In en uit bouwen airco verdamper

Gestart door CeesvanGils, 31-05-2012 23:15:10

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

CeesvanGils

ik had de kachelradiator los gegooit in de auto in plaats van tegen het schutbord aan de motor zijde ;D dacht dat het op mijn manier ook wel zou gaan dus niet hahaha
De Plasti Dip Specialist op het gebied van al uw dip projecten zoals: Auto's, velgen en kunststof delen. Voor info email naar: plastidipspecialist@live.nl.

CeesvanGils

Nou de verdamper zit erin wat een werk zeg! gelijk maar de gehele kabelboom en nieuwe kabels die er in de loop van de tijd in zijn gekomen weg gewerkt. verder ook het dashboard waar scheurtjes en of kapotte delen gemaakt met 2 componenten lijm echt fijn want dan ben ik ook van piepen en kraken af hieronder zal ik nog wat foto's plaatsen van wat een beetje de belangrijkste punten zijn van alles demonteren.

Mvg Cees

De oude en de nieuwe zoek de lekkage  ;D


De hoofdaansluiting van het dashboard


Alles weggehaald ;D


En foto via de andere kant.


Super bedankt voor de gene die gereageerd hebben op mijn vraag.

Mvg Cees
De Plasti Dip Specialist op het gebied van al uw dip projecten zoals: Auto's, velgen en kunststof delen. Voor info email naar: plastidipspecialist@live.nl.

Henk855

Krijg je dat wel weer in elkaar voor 15 september Cees?  ;D ;D ;D ;D ;D

855R

Meeting foto's www.volvo850meetings.nl

Foto's kan je sturen naar: sjors855@gmail.com

CeesvanGils

dash zit er alweer in en heb alles super weg gewerkt dus ben helemaal happy.

dit is overigens de nieuwe 19T hahaha alleen rica heeft pas over 2 weken plaats :-[
hij zal volgende week dinsdag weer helemaal klaar zijn en dan is de auto weer in top conditie :eusa_dance:







ben zo blij als ik weer het leven uit de motor hoor komen hahaha en weer koude lucht kan voelen!!
De Plasti Dip Specialist op het gebied van al uw dip projecten zoals: Auto's, velgen en kunststof delen. Voor info email naar: plastidipspecialist@live.nl.

Theostek

CiteerDe oude en de nieuwe zoek de lekkage  ;D

De donkere plekken die zichtbaar zijn op de verdamper, geven de lekkage aan.
Maar je bent er nog niet, de accumulator (droger) en de orifice zul je ook moeten vernieuwen.
Accumulator moet het laatst gemonteerd worden en zal meteen het systeem met stikstof gebroken mooeten worden en daarna binnen de 15 min het systeem vacumeren.
Denk aan de olie !

Houdt het "Cool" airco is onze zorg en specialiteit.

CeesvanGils

Hallo theo mag ik vragen waarom dit vervangen moet worden plus dat het systeem 24 uur op Stikstof druk heeft gestaan en geen lekkage. Daarna hebben we het systeem van druk gelaten en gelijk vacuüm laten trekken 10 ml olie bij gevoegd en 864 koude middel toegevoegd. En de opmerking van de oude en de nieuwe was als grap bedoeld natuurlijk weet ik waar de lekkages zitten toch bedankt mvg cees
De Plasti Dip Specialist op het gebied van al uw dip projecten zoals: Auto's, velgen en kunststof delen. Voor info email naar: plastidipspecialist@live.nl.

stefanhuijser

Omdat je droger vocht opneemt uit de buitenlucht als je systeem open ligt.
Hierdoor raakt de droger (accumulator) verzadigd en werkt dus niet meer.

Gr. Stefan
(854 2.5 20V 1994 AUBERGINE)+(V70R AWD 1998 NBP)+S60 T5

Theostek

@Cees, het antwoord is al gegeven door Stefan, en kun je deze http://www.volvo850forum.nl/index.php/topic,45990.0.html eens door lezen.
Het zal duidelijk worden waarom dat de accumulator een belangrijk onderdeel is van de installatie, als je weet wat een vochtvretertje doet, kun je hetzelfde vergelijk maken met de accumulator.

Wie heeft de vulgraad bepaalt van 864 gram  ??? klopt niet  :eusa_naughty: het systeem is namelijk overvult.
De vulgraad bedraagt 750 gram.


Houdt het "Cool" airco is onze zorg en specialiteit.

KIM

#23
De benodigde vulhoeveelheid staat (bij een af-fabriek installatie) beschreven op de gele sticker die geplaatst is aan de rechterkant in het motorcompartiment, daar waar je veerpootbrug aan de demperpoot is gemonteerd.

Bij de alter 2 is dat idd zoals Theo zegt 750 gram
Bij de (meeste) alter 1's is dat 850 gram
Bij een Deltamill systeem is de waarde ook anders

edit: typefoutje (alter 1's ipv alter 2's)

CeesvanGils

vandaag de airco getest en word super koud dus het werkt weer ons aircovulstation geeft 850 gram aan bij mijn auto en heeft maar 1 weegschaal vandaar dat hij niet precies afrond op 850 gram. wat betreft de vulling ik heb er zelfs al een 920 gram in gehad maar volgende week gaat hij weer leeg en dan zal ik hem met minder vullen.

dan had ik nog 1 vraag als de airco aanzet en de condensor was toen zeik nat van het rijden door de regen, word de condensor zo warm dat alles uitdampt wat buiten de condensor zit dan he is dit normaal.

groeten cees
De Plasti Dip Specialist op het gebied van al uw dip projecten zoals: Auto's, velgen en kunststof delen. Voor info email naar: plastidipspecialist@live.nl.

KIM

Waarom denk je dat de condensor in de rijwind hangt?  :eusa_whistle:

CeesvanGils

ja oke maar dan zo heet vraag me dan toch af waar dat vandaan komt of zou dat echt puur zijn van de compressor en de hoge druk als hij circuleerd.? heb het namelijk al eens eerder gehad maar ja toen deed de airco het nog en dat was al een hele tijd geleden hahaha en vandaag dus weer.
De Plasti Dip Specialist op het gebied van al uw dip projecten zoals: Auto's, velgen en kunststof delen. Voor info email naar: plastidipspecialist@live.nl.

Theostek

Condensor wordt natuurlijk heet, omdat het koudemiddel onder hoge druk en temperatuur de condensor wordt in geperst.

Ik frons de wenkbrouwen bij dit vermelde
Citeerheeft maar 1 weegschaal vandaar dat hij niet precies afrond op 850 gram. wat betreft de vulling ik heb er zelfs al een 920 gram in gehad maar volgende week gaat hij weer leeg en dan zal ik hem met minder vullen.

Waarom rond de weegschaal niet af ? hoe kun je nu minder vullen als de weegschaal afwijkt ?
Als je weet dat de weegschaal afwijkt, weet je ook dat je nooit de juiste vulgraad zult halen.
Het zijn automatische vulstations, maar de weegschaal zal zich niet automatisch calibreren, ook naar gelang de vulgraad niet.
De persoon die aan de machine werkt moet weten wat ie doet, of moet doen als de weegschaal afwijkt.

Waardoor wijkt een weegschaal af !

Vervuild koudemiddel in de cilinder.
Calibratie weegschaal klopt niet.
Weegschaal is niet geijkt.
cilinder niet gevacumeerd enz, enz.

Dus ga je nu in feite gissen of gokken.
Gissen= missen, gokken=dokken.

Houdt het "Cool" airco is onze zorg en specialiteit.