Ook maar een blogje van mijn rode R, en de Sandstone 2,5 10V automaat.

Gestart door arjen850, 11-03-2010 23:00:48

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 7 gasten bekijken dit topic.

arjen850

Citaat van: Dirk342 op 13-05-2012 12:36:16
Citaat van: thuur op 13-05-2012 12:24:51
Nee, iets met tandjes.


Gr 8)
Euh... lees ik hier riemetje niet helemaal op tijd ?

Klopt, riem lag 1 tand verkeerd, en daar is maar 1 iemand schuldig aan :-[ ;D Ben sterk van mening, dat dat ook zo is geweest toen ik de hele set heb vervangen, want na de montage heb ik absoluut geen rijeigenschap veranderingen waar genomen..

Hoe anders is het nu, Ik ben toen bij fasttech geweest voor meer souplesse(lees onderin wat meer fut) gisteravond dacht ik heel even dat de tuning ongedaan was geraakt..
De Turbo fungeert weer veel meer als hakmes, echter de fut onderin is wel gewoon gebleven, maar hij is gewoon sneller geworden.
En het verschil is echt behoorlijk te noemen, was er zelfs beduusd van, en de R was absoluut niet langzaam te noemen(aantal forum leden kennen mijn R aardig goed, en zullen beamen dat er een aardige drang voorwaarts was) ;D

Maar anderzijds is idd een tantje verkeerd niet meteen dodelijk, en dus ben ik er ook niet vreselijk van in de stress geraakt.
Afijn, genoeg hierover.
De klepsteel rubbers, was dat een bere klus geweest zeg, we hadden wat rekenschap gehouden met 6 uur, maar o wat kwamen we bedrogen uit :eusa_whistle: ;D
Meteen hebben we de bovenste motorsteun vervangen, en ook de schurboord steun(waar straks nog iets aparts over)
Ludo is idd nog wezen buurten, wat ik leuk vond, want toch al regelmatig contact via PB gehad, maar nog nooit reallife gezien, awel nu dus wel. En wat loopt de 850 van hem extreem heerlijk :eusa_drool:
Later kwam Mhen ook binnenwaaien, en die raakte we gewoon niet meer kwijt(dit tot onze vreugde ;D)
En zo gedrieen deze klus tot een eind gebracht, lees van 10 uur s'morgens tot half 12 sávonds..
Nogmaals, Thuur en Mhen bedankt voor de gezelligheid, leerzame dag, en heerlijke eten :eusa_clap: ;D
Echt een leuke sleutel ruimte Thuur, en ik heb zo maar het gevoel dat we elkaar nog wel eens gaan zien ;D
Tot zover de inleiding, zal nu wat plaotjes der op smijten ;)

arjen850

Zo zag het eruit toen we begonnen met het vervangen van de klepsteel rubbers:



Na veel werk was dit het resultaat:



Starten lopen ;D

thuur

;D Die foto's zeggen alles! Mooie how-to! ;D


Gr :eusa_clap:

rifwachter

Ja, dat verschil is goed te zien.  ;D


Goed om te horen dat het allemaal weer 100% is.

Jammer dat het adres waar je gisteren bent geweest zo verekte ver is.
Volvo S70 2.5, Volvo 850R, Volvo S60R, Volvo V70 D5, Volvo S60 D5, Volvo C70 D5 en een citroën CX 2500 prestige turbo

Vulk

En is het roken nu verdwenen? Ik ben benieuwd naar het olieverbruik.
Het wordt tijd dat Thuur zich hier in specialiseert, dan kan ik binnen enkele tijd ook eens langsgaan hiervoor.  ;D

arjen850

#3215
Nu de echte beschrijving heren ;D

S'morgens om half 8 weggereden, en dit had ik voor de boeg, heerlijk toch? Halverwege nog een heerlijke versgemalen bak koffie genomen :D



Na aankomst meteen de R binnen gezet, kap los om af te koelen, en wij nog maar weer eens een lekkere Thuurse koffie :D
Daarna moest het dan toch beginnen..
Bougie's eruit:



Daarna de kappen, en distributie en de multie riem verwijderd, daar op dat moment ontdekte we dus ook dat hij een tand verkeerd stond :eusa_wall:





Meteen ook aant werk aan de andere zijde, motorsteun, luchtfilterhuis turbobuis verwijderd:



Daarna de ontsteking en nokkenas sensor verwijderd:



Daarna de LPI injectoren verwijderd, neem een foto van de bedrading, dit is bij de montage erg handig, en zorgt dat je de stekkers niet verwart)



En de laatste gehandschoende hand aan de distributie:



In alle gaten een prop papier, zo voorkom je dat tijdens de demontage van alles er iets in de motor kan vallen:



Hier zie je dat keeringen aan de kant van de bak al even hebben gelekt, helemaal de voorste. Maar dat is al wel een oudere niet schoongemaakte lekkage geweest:



Dan ALLE boutjes van het kleppendeksel (pff zoveel) eruit:



En dan kun je met beleid puntje voor puntje voorzichtig wrikkend het kleppendeksel verwijderen, in mijn geval zat het erg vast op de paspennen, dus nogmaals kijk uit, aluminium is echt zo kapot:



Dan kun je wederom zeer voorzichtig de knobbelassen(zie woordenboek Thuur ;D) verwijderen, tezamen met de klepstoters:



En zo zoeken die limburgers het BDP op ;D :eusa_clap:



Hier had Thuur een made by Wibo tool, en die zouden we gaan proberen.. Hier en daar moet dit gereedschap nog geperfectioneerd gaan worden, maar ben ervan overtuigd dat dit zeker goed gaat komen..
Voor vandaag was het voornamelijk testen, passen en meten, na aanpassing zal dit echt makkelijker gaan dan als wij het uiteindelijk hebben gedaan:






Steeds als ik naar buiten keek zag ik dit ding ;D: Zit overigens een schitterned LICHT interieur in ;D



Druk in de cilinder zetten, dit doe je zodat de klep niet naar beneden kan vallen:



En hier is de 1e klep dus open, en ligt de klepveer er nog los in, keurige foto geworden he Thuur van zo dichtbij? ;D



Veer eruit met een magneet, en dan met een speciale tang kun je de oude klepsteel rubber verwijderen, die waren overigens kei en kei hard(klepsteel PVC, wederom zie woordenboek Thuur) En de nieuwe plaatsen:



Met een lang dopje kun je hem iets aandrukken:



Op deze manier kun je de klepveer indrukken(dit gaat niet vanzelf, en zorg dat je de bus kaars recht houdt, zodat je niets kunt beschadigen in het aluminium. Geef hem een klein krachtig zetje naar beneden, dan klikt de klep uit de vergrendeling, daarna even omhoog, en dan weer indrukken, en dan pak je met een magneetje de halve maantjes zo weg:





Met deze tang kun je de klepsteelrubbers van de klepsteel aftrekken:





Bij het terug monteren van de halve maatjes druk je op dezelfde manier de klepveer weer in, en kun je de plaatjes weer in de 3 groefjes leggen, ideaal is om de klepjes even iets nat met olie te maken, de olie film zorgt dat het blijft plakken op de klepsteel. Het blijft echt een gepriegel de 1 doe je binnen 10 tellen, de ander kost je gedurig 5 minuten..
Tip: bij het terug plaatsen zorgen dat het gereedschap absoluut niet magnetischerend is ;D

Toen Ludo kwam waren we net de bovenste steun aan het los draaien, ik had die nieuw bij me, en wou die er meteen maar inzetten. Ludo voelde even aan de schutboord steun, en meteen besloten die dan maar mee te vervangen, (zat iets beweging in)

Het ronde rubber er ingeperst:



En daarna wou ik de schutboord steun losdraaien, dus de paravaan weg en draaien  maar.. Maar voordat ik eigenlijk maar iets kracht zetten, brak de gehele steun in 2 stukken :o



Meteen most ik denken aan GVR spierballen, maar weldra bleek dat hij al veel langer geleden is gescheurd, maar dat nu het laatste is gebroken:



