Volvo 850 Importeren uit Duitsland?

Gestart door DirkJan, 08-04-2005 19:33:23

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

DirkJan

Hallo,

Ik ben bijna achttien, en wegens prive redenen wil ik direct als ik achttien word een auto hebben. Enkele auto's die in aanmerking kwamen waren : BMW 520(E39), BMW 730(E38) en een Volvo 850 Estate. Toen ik ging kijken wat de kosten van een BMW en van een Volvo waren, kwam als snel naar voren dat een Volvo meer wat is voor iemand die net begint in de autowereld. Ik heb gehoord dat je een Volvo kan kopen voor een leuke prijs met ongeveer 150.000 - 200.000 op de teller, waarmee je nog jaren plezier kan hebben, bij BMW ligt dit vaak iets anders.
Nu ben ik dus druk aan het kijken naar een 2ehands Volvo in Duitsland, nu heb ik wel enkele vragen :

-Heeft een 850 T5 veel meer te lijden, en onderhoudsgevoeliger dan een gewone 2.5, gezien de Turbo?
-In duitsland zitten minder vaak de boekjes bij een auto dan in Nederland, is dit een No-Go factor om geen auto te importeren?
-Is het onderhoud van een Volvo met ongeveer 180.000 duur? Er vanuit gaande dat er een specialist mee gaat naar Duitsland die de auto kan testen op koppeling e.d.!
-Wat zijn punten waarop je moet letten bij een Volvo 850 (2.5 óf T5)?
-Is een Volvo echt zo betrouwbaar als ze zeggen, kunnen ze met gemak 300.000KM aan zonder heel veel duur onderhoud te hebben, of komt het er op neer dat ze alleen de 300.000 halen als je de motor bij 200.000 reviseert?

Ik heb de zoekfunctie al gebruikt, maar vele en duidelijke antwoorden vond ik niet zo snel!
Hieronder staan enkele links met (mooie) 850', die eventueel in aanmerking komen :

http://www.autoscout24.de/home/index/detail.asp?ts=6946743&id=ypmuol1xtlr

http://www.autoscout24.de/home/index/detail.asp?ts=7019888&id=ep2iatmktva

http://www.autoscout24.de/home/index/detail.asp?ts=7019888&id=y2la3jmxmul

http://www.autoscout24.de/home/index/detail.asp?ts=7019888&id=yfiftqvcgpg


Alvast bedankt

Groeten
Dirk-Jan


elmarconi

Citaat van: DirkJan op 08-04-2005 19:33:23

...Knip vele vragen...

Ik heb de zoekfunctie al gebruikt, maar vele en duidelijke antwoorden vond ik niet zo snel!

...knip div links...

Alvast bedankt

Groeten
Dirk-Jan


Ik vrees dat als de zoekfunctie op jouw PC kapot is je alle 5000 onderwerpen oftewel bijna 60000 berichtjes in Algemeen en (Techniek) Algemeen door moet lezen. Troost je, het is nuttige tijd, en je zult er veel van leren.

Grtz, Elmarconi, wiens eerste auto (Escort '75) 50 gulden kostte...
--
Autogas Inside . . .

thuur

#2
Hallo Dirkjan en welkom op het forum!

Vwb de zoekfunctie: zoals gezegd wat meer tijd in steken en het wordt beloond door kennis ;)


300.000km is echt een lachertje hoor! Als je dat niet haalt heb je de auto in puin gereden ::). We praten wel weer verder als je de 400.000 hebt aangetikt.. Reviseren doe je pas vanaf 450.000km, maar dan moeten alle km's op gas gereden zijn ;D

Een auto met meer extra's heeft meer dingen wat kapot kunnen gaan. De turbo gaat niet snel kapot (iig niet zo snel als ik bij andere merken lees/hoor). Verstandig gebruik is de sleutel: altijd netjes warm rijden en na een rit even laten nadraaien. Als de vorige eigenaar een liefhebber is, is de kans kleiner dat er iets aan mankeert. Zo ook de airco: verdampertje vervangen vereist demontage van het gehele dashboard! Alleen de kabelboom blijft liggen. Denk aan het uurloon van een monteur en je weet genoeg ;)

En blijf altijd vertrouwen op je gezond verstand (wat blijkt uit het feit dat je een Volvo boven een *kuch* bmw verkiest). Slijtage onderdelen heb je altijd: remmen, schokdempers, rubbertjes, koppeling, en noem maar op... Zat bedrijven die hieraan hun brood verdienen. Wat ik bedoel: als de auto altijd bij de dealer in onderhoud is geweest, zit dit wel snor. Zo niet, dan krijg je de rekening altijd nog. Reken op zo'n 1000 euro als je de onderhoudsgeschiedenis niet kent wegens achterstallig onderhoud.

De punten waar je op moet letten staan keurig in een topic vermeld ;)

En de Volvo's waar je naar linkt: gewoon een proefrit maken. Proberen of je zoveel mogelijk auto's tegelijk kan rijden en de beste voor je gevoel eruit pikken. Zorg wel dat je al wat ervaring hebt in een 850 (maak een proefrit bij je lokale dealer) zodat je wat referentiemateriaal hebt!

Een auto blind kopen uit een ander land zou ik pas doen als je genoeg informatie en ervaring hebt. Prijstechnisch loont het zich overigens nog steeds. Voor ervaringen en beslommeringen rondom het invoeren kun je ook meer dan genoeg vinden op dit forum.

Suc6 en we horen graag hoe het verder loopt!


Gr 8)

konniekip

een 850 kopen is 1, onderhouden is 2. Hou er rekening mee dat onderhoud peperduur is. De standaard 850-kwaaltjes verhelpen, kost je vaak al meer dan de aanschaf van je auto.

elianmars

Als ik zie naar welke prijsklasse je zoekt, moet er volgens mij hier in Nederland ook wel wat fatsoenlijks te vinden zijn voor die prijs, hoor.

Hoef je niet zo moeilijk te doen met importeren (waarvoor je natuurlijk ook nog kosten moet betalen).

Succes met zoeken!!

DirkJan

Thuur bedankt voor het uitgebreid antwoorden, mijn vader heeft jaren geleden een 940 gehad, mijn oom rijd heel zijn leven al Vovlo (850 V70 e.a.), en veel mensen in mijn omgeving rijden Volvo, recensies genoeg :), iedereen is het ook onafhankelijk met elkaar eens : een Volvo blijft rijden!

@ Konniekip, wat zijn de kwaaltjes die vaak voorkomen bij de 850, bedoel je die uit het aankoptip topic? En merk je deze ook als snel bij de proefrit?

Alvast bedankt weer!

Keesjan

Hallo DirkJan,

Zoals al aangegeven, op dit forum staat mijns inziens alles wat je over een 850/X70 te weten kan komen. Gewoon lezen,lezen en nog eens lezen. Het onderdeel aankooptips bevat alle aandachtspunten.
Een 850 is een hele degelijke auto, maar onderhoud zegt meer dan kilometers. 2 a 3 ton loopt de auto op z'n sloffen met twee vingers in de neus. "Mijn" volvospecialist zet niet voor niks auto's te koop met 280 of 300 duizend kilometer op de teller, met volledige bovaggarantie. Als je zo'n auto bezit, houd dan wel altijd wat geld achter de hand voor onvoorziene zaken. Als je tegen een kapotte krukaskeerring aanloopt, for starters, ga je gewoon naar de zeshonderd euro en zo zijn er nog wel wat typische dingetjes.
Maar aan de andere kant, als je er een kunt vinden die een volledige onderhoudshistorie heeft, waarbij alles netjes is vervangen of gecontroleerd, heb je wel een topklasse auto met veel comfort en veiligheid.
Overigens is het ook bij een 850 wel noodzakelijk dat je een rijbewijs hebt om ermee over de openbare weg te rijden, dus daar heb je je eerste uitdaging al voor de boeg in auto-land.
Veel succes !

Keesjan

DirkJan

Heeft iemand ervaring met Van Aarle? Ik heb gezocht bij de zoekfunctie, en er kwamen twee topics uit, maar niks over de reputatie van het bedrijf:)

Ik weet dat het ex-lease auto's zijn (althans zo zijn ze jaren geleden begonnen), dit heeft natuurlijk voordelen en nadelen.

Voordelen : Goed onderhouden.
Nadelen : niet echt net mee gereden (?)

Ik heb namelijk een auto gezien en ze bieden garantie bij het bedrijf. Het betreft een 850 estate met ongveer 220.000 op de teller! Mij is dankzij jullie duidelijk geworden dat dit geen probleem hoeft te zijn, maar hoe is de kwaliteit van Van Aarle? Zijn het alleen afgetrapte lease bakken, of kan je er een auto kopen die nog jaren mee gaat (onderhouds hystorie zit er vaak bij, bij dit bedrijf!)

Ben

Dan moet je toch eerst maar eens beter leren zoeken jonge vriend.
Als ik AARLE in de zoek invoer krijg ik 228 berichten  :P

Daar ben je wel even zoet mee, denk ik.

elmarconi

Citaat van: Ben XC70 op 09-04-2005 11:26:22
Dan moet je toch eerst maar eens beter leren zoeken jonge vriend.
Als ik AARLE in de zoek invoer krijg ik 228 berichten  :P

Daar ben je wel even zoet mee, denk ik.

Grappig, als je op "van aarle" zoekt krijg je idd 2 topics, op "aarle" 228.
--
Autogas Inside . . .

DirkJan

Citaat van: Ben XC70 op 09-04-2005 11:26:22
Dan moet je toch eerst maar eens beter leren zoeken jonge vriend.
Als ik AARLE in de zoek invoer krijg ik 228 berichten  :P

Daar ben je wel even zoet mee, denk ik.

Ik zoek op Van Aarle, omdat ik dacht dat het bedrijf zo heette!

Ben

Ook zoeken moet je leren  :P
Maar dat zit in je leeftijd. Alles moet vlugvlug en geduld is er bijna niet meer. Vertel mij niets, ik heb zoons in jouw leeftijdscategorie  ;D

Edj


reken op 1000,- tot 1400,- bpm die je moet betalen als je hem naar nl. importeerd. daar komt dan ook nog ong 500,- e bij voor kentekenkeuring,verzekering,nummerplaten enzo...

als je  "auto importeren uit duitsland" in google intikt krijg je een aantal hits, een daarvan is van autoweek.nl
ook een forum.

eerst heel veel gekat en geouwehoer op elkaar over een mazda maar onderaan de eerste pagina geeft een man een hoop goede tips wbt bpm catalogusprijs enz...

grt edj
Ex '97'98 V70tdi    Ex V70d5 black sapphire   Ex XC90 D5

Esveldt

Tja, of je tikt gewoon bpm op dit forum en je hebt ook hier een hele avond stof om te lezen!

Incl. links en dergelijke.

Maar een ding, haast je niet!!! En denk inderdaad niet dat het allemaal goedkoop is. Aanschaffen vanuit   Duitsland is 1, invoeren 2 en de 1e onderhoudskosten is zeker 3.

Tel het achteraf maar eens bij elkaar op, dan sta je echt wel ff met je oren te flapperen.
En dan hebben we het nog niet over de benzinekosten. Zeker bij een Turbo. :-)

Just my 2 cents (euro)

Paul

konniekip

Een vol tankje kost toch nu al gauw 100 euro :(