Nou Razorx-Fijne Hokken: LV-NJ

Gestart door razorx, 29-03-2008 19:58:03

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 2 gasten bekijken dit topic.

jgvdv

apk stationair meten en bij 3000 toeren :D :eusa_whistle:
760 2.3 FB 1986 Turbo Amerikaan

Piet

Citaat van: Lunadust op 19-10-2016 21:16:59
Voor wat betreft je apk schakelaar.
Vraag even of iemand een computer van een Golf heeft.
Jouw idee lijkt in mijn ogen wel heel erg op Sjoemelsoftware.
;)

Een pull up weerstand er tussen schakelen is eigenlijk helemaal geen sjoemelsoftware maar meer sjoemelhardware ;)

classicT5

Jullie moeten eens met vw en bosch om tafel :)

Piet

Welnee... die moeten het zelf maar zien op te lossen

razorx

Citaat van: Dirk342 op 19-10-2016 22:20:55
;D ;D jij bent ook een mooie, ben ik de hele dag aan het stoeien met die kunststof meuk en zeg je doodleuk 'een schakelaartje en ledje moet kunnen' ;D.

Was al blij dat ik het zo op kon lossen ;D
Jouw ergernis en mijn ervaring met jouw, overigens goede APK keurmeester waren een trigger.

Bij mijn APK testen slipte ik er altijd doorheen.

En inderdaad: Laten we hier vooral breeduit over lachen. Leve de vrijheid!

hilko73

't Is een soort van systeem! (© Buurman & Buurman)

razorx

#8601
Goedenavond!

Het was een leuke dag. Gerwin was langs. Zijn wagen liep niet zo lekker op de groene injectoren. Alle andere stoorzenders had hij al uitgesloten. Toen hij van Leon hoorde dat er ook imi injectoren in omloop zijn was zijn achterdocht gewekt.

Gewapend met een setje professioneel gereinigde injectoren bezocht hij mij zodat ik zijn tune kon aan passen aan de witte injectoren. Samen verwijderden we de verdachte goroenen en hielden ze naast de originele witten. Zo naast elkaar was het verschil goed te zien: Grovere gietnaden en bij de groene imi's zag je wel het Bosch nummer maar het Volvo nummer ontbrak.

Met een verse bin en de laptop gingen we een ritje maken met de witte injectoren. Het is frappant te merken dat die gereinigde injectoren spot-on nieuw specs zitten. Indrukwekkend.
De long term fuel trim week niet meer af dan -0,78%! De stationairloop hoefde niet eens gezocht te worden, die was meteen perfect.

Wel wil ik benadrukken dat die witte injectoren echt niet geschikt zijn voor vermogens boven de plm. 270 pk.

Al met al was het een leuke middag. Gerwin was zo aardig het volgende voor mij mee te nemen:


Ik was een van de weinigen die nog zonder flash box voor de ecu's werkte. Voor de houder en de connector ga ik een mooi kastje ontwerpen en printen.
Gerwin: Bedankt!

Piet


V70geRwin

Had die groene al bijna een dik jaar in de kast liggen denk ik voordat ze er in gingen en rij er nu een poosje mee rond. Toen we ze installeerden had ik nog een lek bij het inlaatspruitstuk en daarom zochten we de brakke stationair loop niet in de injectoren maar toen dat was opgelost werd de stationair loop niet beter. Bleef onrustig en niet het kenmerkende popopopop van de 5 cilinder. Leon riep ook al eens iets over neppers en dat bleef een beetje hangen, ze waren ook eigenlijk net iets te koop vanuit Australië  :angel:

De originele laten reinigen en gecontroleerd op sproeibeeld en op naar Yits om ze terug te zetten en de tuning daarop aan te passen.

Direct na de start was de stationair loop weer als vanouds en ook door de toeren heen veel gelijkmatiger.
Het oppakken van stationair naar een klein beetje gas was ook niet verfijnd maar ook weer heerlijk. De fuel trim bleef onder de 1% en dat voor injectoren die al 3 ton hun werk hebben gedaan.

Yits wederom bedankt voor de gezelligheid, je kunde en hulp en erg leuk dat je blij bent met de cpu box en obd stekker, kon ik jou ook een keer blij maken  ;D

Over de imi's, wat opviel waren inderdaad de gietranden (ontbreken bij de originele), dunnere kaders om het nummer etc. Algehele afwerking is duidelijk veel minder. Helaas geen foto van de 2 naast elkaar gemaakt maar hier van de Imi om te laten zien wat er bedoelt wordt:


leons850

Het gebeurt. ;)
Mooi dat je het gevonden hebt, nu opzoek naar 470cc's?
"Any intelligent fool can make things bigger and more complex... It takes a touch of genius – and a lot of courage to move in the opposite direction." ~Einstein

razorx

Vanavond heb ik de R na een roti (dus geen shoarma Walter ;D )de sporen gegeven. Er was even at ruimte op de snelweg.
Heerlijk! Het blok deed wat het moest doen en de sterkere veren in de actuator en de CBV deden hun werk goed. Een aantal seconden kon de turbo de druk op 1,5 Bar houden. Daarna moest ik helaas remmen.

On het verleden syncte ik de logfiles van mijn carpc over wifi met het thuisnetwerk middels activesync. Ik ben daar van afgestapt. Het is heel handig als het werkt. Maar daar ligt nou juist het probleem. Activesync is niet zo stabiel.

Om die reden heeft de R een Onedrive abonnement gekregen. Bizarre gedachte.

macfocus

Haha!
Heb je net je blok gereviseerd, vertrouw je de data toe aan Microsoft... ; )

(Jaja, flauw ik weet het)
I started out with nothing and got most of it left (Seasick Steve)

razorx

#8607
Goedemiddag!

Ik zal gezien het weer zeker niet de enige zijn die met zijn auto bezig is geweest. Wat een heerlijke dag.
Het was tijd om de 3,25" LMM te monteren. Links de S90 MAF rechts de 3,25"bedoeld voor o.a. een BMW 540.


De verloop van 3,25 naar de turboinlaatbuis moest nog op maat gemaakt worden. Een stukje tape hielp mij recht te snijden.


De LMM houder die ik heb geprint heeft zijn schroefgaatjes net niet handig waardoor de LMM te verticaal komt en het stof van de motorkap raakt.


Omdat Piet de conversiefactor voor deze LMM al had gemeten. Hoefde ik die alleen maar toe te passen. 1,94 om precies te zijn.

Het is goed te beseffen dat een fout hierin zich direct vertaalt naar je fuel trims. Bij mij is de LTFT idle met 25us omhoog gegaan. De wideband regeling blijft keurig rond de 0 slingeren.


Wat heb ik met die grotere LMM gewonnen:
Een beter kloppende ontsteking, fueling en aansturing van de turbo onder vollast.
Het ontwerp van mijn geprintte LMM verloopstuk zal ik iets moeten aanpassen zodat die iets lekkerder onder de kap past.

Ewout Schalkwijk

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the universe." - Albert Einstein

peteRRR

Zat nog te denken aan een idee waarvan ik geheel niet weet of het effect zal hebben of verbetering.

Om een raster te maken met de 3D printer die meer lucht bij het LMM lees element te brengen/sturen en het
toch zo goed als mogelijk een lineaire luchtstroom te behouden.

Dus door de positie/vorm van de mazen in het raster een meer centrale luchtstroom te creeren ipv alles rechtdoor rechtaan te laten stromen

Tis maar een hunch ;D
Blutsie bladie bleu,..ums de bletser bla die bla