Gelukkig had Thuur deze steun op voorraad liggen, en dus is die nu ook nieuw :D



En dan na alle kleprubbers vervangen te hebben , komt de wederop bouw in zicht.. Uiteraard is er door Thuur aan de inwendige mens gedacht, dit uite zich in een broodje bal,broodje beenham, en als laatste een broodje Mexicano, per brood denk ik zo'n 30 cm, was dat lekker man, en die thuur nam gewoon 5 van die broden ;D

In de middag kwam Mhen eraan, en die hebben we direct maar aan de ketting gelegd, de heren aant werk:



En dan maar aan de schoonmaak, kleppendeksel:



Motorblok de pakking resten vewijderen, doe dit voorzichtig, laat geen zooi in de motor komen!





De rubber ringen vernieuwen die om de bougie gaten zitten:



De vloeibare pakking aangebracht, met een rolletje!:



Dan de nokkenassen terug geplaatst, dit tezamen met het terug plaatsen van de klepstoters, de 1 past vanzelf bijna, en bij de ander denk je: ik krijg hem der nooit in ;D:





Dan kun je het deksel weer terug plaatsen, en voorzichtig alle boutjes weer vastzetten, steeds vanuit het midden, en in het begin gefocust op cilinder 2 en 4, dit om het zo gelijk mogelijk vast te zetten, en dus nuet het aluminium krom trekt.



Nieuwe keeringen aan de bestuurderszijde geplaatst:



Vervolgens de volvo tool gebruikt om de nokkenassen vast te zetten. En ik ben het met Dirk eens, eigenlijk is dit onmisbaar gereedschap, ik doe het nooit meer zonder in ieder geval :angel:



Keeringen aan distributie zijde nieuw, Thhur had ze al bij de montage van de nokkenassen iets naar buiten gedrukt, we konden ze er dus zo vanaf pakken, en hoefde er geen parker oid in te draaien ;)



Moet je eens aan Thuur vragen of de boutjes van het nokkenas tandwiel vast zaten ;D

Dan kun je weer beginnen met afbouwen, en dat gaat eigenlijk vrij snel:



En klaar ;D



En zo was ik rond kwart voor 2 weer thuis ;D










UserID6342

Waar zijn de rest van de plaatjes maatje ? ;D

mbouwheer

Wordt vervolgd? Ik vindt het spannend.......

Dat van die distributie die net niet goed stond dat brengt mij voor mijn auto op ideeën. 't Zal toch niet waar wezen....

mehn


850R: Ferrita - PLX - Koni - Intrax - Android 4.4 Kit Kat
XC60 D4 AWD:

UserID6342

Citaat van: mehn op 13-05-2012 20:17:02
Citaat van: Dirk342 op 13-05-2012 20:00:56
Waar zijn de rest van de plaatjes maatje ? ;D

Af en toe F5 drukken ;D

Hahahaha, was al druk bezig Maikel ;D ;D

Vulk

Thuurbo.nl 2.0 kan nu quasi alles aan voor een 850 geloof ik?

Nu nog carrosseriewerkzaamheden.  8)

Jack v

Opnieuw het wiel uitvinden heeft geen zin, verbeteren wel.

arjenT5R

Jeuj wat een bak werk zeg... Ik zou er toch niet zo snel aan beginnen denk ik  ;D
Komen die oude rubbers er een beetje makkelijk uit dan met die tang?

Had je nou maar een 10 klepper gehad? Had de helft aan werk gescheeld  ;D
Liquid propane, knock free, ice cold " go fast fuel "!!

arjen850

Citaat van: arjenT5R op 13-05-2012 20:45:22
Jeuj wat een bak werk zeg... Ik zou er toch niet zo snel aan beginnen denk ik  ;D
Komen die oude rubbers er een beetje makkelijk uit dan met die tang?

Had je nou maar een 10 klepper gehad? Had de helft aan werk gescheeld  ;D

De inlaat rubbers zitten behoorlijk vast, de uitlaat rubbers vallen er bijna vanzelf uit.

maartendeb

Wow wat een werk, mooie fotoreportage ook! :eusa_clap: