LPI-Vialle probleempje: met horten en stoten optrekken

Gestart door TTT242, 29-09-2003 18:54:49

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

TTT242

Dit weekend wat problemen met m'n LPI Vialle installatie. Bij optrekken gaat het met horten en stoten vooruit, ook met cruisecontrol aan schokken. Precies of de motor niet genoeg gas krijgt, of gelijk m'n vorige wagen met ontspanner als er niet genoeg koelvloeistof was. Op Benzine geen probleem.  Heb wel bij tankstation getankt waar ik nooit ga(ESSO), tank leeggereden en bij een ander gaan vullen, maar probleem bleef, dus zal het hier wel niet aan liggen.
Vrijdag naar de gasboer. Iemand die dit al meegemaakt heeft?

Tom
V70 Classic 2.5T LPT LPI  >>> V70N T5 Lpi Black Sapphire

Entuscan

Da's indd raar
Zeker als op cruisecontrol de boel al schokt.
Kan 1 injector zijn die niet meewil, of de pomp waar iets aan scheelt.

Auto toch niet gechipt???
Who needs RyanAir when you can fly Volvo R ....
--------------------------------------------------------------

TTT242

#2
Auto niet gechipt. Het fenomeen doet zich onregelmatig voor, stationair ok, volgas in  neutraal = ok, van het moment dat we beginnen te rijden = NIET OK. Bij een hoger toerental voel ik de wagen nog wat tegenpruttelen maar dan schiet hij toch met een (voor de turbo normale) ruk door. Ik denk dat de pomp niet genoeg LPG doorpomt, ik hoop dat de kosten meevallen, nog juist onder garantie. Vrijdag ga ik naar LPG-techniek Limburg U beiden wel bekend en ik zal de(hopelijk niet te kostelijke) oplossing effe intikken op het forum.

Tom
V70 Classic 2.5T LPT LPI  >>> V70N T5 Lpi Black Sapphire

BartRas

klinkt als te weinig brandstof, misschien pomp in de lpg tank zelf of 1 of meerdere injectoren. maar kan ook gewoon een afstelling zijn, die samen werkt met je standaard benzine compu.
there is no substitute for PK's

Jack

Heb hetzelfde gehad; uiteindelijk reed de auto helemaal niet
meer op lpg. Het was de lpi brandstofpomp.
Be realistic; ask for the impossible...

Entuscan

Duur stukken dus, hopelijk onder garantie te regelen
doen ze "normaal" niet moeilijk over
Who needs RyanAir when you can fly Volvo R ....
--------------------------------------------------------------

Jack

Be realistic; ask for the impossible...

Guido_Smit

Citaat van: Jack op 30-09-2003 21:20:00
Heb hetzelfde gehad; uiteindelijk reed de auto helemaal niet
meer op lpg. Het was de lpi brandstofpomp.

Vraagje aan Jack, kan de LPI pomp in de gastank apart vervangen worden of krijg je dan een compleet nieuwe tank met pomp?

Guido.

Jack

Kan apart vervangen worden, maar voor het gemak is de
tank inclusief de pomp vervangen.
Be realistic; ask for the impossible...

Guido_Smit

#9
Citaat van: Ludo op 30-09-2003 22:40:14
Tom & Entuscan : hoelang garantie zit er op de LPi installatie?.
ik dacht dat het 3 jaar is, echter ik vind het niet terug.

Ludo, ik meen ook ooit eens gelezen te hebben dat in Belgie 3 jaar op een LPI installatie zit.
Echter op de site van Vialle staat echter maar EEN jaar garantie!
Kijk zelf maar hier (onder garantie button):
http://www.lpg.be/VIALLE.HTM

Echter op mijn faktuur van L.Mesman staat weer TWEE jaar volledige garantie (kan zijn dat de inbouwspecialist er zelf een jaar bij doet).

Guido.

TTT242

Garantie: de LPI-installatie staat er nu een jaar in, dus waarschijnlijk geen probleem.

Het probleem doet zich nog altijd voor; nu heb ik eens gelet op het brommend geluid dat de LPI-pomp normaal maakt bij het starten op benzine.
Hij maakt geen geluid, dus ik denk dat het aan de pomp ligt. Vrijdag meer nieuws...........

Tom
V70 Classic 2.5T LPT LPI  >>> V70N T5 Lpi Black Sapphire

Guido_Smit

Wel slechte zaak natuurlijk als de pomp na 1 jaar stuk is, ook al valt het nog onder de garantie!
Ik dacht dat die problemen bij Vialle tot het verleden behoorden (op uitzonderingen na natuurlijk).

Belangrijk is dan toch de oorzaak te (kunnen) achterhalen, b.v vaker de tank helemaal leeg (of bijna leeg) gereden. Zo nooit gedaan, dan kan je dit dus niet voorkomen en heb je maar af te wachten of het je treft.
Want als zo'n grapje ooit na de garantie gebeurt, wordt het toch duur op gas rijden.

Maar misschien loop ik al te ver vooruit en is het hopenlijk niet je LPI- pomp.

Guido.

Guido_Smit

#12
Citaat van: Ludo op 01-10-2003 00:20:19
gevonden  ;D
maar vreemd, in hun folder geven ze de (unieke !) garantie van 3 jaar op materiaal én arbeidsloon.

Ja Ludo kom er nu nog maar eens wijs uit, drukfoutje of weet niemand het meer bij Vialle?
Ik heb een en ander al doorgemaild naar L.Mesman en wacht nu op zijn reactie (van Vialle).

TTT242

ja, dat was normaal vorige vrijdag, maar hoofdtechnieker was ziek dus was het voor dinsdag(gisteren).
De LPI-installatie draait nu veel beter(voordat ik bij de installateur langsging- het is altijd hetzelfde), maar de pomp maakt nog altijd een raar geluid.
De hoofdtechnieker heeft een proefrit gemaakt en merkte tijdens het rijden niets speciaals op, alleen dat de pomp inderdaad een niet-normaal geluid maakte.
Vervolgens is een laptop aan de lpi gekoppeld en bepaalde gegevens( druk van de pomp, toerental......???...) uitgelezen, en deze sturen ze door naar Vialle in Eindhoven. Deze bekijken dan of ze een nieuwe multi-valve-pomp leveren. Dat is het cilindervormige gedeelte in de ringtank waar de pomp en nog wat electronica in zit.
Ik hoop dat ze een nieuwe leveren, want het ging vorige week duidelijk mis, ik moest een paar keren  op benzine overschakelen want op gas ging het helemaal niet meer. De dealer maakte er geen probleem van, ik hoop dat Vialle een nieuwe pomp levert, want wat als mijn garantie binnenkort verlopen is en deze toch definitief stuk gaat?
De multivalve-pomp kost ongeveer 600€ zonder btw.
De garantie is maar 1 jaar; de dealer zei dat Vialle eindhoven zich falliet heeft laten verklaren om dan direct als Vialle Alternative Fuel Systems van start te gaan met helaas maar 1 jaar garantie(vroeger inderdaad 3 jaar)

Als ik nog nieuws heb, laat ik dat weten.

Tom
V70 Classic 2.5T LPT LPI  >>> V70N T5 Lpi Black Sapphire

BartRas

Raar bij Mesman kreeg ik te horen twee jaar.
there is no substitute for PK's