slangenwerk

Gestart door Red Devil, 31-03-2009 19:30:56

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Red Devil

Hier alweer de volgende vraag. In de motorruimte zijn een tweetal witte dunne slangen te zien. Deze lopen vanaf de inspuitrail naar een apparaat nabij de stappenmotor en vanaf deze stappenmotor loopt er weer een tweede naar een module boven de radiator.

Nu valt de motor af en toe terug in toeren (stationair). Als je dan dit slangetje dat naar de inspuitrail loopt, los trekt gaat de motor weer zijn normale toeren draaien. Slangetje doorblazen, terugplaatsen en probleem is weer weg.

Kan iemand mij vertellen wat dit voor slangetjes zijn, wat hun functie is en of het dichtzittenm van deze slangetjes een bepaalde oorzaak heeft.  ???

thuur

Inspuitrail -> kerstboom: regelaar benzinedruk. D.m.v. de druk in het spruitstuk wordt de benzinedruk geregeld.

Kerstboom -> MAP: sensor voor druk in het spruitstuk. Dit is voor de computer om e.e.a. te regelen.


Gr 8)

Red Devil

Thuur, worden deze wel eens vervangen of mankeert hier nooit iets aan. Of waar moet ik concreet op letten.

thuur

De hardplastic witte delen doorgaans nooit. Ze zijn niet vaak verstopt, maar een controle kan nooit kwaad nathuurlijk. Als je erg onhandig bent kunnen ze wel breken.

Wat vaak stuk gaat zijn de rubber knietjes cq. verbindingsstukken. Deze vulcaniseren en vergaan uiteindelijk. Vervangen door benzine/olie bestendige slangetjes: origineel of siliconen. Een beetje 850-rijder heeft altijd wel wat knietjes op voorraad ;)


Gr 8)