Binnenkort verdamper vervangen wel 2 vragen

Gestart door Benny03, 14-04-2013 23:00:13

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

konniekip

ik snap ook niet zo goed waarom je hem hebt laten vullen? Was het om te kijken of de compressor nog werkt?
In dat geval had je beter eerst de verdamper kunnen laten repararen en dan kijken of de compressor nog werkte. Nu heb je voor 150 euro koelgas de atmosfeer ingeblazen. Als je compressor stuk zou zijn zou je na de reparatie van de verdamper je compressor kunnen laten vervangen, en die koelgassen weer terug het systeem in laten pompen.

Theostek

CiteerOver dat zuchtje lucht wat er nog inzat Theo, dit komt niet in je cilinder terecht omdat hij vuilen gassen afblaast!

Ooh nee? dat kan het automatisch vulstation niet weten anders staat het op de print..
Wordt 3 cc olie uitgehaald en 10 cc erin gepompt+ UV verklaar dat dan?

M.a.w. ik vul een systeem af met 700 gram koudemiddel, en laat niet genoeg vacumeren ? de machine zal dus alles afblazen..mooi is dat.
Volgende aub...cilinder zal snel leeg zijn niet?

Houdt het "Cool" airco is onze zorg en specialiteit.

Van Breugel

Mijn machine controleert de tankdruk icm temperatuur.
Als er vervuiling bij zit dan is de druk te hoog en blaast hij af of kan je handmatig afblazen.
Kijk even op je koudemiddel liniaal en je zult de drukken bij bepaalde temperatuur aflezen.

Ik ben ervan overtuigd dat je heel enthousiast met airco's bezig bent, maar je bent niet de enige die enige kennis van airco systemen heeft.
Ik ben ook in het bezit van mijn stek diploma en heb een gigantisch fijn vulstation zowel automatisch als handbediend.

Van Breugel

Inderdaad is vacumeren noodzakelijk.
Minimaal 30 minuten en als het kan 45 minuten.
Bij te weinig vacuüm krijg je toch niet alle koudemiddel in het systeem?
Over die olie, het kan zijn dat ze handmatig de olie hoeveelheid hebben ingegeven, alleen begrijp ik ook niet waarom er 10cc + uv is toegevoegd.

Theostek

Het gaat er niet om, om iemand af te zeiken zoals je eerder hebt verwoord.

Ja, precies 30 minuten standtijd, meer is beter.
Bij een te weinig vacuüm, is er een lek aanwezig.. en wordt geen vacuum bereikt.

CiteerBij te weinig vacuüm krijg je toch niet alle koudemiddel in het systeem?

Zeker wel, start de motor, airco aan en laat de compressor maar werken, die zuigt net zolang , dat de vulgraad is bereikt.
Of het aan de andere kant eruit vliegt, maakt niets uit...de weegschaal zal doorgaan tot 800 gram is bereikt, blaast toch vervuilde gassen af.

Als jij dan ook in het bezit bent van Stek, weet je ook hoe de regelgeving is, had ik niet zoń antwoord verwacht.

Houdt het "Cool" airco is onze zorg en specialiteit.

Van Breugel

Dat is nou net het probleem, die regelgeving deugd dus niet meer.
Er is geen stek organisatie meer die alles controleert en of je binnen je emissie verlies bent gebleven.
Jan en alleman mag airco's vullen.

Wat me gewoon al een aantal keren is opgevallen Theo, is dat je erg gauw met een gepeperde mening tevoorschijn komt.
Dit komt waarschijnlijk voort uit jouw kennis wat strookt met de rest in de auto wereld.
Zolang er consumenten zijn die voor een eerlijke en goede diagnose niet willen betalen maat ervoor kiezen om de boel toch maar af te vullen dan zal dit ook gebeuren denk ik zo.

Net zoals er jaarlijks weer mensen zijn die de airco laten vullen ipv een onderhoudsbeurt aan hun auto, want op vakantie moet de airco koud zijn.

Van Breugel

Ik wil het graag hierbij laten.
Ik begrijp jouw standpunt heel goed.

Maar ik begrijp ook best dat mensen airco's afvullen die eigenlijk niet gevuld kunnen worden.
Dit heeft dus meestal te maken dat de consument geen geld wil spenderen aan een eerlijk advies en diagnose.

Theo, laten we er over ophouden en wat mij betreft even goede vrienden.
Eenieder mag een mening hebben toch?

Groeten
Bart

t5karel

Citaat van: Theostek op 16-04-2013 21:57:39
Het gaat er niet om, om iemand af te zeiken zoals je eerder hebt verwoord.

Ja, precies 30 minuten standtijd, meer is beter.
Bij een te weinig vacuüm, is er een lek aanwezig.. en wordt geen vacuum bereikt.

CiteerBij te weinig vacuüm krijg je toch niet alle koudemiddel in het systeem?

Zeker wel, start de motor, airco aan en laat de compressor maar werken, die zuigt net zolang , dat de vulgraad is bereikt.
Of het aan de andere kant eruit vliegt, maakt niets uit...de weegschaal zal doorgaan tot 800 gram is bereikt, blaast toch vervuilde gassen af.

Als jij dan ook in het bezit bent van Stek, weet je ook hoe de regelgeving is, had ik niet zoń antwoord verwacht.


Kerel,hou toch eens op over die regelgeving telkens a.u.b
Heb hier meerdere koelinstallaties staan,voorzien van kilo's koudemiddel..
Dacht jij nu werkelijk dat iedere stekmonteur,keurig netjes volgens de regels werkt en dat er nooit iets ontsnapt? Dream on dude! :eusa_wall:
Overigens doe je overkomen dat het een hele abracadabra is,koelmonteur zijn..
Nou,dat is het dus niet ;D
Zit 25 jaar in het slagersvak,en heb vele(zgn Stek specialisten)zien komen en gaan..En dan heb ik het over gerenommeerde bedrijven..
De meeste waren voor de keutel te duur,om over hun vaardigheid nog maar te zwijgen!
Dat hele Stek is 1 grote joke man ;D
Kappen met die onzin Theo,en ga gewoon airco's vullen joh!
Track dragster from North.Ik ben slechts verantwoordelijk voor wat ik schrijf. Niet voor wat U begrijpt.

razorx

Laten we het even houden op de vraag van de TS.

Vervang je droger in ieder geval. Niet te lang voor het checken en vullen. Daarnaast kan het geen kwaad je orifice en de diverse rubbertjes die vrij komen te vervangen.

Theostek

Hoef niet het laatste woord te hebben, maar druist tegen alle regels in.

Regelgeving deugd als zich iedereen eraan houd? jan en alleman mag niet aan airco's werken moet over de F gassen diploma beschikken en mogen dan alleen recoveren en/of vullen.

Tot 3 kg hoeft geen logboek bij gehouden te worden, ook al staan er 3 vries/koel installatie's, gaat over de totale inhoud van 1 installatie meer dan 3 kg.

Oke, ik stop met de regelgeving, jij je zin...ook al zit je 25 jaar jaar in het slagersvak...stop jij dan ook met stickers plakken van de houdbaarheids datum of van inkoop?
Laat me niet lachen, heb al meerdere keren bij een slagers verwerkings bedrijf gewerkt wat leverd aan slagerijen, mooi verpakt en gezakt.
Slagerij stuurt het bestelde terug, deugt niet! Verwerkings bedrijf haalt alles uit de verpakking, pakt opnieuw hetzelfde vlees in met nieuwe verpakkings datum!! Slagerij krijgt gewoon het zelfde vlees terug!

Vries installatie is uitgevallen, alles staat op ontdooien, na twee dagen is het probleem verholpen...jaaa en al dat vlees wordt opnieuw ingevroren en onder de rode lamp gelegd, ziet er goed uit niet toch?
Waren niet voor de keutel te duur, maar voor jou, werkte wel naar behoren en moest het nog goedkoper zijn...laat maar gassen.

Das ook 1 van de reden dat ik vegetariër ben.

Er wordt gerotzooid tot en met alles wat een houdbaarheids datum heeft, als maar verkocht wordt.




Houdt het "Cool" airco is onze zorg en specialiteit.

t5karel

Jaaaa,jij hebt er écht verstand van..  ;D  ;D
Track dragster from North.Ik ben slechts verantwoordelijk voor wat ik schrijf. Niet voor wat U begrijpt.

Van Breugel

#26
Theo, Theo,

Wie controleert er op de f gassen diploma?? In de praktijk vult Jan en alleman airco's dat weet jij ook.


Laat je niet zo op kloten door ons.
In principe heb je gelijk, maar in de praktijk heb IK geleerd dat je soms beter de kant van de consument kan kiezen.
Ik weet niet hoe oud je bent en hoelang je al werkt?
Je kunt je beter niet zo druk maken als je ook nog van je pensioen wilt genieten later.
Even over je werk, ik hoop oprecht dat jouw kijk op de koelinstallaties gewaardeerd word en blijft.
Anders is het zonde om zo vast te houden aan je stek verhaal en daardoor misschien wel je airco toekomst omzeep te helpen.

Ook ik werk liever precies zoals het moet, dat geld trouwens ook voor andere reparaties aan auto's.
Alleen soms moet ik concessies doen omdat de consument dat nou eenmaal wil!
In 1e instantie probeer ik altijd 120% werk en vakmanschap te leveren maar als dat niet gewaardeerd word wat dan????
Als ik soms niet buig dan breek ik over een tijd!
Ook bij mij moeten einde van de maand de rekeningen betaald zijn.

Kortom; ik waardeer je grote kennis enorm, ik vraag me alleen af of je de tijd gaat krijgen om dit zo stug vol te houden.

Groeten

Bart

Benny03

Even een update,

On topic.
De airco slaat soms wel soms niet aan, er moeten wat ringen bij de pomp verwijderd worden.
Als de airco aanslaat dan is hij ijskoud!
Het systeem werkt nog steeds erg fijn, had het niet verwacht.

Off topic.
Moeten deze zinloze discussies hier gevoerd worden? Kunnen jullie dat niet even bij een Algemeen topic doen?

Jeroentjuh

Citaat van: Van Breugel op 16-04-2013 21:37:32
Inderdaad is vacumeren noodzakelijk.
Minimaal 30 minuten en als het kan 45 minuten.

Dit is wat Volvo voorschrijft;
Als het systeem meer dan 2 uur open is geweest, of bij lang doorrijden met grote lekkage en dus een leeg systeem moet het vacumeren met minimaal 2 uur worden verlengt en de droger dient vervangen te worden.

Benny03

Citaat van: Jeroentjuh op 17-04-2013 14:27:27
Citaat van: Van Breugel op 16-04-2013 21:37:32
Inderdaad is vacumeren noodzakelijk.
Minimaal 30 minuten en als het kan 45 minuten.

Dit is wat Volvo voorschrijft;
Als het systeem meer dan 2 uur open is geweest, of bij lang doorrijden met grote lekkage en dus een leeg systeem moet het vacumeren met minimaal 2 uur worden verlengt en de droger dient vervangen te worden.

Kijk daar heb ik wat aan!