Vialle AMS specialisten gezocht ivm raar kabeltje

Gestart door snix, 12-03-2013 19:37:16

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

snix

Stationair problemen
Ik loop er al mee te klooien sinds het begin dat ik de auto heb. Alles is gecontroleerd stationair regelaar is schoon en verwante zaken zijn gedaan.

De facts:
Estate 2,5i 10V uit 1995. LPG is Vialle AMS G2

Ik heb nu 4 scenario's:
Hoog stationair 1100 rpm (alleen bij warme motor)
Hoog stationair 1400 rpm (alleen bij warme motor)
Laag stationair 850 rpm (koud en warm)
Fluctuerende stationair tussen de 200 rpm en 1100 met een interval van 2-3 seconde. (alleen bij warme motor)

Het is altijd al een rotzooi geweest bij de Vacuumschakelaar van het Vialle AMS systeem. Als ik wat aan die draadjes aan het knoeien was liep het stationair terug naar 850.

Nu het volgende ik heb "iets" gevonden wat niet in het schema thuis hoort. Onderstaand schema is (ongeveer) van toepassing aangezien ik bij de vacuumschakelaar een geel witte draad kan vinden. Andere schema's die ik nog vinden hebben dat niet. Misschien is er een ander schema mogelijk maar daar weet ik het bestaan dan niet van.



Ik heb echter een extra draadje gevonden met een " iets " erin die invloed heeft op het gedrag van de motor en bovenstaande stationair problemen. In dat draadje bleek een draadbreuk te zitten.


Het gaat om het draadje met de zwarte verdikking links onder de gele "warning" sticker


Hier heb ik het er tussenuit gehaald. Duidelijk zichtbaar is dat de schakelaar verbonden is met de geel/witte draad en groen zoals aangegeven in het schema.


Ik heb het zwarte geval even opnieuw in gesoldeerd en terug gezet op de plaats waar het zat. Hij verbind dus de geel/witte draad van de vialle AMS met een blauw witte van de stationair regelaar??


Omdat op bovenstaande foto lijkt alsop blauw/wit een zwarte wordt het volgende plaatje toegevoegd.


Die zwarte verdikking is dus dit ding... Iemand een idee wat dit is??

Nu het volgende. Aangezien de verbinding met het draadje naar de stationair regelaar dus altijd los heeft gezeten. Heeft deze verbinding de volgende effecten.

Met deze verbinding:
Op LPG: Lekker rappe terugval in de motortoeren bij gas los, auto remt lekker op de motor. Onderin de toeren vangt hij het moeilijk op maar het kan zijn omdat de auto hiermee nog moet "leren" omgaan.... Stationair toerental rond de 850 toeren. Bij een warme motor loopt het toerental op naar 1100 toeren of 1400 toeren
Op benzine: Iets minder rappe terugval in de toeren. Auto remt lekker op de motor. Stationair toerental rond de 850 toeren. Maar!!... tijdens het stationair lopen hoor ik een relais tikken achterin. Hij klinkt als het schakelen van lpg naar benzine maar redelijk snel. (ik denk rond 1a 2x per seconde). Wat gaat hier mis....?

Zonder deze verbinding:
Op LPG: Redelijk slome terugval in de motor toeren bij gas los, auto remt nauwelijks op de motor. Onderin de toeren geen problemen loopt perfect stationair. Warme of koude motor heeft geen inlvoed.
Op benzine: Zoals het hoort. Geen tikken van relais ed. Mooie terugval in de toeren.

Natuurlijk heb ik dit ding er nu tussen vandaan gehaald. Maar de grote vraag van mij is wat het nut was van deze toepassing, waarom, e.d. Ik vond namelijk die rappe terugval in de toeren en het lekker remmen op de motor wel erg prettig. ..

