trillen bij remmen soms meer soms minder

Gestart door karelv70freak, 20-04-2011 12:10:34

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

karelv70freak

#30
Vandaag auto terug van garage. Ik krijg nog toelichting, maar de auto heeft in ieder geval schade gehad hadden ze geconstateerd. Ze hebben een tweedehands draagarm incl tweedehands wiellager (in een geheel aan elkaar ingekocht bij een demontagebedrijf) erop gezet en de remmen afgedraaid. Nu rijdt ie weer goed!

Ben wel benieuwd naar wat dan de schade is en in hoeverre dat nu is verholpen. Dat zet ik hier vanmiddag wel neer!  ???

karelv70freak

Net toelichting gehad van de garage:
ze zijn er achter gekomen dat de auto ooit een nieuw subframe heeft gekregen. Er zit een subframe van een diesel onder (terwijl het een T5 is). Daarvan zijn de aansluitpunten van de draagarmen iets anders waardoor ze erachter kwamen.
Ze hebben nu RV een tweedehands draagarm, tweedehands lagerstuk en tweedehands wiellager eronder gezet. Als het goed is is ie nu weer "schadevrij" en zou het probleem van de terugkerende kapotte wiellager verholpen moeten zijn.

Nu weet ik dus ook dat de auto schade heeft gehad (geimporteerd uit Duitsland zonder de historie te weten). In 2009 bij 137000 gekocht. Wiellager laten vervangen op 150.000. Nu opnieuw wiellager vervangen bij 213000. Daarnaast zijn nu ook de remschijven opnieuw afgedraaid omdat ie flink trilde bij remmen. Is er nu ook uit.

Nu maar hopen dat het probleem zich niet meer voor gaat doen! :evil:

Ludo

Citaat van: karelv70freak op 28-05-2011 11:38:25
tweedehands lagerstuk en tweedehands wiellager eronder gezet. Als het goed is is ie nu weer "schadevrij" en zou het probleem van de terugkerende kapotte wiellager verholpen moeten zijn.

Wiellager laten vervangen op 150.000. Nu opnieuw wiellager vervangen bij 213000.

Hebben we het dan over 2é hands wiellagers, of over nieuwe?.
En origineel nieuw, of nieuw Scantpech spul?.

karelv70freak

Wiellager bij 150000 km was origineel en nieuw en nu is alles 2ehands. Merk weet ik niet.

karelv70freak

Weet iemand nog een goede bandenspecialist in Oss of directe omgeving? De auto trilt nog wat bij 120 km/u, dus beetje irritant... Ik ga de wielen maar eens laten omwisselen en opnieuw balanceren. De banden zijn net nieuw en rijden mooi zacht, maar die trilling moet er dus wel ff uit... :evil:

UserID6342

Rij dan even langs de Bandenmolen in Reek.

karelv70freak

Nou de banden waren goed gebalanceerd, ook gecontroleerd op hoogteslag. Alles was goed dus het trillen bij ongeveer 120 km/u ligt niet aan de banden. Vervolgens de voorwielen naar achteren gelegd en nu is het trillen al veel minder. De monteur heeft de velgen ook handmatig erop geschroeft, dus zonder dat luchtdrukapparaat. Dat kon volgens hem ook veel schelen.

Maar goed ik vind de auto nog steeds onrustig, een beetje springerig rond de 120 e.v.....
Waar zou dat nu aan kunnen liggen???

karelv70freak

#37
Net weer terug van snelweg: 120 km/u is niet relaxed in de auto. De auto is echt niet stil te noemen het trilt gewoon wat. Erg irritant, hij kan zo mooi stil zijn namelijk.

Wie weet er nog een goed adres om de banden aan de auto te laten balanceren in de buurt van Oss?

