einstein

LQDI

Wellicht iets met de SWM of SAS?

Lunadust

Ook bij mijn N gingen bij lagere accuspanning (door gebruik standkachel) die lampjes af en toe branden bij starten.

ik heb het opgelost door er een zware accu in te zetten (van een XC90, die past er nog net in) uit mijn hoofd gezegd 90 ah
daarna is de melding niet meer voorgekomen.
Techneut, geen dichter.

Chris

Net maar even een nieuwe accu laten klaarzetten, lijkt me de meest eenvoudige en in eerste instantie goedkoopste oplossing. Vanavond de auto nog even uitlezen om na te gaan of die DIM DTC er weer in zit.

Ewout Schalkwijk

Citaat van: Lunadust op 01-12-2015 15:11:43
Ook bij mijn N gingen bij lagere accuspanning (door gebruik standkachel) die lampjes af en toe branden bij starten.

ik heb het opgelost door er een zware accu in te zetten (van een XC90, die past er nog net in) uit mijn hoofd gezegd 90 ah
daarna is de melding niet meer voorgekomen.


Bij de diesels is die al standaard, althans hier. Bij een benzine motor zit er ook een lichtere dynamo in, en zal je volgens mij langer moeten rijden om die accu vol te krijgen. Is tenminste wat voor mij logisch klinkt. Als je dus nog niet genoeg kilometers maakt, krijg je die toch ook niet vol?
Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the universe." - Albert Einstein

Chris

Net de auto even uitgelezen. Geen DIM foutmelding opgeslagen.

Citaat van: Ewout Schalkwijk op 01-12-2015 14:29:05
Als je nu weer de auto uitleest, zijn de DIM en Vida dan weer synchroon? Beide moeten tot op de meter nauwkeurig de zelfde afgelegde afstand laten zien. Snel lege accu's bij het gebruik van Vida, of zo simpel als een deur open laten staan, geven al snel problemen bij een N of een NN. Die dingen vreten stroom.

Ik sluit mijn auto's nooit meer aan op vida voordat ik de accu aan de lader heb gelegd. In garage's gebeurt dit trouwens ook standaard.

Ook even goed de kilometerstand gecheckt, en ze komen exact overeen. De dagteller staat nu verder keurig op 220 km met 1/4 a 1/3 tank verreden, dat klopt aardig en matcht ook met de totaalstand tov mijn laatste registratie.

Voor nu houd ik het even op een brakke accu. Morgen haal ik een nieuwe op, dan weer even aankijken hoe het dan gaat.

Chris

Vandaag de winterwielen maar eens onder de V gezet. Nog steeds iets te warm eigenlijk, maar komende weken weinig tijd. Ook liggen de wielen niet bij mij thuis, als het weer ineens mocht omslaan heb ik ze er niet zo even onder zitten.

Tevens de accu vervangen. Er kwam een voor mij onbekend merk accu uit die lichter was dan minimaal door Volvo voorgeschreven. In de ochtend voor ik op pad ging heb ik de auto nog even aan Vida gehangen, en dat herhaald toen ik weer thuis was. Op beide momenten geen foutmeldingen behalve de melding van de spiegelverwarming die er al een tijdje in zat. Wat me voor vertrek opviel was dat Vida aangaf dat de accuspanning 11,6V was (auto op contact). Dit was me eerder eigenlijk nog niet opgevallen. Bij de tweede keer uitlezen (na vervanging van de accu dus) gaf Vida een voltage van 12,1 aan, als de brandstofpomp even in actie kwam zakte dit even naar 11,8 om vervolgens weer naar 12,1 terug te gaan.

Als ik nu zie dat er een te lichte accu in zat, die wellicht ook nog z'n best tijd gehad heeft, en het verschil in voltage zou dit wel eens het probleem kunnen zijn... we gaan het zien de komende weken.