Ik ben heel benieuwd naar de reacties.

thuur

Dat ding is een weerstand en degene die aan je auto heeft gewerkt is Koning Kroonsteen? No offense, maar dat is echt prutswerk. Semi-oplossing op tijdelijke oplossing op bypass op .... Je wilt het misschien niet horen, maar de beste oplossing lijkt me de gehele kabelboom te vervangen/vernieuwen. Kans is heel groot dat dat je problemen oplost.


Gr :-\

snix

Hhaha Koning Kroonsteen idd. Het zat al zo toen ik hem kocht. Het werkte.... Na 3 jaar heeft het me genoeg gestoord er wat aan te willen doen.

Vergeten erbij te vermelden dat in alle gevallen wanneer ik tijdens het draaien van de motor, de stekker van de stationair regelaar los trek de motor hierop reageert met een verhoging van het stationaire toerental, (behalve bij de 1100 en 1400 toeren gevallen want bij een stoplicht dat ff regelen.... ;) )

snix

Hmm zoek zoek...

Citeer
Bij de latere uitvoeringen Volvo/Vialle AMS gasinstallatie hebben ze een verbinding (met diode oid) gemaakt tussen vacuumschakelaar en benzine-stappenmotor, zodat bij afremmen op de motor de stappenmotor zeker mee dicht ging.
bron: http://www.problemcar.nl/viewtopic.php?id=67426

Diode??

thuur


snix

Mooi dan kan ik hem dus na het opnieuw solderen niet verkeerd hebben teruggeplaatst??

Thuur ik heb gisteren dus overal gezocht en in een paar berichten van 2006 dit dus kunnen vinden waarbij dit een heel normale toepassing wordt gevonden ( persoonlijk vind ik het niets....)

Heb je deze constructie eerder gezien?? (Vraag ik ook aan de anderen ;) )

thuur

Citaat van: snix op 13-03-2013 10:11:35
Mooi dan kan ik hem dus na het opnieuw solderen niet verkeerd hebben teruggeplaatst??

Thuur ik heb gisteren dus overal gezocht en in een paar berichten van 2006 dit dus kunnen vinden waarbij dit een heel normale toepassing wordt gevonden ( persoonlijk vind ik het niets....)

Heb je deze constructie eerder gezien?? (Vraag ik ook aan de anderen ;) )

Nee.

Ik heb het wel eens gezien ja. Deze blik opgezet: :eusa_eh: en de klant gevraagd naar stationair- of uitrolproblemen. Bij een negatief antwoord opgelucht de klep dichtgegooid.


Gr 8)

Ludo

Weet het niet precies, maar was dat 'ding' (geen idee wat het precies doet) niet het antwoord op de stappenmotor die te traag reageerde bij een rijke afstelling. ?

w.rusman

als ik het zo lees lijkt het er op dat deze weerstand over je stappenmotor heen wordt gezet om deze trager te laten reageren. (lagere spanning naar de stappenmotor waardoor deze minder acceleratie heeft)

Wellicht vooral voor de lage toeren, omdat hij dan blijkbaar moeite heeft (hij wil te snel bijregelen) en daarom wil omschakelen naar benzine.

mastertje

#9
Ik zat ook te kloten met het kabeltje naar de stationair-regelaar. Bleek dat m'n LPG computer geen goede massa had, en z'n massa toen bij de stationair-regelaar weghaalde (wat dus helemaal niet goed werkt). Misschien slim als jij ook even de LPG massa controleert (zat bij mij gewoon rechtstreeks op de negatieve pool van de accu). Daarnaast zit er ook eentje van de LPG-computer naar het chassis.
Volg ons op www.project850.nl. Carbagerun 2013 --- Team 255 BLOG

mastertje

#10
Het component lijkt me trouwens gewoon een weerstandje



Mijn symptomen waren trouwens;

- niet of amper op LPG willen (LPG computer begon vaak te trippen als je over wou schakelen, rood/groen/rood/groen alle relais tikken)
- op benzine langzame terugval in toeren
Volg ons op www.project850.nl. Carbagerun 2013 --- Team 255 BLOG