Of is er iemand die mij de "gouden tip" kan geven omdat ie het zelf ook heeft meegemaakt en het zou willen oplossen voor mij? Of een stappenplan?  Of iemand die bereid is mijn wielen te verwisselen voor goeie die hij op voorraad heeft om te checken of het dan weg is?

ulkeman



ook lid van de firma list en bedrog.
afdeling dalfsen

UserID6342

Lezen is ook een kunst..... Bandenmolen in Reek kan aan de auto balanceren...

thuur

Wat is je bandenspanning?

Maar het lijkt erop dat de banden die nu achter liggen toch de trillingen veroorzaken. Achter merk je het namelijk minder snel dan voor.


Gr ;)

karelv70freak

#41
Bedankt voor de reacties.

Heb vandaag eerst de voorbanden laten balanceren aan de wagen (finish balancing) bij bandenwielencentrale.nl (in Oss). Aan beiden wielen moest wat lood veranderd worden, was behoorlijk volgens de monteur. Toen was het trillen in het stuur al een heel eind weg, alleen trilde de auto nog wat tussen 120 km/u en 140 km/u.
Ik mocht terugkomen en toen werden ook de achterbanden aan de wagen gebalanceerd. Alleen de band LA moest aangepast worden, de andere was goed. En ik moet zeggen dat de auto nu toch weer een stuk plezieriger rijdt! Het trillen in het stuur is weg en ook het trillen in de stoel is er praktisch niet meer tussen 120 en 140. Nog ff de 150 aangetikt en geen probleem.

Dus ik ben tevreden!  :eusa_dance:

Superservice van de Bandenwielencentrale. Voor Euro 40 hebben ze alle vier de wielen aan de Hunter gehad om te testen en uiteindelijk alle vier de wielen aan de wagen nog eens gebalanceerd!  :laugh:

Ik begreep dat het aan de wagen balanceren wel ervoor zorgt dat je telkens opnieuw aan de wagen moet balanceren bij het zomerwinterwissel. Maar ja, dat moet dan maar. Ook gaf de monteur aan dat het (natuurlijk) niet normaal is dat er aan de auto gebalanceerd moet worden... Dus hij heeft iets, maar wat .......

stefanhuijser

Heb toch al vaak gebalanceerd, maar de term "aan de wagen balanceren" kan ik niet helemaal volgen.
Kun je een kleine toelichting geven?

Groet Stefan
(854 2.5 20V 1994 AUBERGINE)+(V70R AWD 1998 NBP)+S60 T5

NinaPaul

Citaat van: stefanhuijser op 05-06-2011 22:49:47
Heb toch al vaak gebalanceerd, maar de term "aan de wagen balanceren" kan ik niet helemaal volgen.
Kun je een kleine toelichting geven?

Groet Stefan

zoals hij verteld (finish balancing). scooter die je tegen de band aanzet (nog op de auto) en zo alles balanceerd.
(de steun die erbij hoort is voorzien van een piëzo element)
even een google image


"There are also two kinds of truths: truth of reasoning and truths of fact. Truths of reasoning are necessary and their opposite is impossible; those of fact are contingent and their opposite is possible."
-Gottfried Leibniz

karelv70freak

Goedemorgen!

Gisteren heeft de garage de remschijven voor onder coulance regeling vervangen en gelijk nieuwe blokken voor erop gezet. KM stand is nu 219500. Ben benieuwd of het trillen van het stuur bij het remmen nu wel weg blijft!
De vorige schijvenset heb ik er 20.000 km onder gehad en is in die 20.000 2x afgedraaid omdat het trillen tijdens het remmen telkens na 3000 4000 km terug kwam.

Garage heeft de wielnaaf e.d. op slingering gecontroleerd, zowel linker als rechterkant. Echter geen slingering gevonden. Dus garage weet het even niet meer. We hopen nu dat het toch maar gewoon in de remschijven zat (imitatie). Nu ligt er weer imitatie op (coulance regeling). Even geen origineel gemonteerd want ik kon dus onder coulance nieuwe krijgen.
Volgens garage zou het niet uit moeten maken of er nu origineel of imitatie onder ligt.

Ik houd jullie op de hoogte!  :police: