De Gasserati: het vervolg

Gestart door JvW, 29-06-2017 21:46:35

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

JvW

Thanks! Heldere rapportage.
Eerst de uitdaging om zo'n regelaar te pakken te krijgen. Had er 1 besteld en betaald, maar ik kreeg vandaag een email dat ze niet meer leverbaar zijn. Het schijnt dat Bosch de enige producent was en deze de regelaar uit het assortiment heeft gehaald.
Morgen Koert van Automotions Goes eens bellen.

Het belangrijkste: het retourtje Parijs is goed verlopen. Het is momenteel gewoon een kwestie van naar benzine overschakelen als je even stil moet staan. Anders verzuipt de motor direct.

JvW

#166
Weet iemand toevallig welk nummer ik moet hebben voor een benzinedrukregelaar?
Ik kom de volgende nummers tegen:
0280160746: deze zou bedoeld zijn voor de 20V tot 1995
0280160554: deze zou bedoeld zijn voor de 10V vanaf 1996

Tja, erg leuk als je een 10V hebt van 1995....

Edit: inmiddels heb ik de regelaar maar besteld via de Volvo dealer in Goes. Het part ligt alleen nog in het classic parts magazijn en is dus niet meer snel leverbaar.

hilko73

Ik heb er nog wel één over. Uiteraard een gebruikte, maar als je geholpen bent...
't Is een soort van systeem! (© Buurman & Buurman)

JvW

Citaat van: hilko73 op 15-09-2017 13:36:14
Ik heb er nog wel één over. Uiteraard een gebruikte, maar als je geholpen bent...

Dank voor het aanbod! Ik verwacht het onderdeel nieuw binnen 4 tot 5 dagen in Goes te hebben, dus ik denk dat het weinig zin heeft.

Wel heb ik inmiddels een nagelnieuwe actuator op de verdamper gezet. Deze heb ik uiteraard nog niet kunnen testen omdat de auto sowieso niet lekker loopt op gas.
Ook heb ik de temperatuursensor in het thermostaathuis en de lambdasensor vervangen. Op benzine lijkt het toch wel of de auto lekkerder loopt. Meer regelmatig zeg maar. Ik ben ontzettend nieuwsgierig hoe dit gaat zijn met de nieuwe brandstofdrukregelaar.

JvW

Nou, de brandstofdrukregelaar was binnen dus die heb ik er gisterenavond gelijk maar even in gezet.
Gelijk ook even gekeken naar wat mogelijke vacuumlekkages, aangezien de auto weer verhoogd stationair loopt en op gas weer lekker aan het knallen is. En stationair helemaal terugvalt op gas.
Alleen 1 van de 2 vacuumaansluitingen onder het gasklephuis was open, dus deze heb ik nu weer afgedopt (koolstoffilter is verwijderd en die zou daar normaliter op aangesloten zijn).

Wat minder is dat de auto nog niet echt lekkerder rijdt, alhoewel dat volgens mij wel zou moeten. Er gaan geen lampjes branden, maar op gas valt de auto stationair nog steeds uit. Op benzine af en toe een verhoogd toerental. Verder valt me op dat de auto op benzine best redelijk optrekt en bijvoorbeeld op de snelweg redelijk op snelheid komt. Op lpg is de auto niet vooruit te branden (lijkt ook soms wat in te houden). De topsnelheid ligt dan op 120 km/u en als het echt meezit op 130. Mij lijkt dat er toch nog steeds iets niet goed zit...

De volgende opties zijn er nog:
- Stationairregelaar defect: ik heb nog een exemplaar liggen dus kan ik nog uitwisselen.
- Vacuumlekkage: ik snap dan alleen niet dat de auto op benzine meer toeren gaat draaien en op lpg uitvalt.
- Combinatie van problemen, waardoor de actuator van de lpg-installatie de weg volledig kwijt is geraakt. Vrijdag 6 oktober ga ik langs een lpg-specialist om de installatie te laten bekijken.
- Katalysator: ik weet dat deze los ligt dus de boel kan verstoppen, alleen snap ik dan niet dat ik daar op lpg wel last van zou hebben en op benzine niet.

Wie heeft er nog een idee? Ik ben een beetje uitgedacht....

hilko73

Tja. Vialle AMS. Prima systeem zolang het werkt, maar als je er problemen mee krijgt...

Affijn, afwachten wat de LPG specialist ervan vindt dan maar.
't Is een soort van systeem! (© Buurman & Buurman)

JvW

#171
Loopt nu weer super arm, vandaar de backfires vermoed ik.

De stationairregelaar gewisseld: geen verschil. Zowel op gas uitvallen en backfires als op benzine nog steeds te hoog (pendelend) toerental.
Net bij het testen van het lopen op gas en benzine ineens een hoop gerinkel en jawel, daar kwam een stuk van de katalysator naar buiten....

Ook nog een rondje gereden en het lijkt wel oftie op benzine in ieder geval een stuk beter loopt.

Oja, ook nog ontdekt waar die benzinelucht vandaan komt. Ik tankte toch teveel benzine (meter klopt dus voor benzine ook helemaal niet) en daarna kletterde de benzine zo op de straat. Een klein slangetje wat van bovenop de tank paralel aan de vulslang naar boven loopt lekt op de aansluiting met de tank.

JvW

Ook de obd1 nog uitgelezen. Ik had verwacht dat ik wel een aantal storingen zou hebben op A2 (gezien de verhoogde stationaire loop op benzine en het uitvallen/backfire op gas), maar alleen de code 1-1-1. Alles ok dus. Alleen wat ABS-storingen, maar dat wijt ik aan de controller. Het lampje gaat ook regelmatig branden (hoewel het toch een metalen controller is).

The Volvoboy

Citaat van: arjenT5R op 11-09-2017 13:54:43
NGK/NTK is origineel en werkt het beste op 10V's (fenix)

Bij fenix doet de sonde gewoon wat minder dan bij een T-5, bij de auto van jacomine zat de sonde helemaal rondom dicht en deed het gewoon perfect.
Zal niet zeggen dat t goed is.... maar merkte ook weinig verschil na vervangen.

Voor die 8 tientjes is het zeker het proberen waard, ik ben ook benieuwd wat anderen er voor ervaring mee hebben bij de 10V
Bij jacomine dr auto maakt t iig geen hol uit, maar dat is een OMVL Dream installatie.
Wss werkt het bij jou toch weer net anders.

Suc6 iig en laat t hier maar weten ben benieuwd :)

Om hier nog even op in te haken. Mijn ervaring is een stuk vloeiender motorgedrag bij accelereren (minder jojo-gedrag) en minder bokken bij gas geven en gas loslaten.
'98 - Volvo V70 2.3 T5 SE - LPi - Garnet Red metallic - 17'' Comets - 702.000km
'00 - Volvo V70 2.4T AWD Nordic - LPG - Venetian Red metallic - 16" Helium - 418.000km
'95 - Volvo 850 2.3 T-5R Aut. - Black Stone Solid - 17" Titans - 392.000km
'96 - Volvo 960 2.5 24V aut. Oxford - Dark Olive Pearl - 16" Uranus - 356.000km

razorx

Dat kan ik volledig onderschrijven.

JvW

Nou, zojuist de vacuumslangen allemaal vervangen. En geen verbetering. Met warme motor verhoogd stationair op benzine en (bijna) uitvallen op gas.

Overmorgen naar de gasboer, maar het lijkt me niet dat hij het opgelost krijgt aangezien de auto ook op benzine niet perfect loopt.

JvW

#176
Gisteren bij Agin in Rotterdam geweest. De auto blijkt dus echt heel arm te lopen (lambda 1,37).
De volgende zaken geconstateerd:
- Verdamper zat op 1 plek verstopt met prut (onder het choke-blokje???)
- Luchtlekkages rond de venturi-ring
- Uitlaat lek

Ik ga vandaag nog eens kijken naar die luchtlekkages en hiervoor de aansluitingen van de venturiring op het gasklephuis afdichten met vloeibare pakking.
Daarna eens kijken naar de verdamper of ik die wat schoner kan krijgen. Ook gelijk kijken waar de uitlaat lekt. Die lekkage oplossen zal vandaag niet lukken, maar ik ben blij nu wat meer te weten.

elianmars

Fijn dat er iets gevonden is. Anders blijf je maar zoeken en (onnodig) onderdelen vervangen.

UserID6342

Helemaal mee eens ! Verdamper of reviseren of gewoon vervangen voor een nieuwe (welke verdamper zit erop ?). Geen vloeibare pakking bij de venturi gebruiken, dit moet je niet willen.  De meeste venturiringen zitten er koud opgeklemd met 3 boutjes, schoonmaken van de schuifstukken (waar de ring overheen valt) wilt nog wel eens helpen. Sommige venturiringen zitten geklemd met een rubberen O-ring. Dan die vervangen...

JvW

Het is een Vialle AMS. De pakking zit er nu al tussen, maar nu looptie nog armer met als gevolg helemaal niet meer op gas stationair.

Dirk, ik denk dat ik toch gewoon eens langs wil komen. Het blijft klooien zo. Ik stuur je wel ff een pb.