Sterk inhouden en bijna afslaan

Gestart door solexgek, 05-10-2012 23:16:09

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

solexgek

Dag allemaal,

Ik heb een heel verhaal maar hoop dat jullie mij verder kunnen helpen voordat ik toch naar een (erkend) garage moet.

Ik heb een namelijk probleem met mijn auto (Volvo 850 2.5i Luxury-Line (1994) met ong. 360.000 km op de teller, benzine), hij houd enorm in (met optrekken en tijdens het rijden) en bij stationair lopen valt hij net niet uit maar de hele auto trilt zowat uit zijn voegen.

Ik zal even uitleggen wat er vooraf gebeurd is en wat ik tot nu toe gedaan heb.
Voor mijn vakantie kreeg ik een lekkage aan de benzine tank, bleek een gescheurde leiding boven op de tank die we hiervoor een stukje gekanteld hebben om te repareren. Verder geen probleem. Tijdens de rit hebben we verkeerde benzine getankt (super E10?) waardoor later het lambda lampje begon te branden. Tijdens de vakantie (Kroatië) hebben we geen problemen met de auto gehad , ook al hebben we alle bergpassen van Duitsland, Oostenrijk en Italië gehad. Maar op terug weg vlakbij thuis begon de auto ineens een beetje in te houden maar dat werd na enkele dagen steeds erger. Nu moet ik na starten gelijk gas blijven houden(koude motor) zodat hij niet uitvalt, de hele auto schud als een gek. Met optrekken en tijdens het rijden houd hij in en schokt de auto en moet ik veel met de koppeling spelen om op gang te komen (ook met warme motor). Hij mist ook kracht na mijn idee.

Ik heb het volgende, na deze forum deels doorgenomen te hebben, gedaan.

Ik heb de computer uitgelezen en deze gaf aan dat de lambda natuurlijk niet goed was, deze vervangen voor een nieuwe. Hierna gaf de computer geen fouten aan.

Tevens heb ik de benzinefilter vervangen i.v.m. dat de tank gekanteld is geweest en het wel eens mocht gebeuren.

Ik heb de vlamdover vervangen (was nodig) en enkele vacuümslangetjes vervangen (zat verstopt of was poreus) en schoongemaakt.

De stationair regelaar en de gasklep (zoveel als mogelijk) schoongemaakt.

De rotor en verdeelkap en bougies vervangen.

En enkele stekkers (waarvan ik de naam niet van weet) onder de luchtfilter schoongemaakt.

Aangezien ik diverse eventuele oorzaken op het forum voorbij heb zien komen is mijn vraag of jullie mij op weg kunnen helpen en eventueel vertellen wat het probleem zou kunnen zijn?

Alvast bedankt !

Groeten Ted

thuur

Welke foutcode is eruit gekomen?

Vlamdover svp verwijderen per officiele Volvo modificatie.

En "enkele stekkers" is ook niet heel duidelijk.. Of waarom je ze hebt schoongemaakt.

Maar gezien je nu al precies kan beschrijven hoe je zo'n enorm slechtlopende motor aan de praat moet houden, en ermee blijft rijden, adviseer ik je naar een kenner of specialist te gaan. Dit kan natuurlijk nooit lang goedgaan zo. Het kan inderdaad werkelijk vanalles zijn. Er hoeft maar een injector open te blijven staan: door de overtollige benzine verliest de olie dan zijn smerende werking en dan kun je op zoek naar een ruilmotor.


Gr :-\

solexgek

Dag thuur,

Dit zijn de codes die ik heb:

A1 - wordt niks aan gegeven
A2 - 1-1-1
A3 - 1-1-1
A5 - wordt niks aan gegeven
A6 - wordt niks aan gegeven
A7 - 1-1-1

B1 - wordt niks aan gegeven
B2 - 1-2-2
B3 - wordt niks aan gegeven
B5 - 1-1-1
B6 - wordt niks aan gegeven
B7 - wordt niks aan gegeven

Wat hij aangaf toen de vorige lamda de geest gaf weet ik even niet meer uit mijn hoofd :-[ . Heb het wel ergens opgeschreven, kan het wel opzoeken.

De stekkers die ik schoongemaakt heb zijn die in de buurt van de vlamdover zitten. Deze zaten onder de olie omdat de vlamdoverhuis ? gescheurd was en de vlamdoverfilter verstopt zat.

Een vraagje: er komt bij het gasgeven rookpluimpjes (niet altijd) uit de vlamdover en bij de peilstok, is dat normaal?
Aan de onderkant van de peilstokbuis is het nat van de olie (niet overdeven nat).
Tevens zit er wel eens prut aan de peilstok.

thuur

Oi, dat roken klinkt als forse carterdruk.. :o Het zal je probleem niet oplossen, maar vervang eerst maar de carterventilatie voordat je dadelijk alle keerringen eruit hebt liggen.

Het heftig schudden bij een 10V heb ik wel eens meegemaakt door een defecte nokkenassensor. Trek na het starten de stekker hiervan eens los (die overigens bij de vlamdover in de buurt zit) en ga eens rijden? Zelfde met de temp.sensor na het luchtfilter (blauw). Ook de motorsteunen even nazien.


Gr :eusa_think:

solexgek

Dank Thuur, ga er spoedig mee aan de gang  :)

Solexteddy

Dag Thuur,

Ik heb eindelijk de auto gedaan, alle onderdelen van de carterventilatie vervangen en zoveel als mogelijk de doorgang naar de carter toe schoon gemaakt. De pot en de leidingen zaten verstopt. Was wel nodig dus. Tevens de accu vervangen, deze was per ongeluk door een kortsluiting overleden :(
Alleen het heeft niet geholpen.

Ik heb even de stekker van de nokkenas sensor los gehaald en de motor ging wel beter stationair lopen maar het inhouden blijft :(


groeten Ted

henry classic v70

620.000 km 2.5 10V '99 lpg Volvo V 70
305.000 km 1.6 16V '05 lpg Citroën C4

GeertG

Hallo Ted,

Ik heb met mijn vorige auto (ook een 2.5i 10v) een soortgelijk probleem gehad.
Achteraf bleek dat het bij mijn auto lag aan het niet goed aangesloten zijn van een massakabel (onderkant motorblok)......
Ook de ECU is wellicht aan controle toe. Wellicht te testen door met iemand anders uit te wisselen.
Heftig schudden kan volgens mij ook makkelijk het uitlaatspruitstuk beschadigen trouwens.

Succes !
LPG voorkomt hoge reparatiekosten !
(wijlen 855 2.5i-10v, Vialle G3)
(wijlen NBP V70R LPi)